Twierdza: Władcy wojny


w
Producent: Firefly Studios
Premiera: 9 marca 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: ,
Udostępnij:

Akcja gry Twierdza: Władcy Wojny po raz pierwszy przeniesie gracza na Daleki Wschód. Akcja rozpoczyna się w III wieku przed naszą erą, a kończy na początku XIII wieku naszej ery. W grze pojawiają się takie nacje jak: cesarskie Chiny, rządzona przez szogunów Japonia, mongolscy koczownicy oraz plemiona zamieszkujące tereny obecnego Wietnamu.

Oblegaj wielkich chanów, generałów cesarza i shogunów. Jest to pierwsza gra z serii Twierdza, która odtwarza zamki z Dalekiego Wschodu. Władcy wojny pozwalają na dowodzenie Mongołami, cesarskimi wojownikami czy samurajami podczas oblegania japońskich zamków i chińskich miast. Pokonaj władców znanych z historii korzystając z nowych machin oblężniczych, klasycznych jednostek i całkiem nowej możliwości grania w Twierdzę.

Recenzje krytyków

Twierdza: Władcy wojny to średnio udana kontynuacja z jedynie kosmetycznie zmienioną oprawą graficzną. Prehistoryczny, surowy interfejs robi kiepskie wrażenie, AI pozostawia sporo do życzenia, ale pomimo odgrzewania pewnych schematów, pod całą tą topornością kryje się poprawnie zrobiona strategia.
Zobacz pełną recenzje
Może wydawać się, że pod kątem konwencji, grafiki i gameplayu jest to gra przestarzała, jakby z poprzedniej epoki, ale... to wydaje się zarazem jej siłą.
Zobacz pełną recenzje
... mnogość trybów spełni oczekiwania fanów rywalizacji, entuzjastów historii czy tych wszystkich, którzy po ciężkim dniu pracy chcą zwyczajnie popatrzeć, jak ich podopieczni kładą fundamenty pod twierdzę, która przetrwa millennia. Jednym słowem, stara i wciąż dobra Twierdza.
Zobacz pełną recenzje
Bubel robiony na kolanie. Tak złej gry dawno nie ogrywałem, a lubię odkrywać nowe tytuły niezależne. Omijajcie ten szybki skok na kasę żerujący na nostalgii.
Zobacz pełną recenzje
Twierdza Władcy Wojny to tytuł, który powinien się spodobać jedynie starym fanom serii twierdza. Osoby które lubią gry RTS mogą bardzo odbić się od tego tytułu z uwagi na wiele bardzo archaicznych oraz przestarzałych mechanik, których dzisiaj się już nie widuje.
Zobacz pełną recenzje
Twierdzę: Władców wojny określę mianem pachnącego fiołkami zombie, który pomimo szpetnej gęby i zgarbionej postawy powinien być w oczach fanów jednym z najprzystojniejszych kawalerów w okolicy.
Zobacz pełną recenzje
Twierdza: Władcy wojny jest udaną produkcją, która z powodzeniem wprowadza innowacje do znanego i lubianego schematu rozgrywki. Nie zawiodą się starzy fani serii, a i Ci, którzy będą stawiać swoje pierwsze zamki, nie poczują się tu raczej zagubieni.
Zobacz pełną recenzje
Twierdza: Władcy Wojny to świetna strategia, która mocno nawiązuje do pierwszych odsłon cyklu i sprawia masę frajdy. Nieco zabrakło mi tu większej ilości zawartości i paru udogodnień obecnych w innych strategiach. Niemniej fani gatunku koniecznie powinni sprawdzić ten tytuł.
Zobacz pełną recenzje
Budowa fortyfikacji wciąga i sprawia przyjemność. Różnorodność jednostek wojskowych pobudza kreatywność. Barwna grafika przyjemnie komponuje się z klimatyczną muzyką, a całości dopełniają komunikaty wiernego nam skryby. Myślę, że fani serii nie będą zawiedzeni.
Zobacz pełną recenzje
Każdy, kto tęskni za serią Stronghold, powinien być zachwycony najnowszą odsłoną. A jeśli nie miałeś dotychczas do czynienia z Twierdzą, ale chętnie zagrałbyś w wojennego RTS-a, spróbuj - na pewno nie pożałujesz!
Zobacz pełną recenzje
Twierdza: Władcy Wojny przekona głównie fanów franczyzy, ale nowi gracze mogą się od niej odbić, ponieważ zarówno koncepcyjna jak i miejscami graficzna strona produkcji wygląda jakby twórcy zatrzymali się 10 lat temu i obudzili wczoraj.
Zobacz pełną recenzje
Rozumiem zmiany podyktowane potrzebą dotarcia do nowego klienta, ale przejście na pełne środowisko 3D czy brak tak kultowych postaci, jak Szczur, Wieprz czy Wilk, którzy wysyłają do nas wiadomości w trakcie gry, to minusy bardzo mocno wpływające na odbiór całości.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] Twierdza: Władcy Wojny to gra poprawna, bazująca na znanym i bezpiecznym schemacie, która jednak niknie na tle „rtsów” najnowszej generacji. Sam sentyment to chyba jednak nieco za mało, by na dłużej zaistnieć w świadomości graczy.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza