Wasteland 3


w , ,
Producent: inXile entertainment
Premiera: 28 sierpnia 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: ,
Udostępnij:

W grze Wasteland 3 obejmujesz dowodzenie nad drużyną Strażników Pustyni, stróżów prawa w postnuklearnym świecie, którzy próbują własnymi siłami odbudować obrócone w pył społeczeństwo. Ponad sto lat po dokonanym przez bomby zniszczeniu, walka o uratowanie ukochanej Arizony wydaje się beznadziejna. Jednak kontaktuje się z tobą samozwańczy Patriarcha Kolorado, obiecując pomoc za wykonanie zadania, które musi powierzyć komuś z zewnątrz – uratuj należące do niego ziemie przed ambicjami jego trojga żądnych krwi dzieci.

Recenzje krytyków

Wasteland 3 to jedna z najmocniejszych gier, które ukazały się na rynku w bieżącym roku. Tytułem powinien zainteresować się każdy gracz, nawet ten, który nie lubi turówek.
Zobacz pełną recenzje
W ogólnym rozrachunku jednak Wasteland 3 to gra bardzo udana. Świetne RPG Briana Fargo na pożegnanie starej generacji i... być może pełnej niezależności po przejściu pod skrzydła Microsoftu.
Zobacz pełną recenzje
Z jednej strony bawiłem się nieźle, bo grywalności jest tu naprawdę dużo ... Z drugiej jednak, zamiast oczekiwanego hardkorowego postapo, dostałem postapokalipsę dla początkujących, których nie można odstraszyć ani zbyt wysokim poziomem wyzwania, ani zbyt rozbudowaną mechaniką.
Zobacz pełną recenzje
Nie jest to produkcja AAA, nie miała dużego budżetu ale to w niczym nie przeszkadza. Dla każdego fana post apo, fallouta w starym stylu a przede wszystkim typowych gier RPG pozycja obowiązkowa.
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 to produkcja kompletna. Znajdziemy w niej wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po postapokaliptycznej turówce RPG, a nawet więcej - rozwój bazy i własnego pojazdu.
Zobacz pełną recenzje
"Wasteland 3" na każdym kroku dostarcza ogromu opcji i byłem nieustannie zaaferowany tym, aby przygotować skład na każdą sposobność. Nie ma tutaj jedynie słusznych decyzji taktycznych ...
Zobacz pełną recenzje
RPG w które musi zagrać każdy fan gatunku. Trochę inne od pozostałych tytułów, ale dające radę. Warto.
Zobacz pełną recenzje
Koniec końców, dzieło Bryana Fargo broni się rewelacyjnie podaną fabułą, porządnym systemem walki, trudnymi decyzjami podejmowanymi na przestrzeni kilkudziesięciu godzin ...
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 to produkcja obowiązkowa dla fanów RPG i chwała InXile za ciężką pracę oraz pasję, które włożyli w ten tytuł. Takich gier potrzeba nam po prostu więcej.
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 na PS4 jest solidnym cRPG w gatunku – nieźle napisanym, nieźle grywalnym – który wypełni lukę w sercu na 40, 60 godzin. Ale lepiej w niego zagrać chyba na PC ...
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 z czystym sumieniem mogę polecić, każdemu graczowi lubującemu się w grach taktycznych i o tematyce postapokaliptycznej, a także RPG-ach. Gra zdecydowanie warta jest swojej ceny.
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 jest beczką pysznego miodu, który każdemu radziłbym spożyć. Dialogi, walka, misje poboczne, udźwiękowienie, klimat, system rozwoju postaci – to wszystko sprawia, że mam ochotę wrócić do tego tytułu i jeszcze raz go ograć.
Zobacz pełną recenzje
Liczyłem, że Wasteland 3 okaże się dobrym erpegiem, ale rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Gra jest po prostu rewelacyjna. To absolutny must-have dla wszystkich miłośników gatunku i postapokaliptycznych klimatów.
Zobacz pełną recenzje
Podsumowując Wasteland 3 to zwyczajnie całkiem udane RPG stanowiące miłą odskocznie od współczesnych, nasyconych akcją RPGów.
Zobacz pełną recenzje
Dajcie się zaprosić Brianowi Fargo na wycieczkę do postapokaliptycznego Colorado. Gwarantuję, że wycieczka do Aspen to nie będą święta z Georgem Michaelem ani grube skarpety, snowboard i narciarstwo w ferie. Pomimo braku tych atrakcji możecie o dziwo bawić się lepiej.
Zobacz pełną recenzje
Wasteland 3 to rasowy RPG, który być może nie oferuje żadnych rewolucyjnych rozwiązań gatunkowych, ale za to jest w stanie zachwycić klimatem i wciągającymi walkami. Do minusów tytułu należą między innymi błędy w oprawie graficznej i AI przeciwników.
Zobacz pełną recenzje
To tytuł, w którym nasze decyzje mają znaczenie, nawet dopiero po wielu godzinach. Jeśli szukacie dobrej produkcji z turową rozgrywką, to już nie musicie – oto Wasteland 3.
Zobacz pełną recenzje
... dostałam produkt spełniający wszystkie moje erpegowe zachcianki. Niestety, przez liczne błędy moja niemal czterdziestogodzinna przygoda z tym tytułem nie była usłana różami.
Zobacz pełną recenzje
Najnowsze dzieło studia inXile Entertainment może śmiało pretendować do miana wybitnego, a Briana Fargo wysłać na zasłużony odpoczynek!
Zobacz pełną recenzje
... pomimo problemów technicznych i nie najlepszych wizualiów Wasteland 3 to naprawdę kawał dobrej gry fabularnej, która niejednokrotnie pozostawia gracza z moralnym kacem. To tytuł, w który zdecydowanie warto się zaangażować.
Zobacz pełną recenzje
Tytuł ten nie wykorzystał zimowo-górskiego potencjału, a liczba jego ograniczeń jest znaczna – a i tak jest to dla miłośników postapokalipsy pozycja obowiązkowa, albowiem stworzona niewątpliwie z sercem, co i znawstwem fachu.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Wszyscy oczekiwali kolejnego średniaka, a tymczasem finalnie tytuł okazał się jedną najlepszych produkcji RPG w ostatnim czasie.
Zobacz pełną recenzje
Atmosfera nuklearnej postapokalipsy, niesamowite replayability i totalna (dla wielu wręcz przytłaczająca) swoboda w poruszaniu się po żywym Colorado Springs – właśnie to sprawiło, że dla mnie jest to jedna z najlepszych pozycji 2020 roku.
Zobacz pełną recenzje
W Wasteland 3 da się znaleźć sporo rzeczy, które przypadną do gustu miłośnikom erpegów – rozbudowany system rozwoju postaci, interesującą fabułę, decyzje mające istotny wpływ na przebieg przygody. Jednakże zbyt często napotkać można również elementy uprzykrzające czas spędzany w Kolorado ...
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza