The Last of Us: Part II


Producent: Naughty Dog
w
Premiera: 19 czerwca 2020
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy
Opis:

Pięć lat po pełnej niebezpieczeństw podróży przez wyniszczone epidemią Stany Zjednoczone Ellie i Joel osiedli w Jackson, Wyoming. Życie w prosperującej społeczności tych, którym udało się przetrwać, dało im spokój i poczucie stabilności mimo nieustającego zagrożenia ze strony zarażonych i innych, bardziej zdesperowanych ocalałych.

Gdy brutalne wydarzenie zakłóca ten spokój, Ellie wyrusza w drogę, by wywrzeć sprawiedliwą pomstę. Odławiając winnych jeden po drugim, musi zmierzyć się z niszczycielskimi skutkami swoich działań.

Recenzje krytyków

The Last of Us Part II to idealny miks emocji, ciekawych rozwiązań gameplay'owych, szokujących zwrotów akcji i intensywnych momentów. Mocno filmowa produkcja, która nie tylko skłania do refleksji, ale oferuje także przeżycia, których próżno szukać w jakimkolwiek innym tytule.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us 2 to fabularny, graficzny oraz gameplayowy ideał. Koniecznie musisz zagrać i samodzielnie wyrobić sobie zdanie o tej grze.
Zobacz pełną recenzje
Druga odsłona The Last of Us to swoisty kogel-mogel, dokładnie mieszający ze sobą wszystko co powinna mieć gra idealna. Zaczynając od soczystej akcji wypełnioną zwrotami z zagadkową fabułą, która z każdym rozdziałem układa się w spójny obraz niczym puzzel do puzzla.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part 2 to nie tylko fenomenalna kontynuacja znakomitej gry czy jedyne w swoim rodzaju filmowe doznanie, ale też absolutnie unikalne doświadczenie, którego po prostu nie możesz przegapić.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us 2 to gra, która odznacza się niezwykłym klimatem i dopracowanym gameplayem. Niestety, źle poprowadzony wątek fabularny stanowi ogromny minus. Fani Ellie i Joela mogą być poważnie zawiedzeni.
Zobacz pełną recenzje
"The Last of Us Part II" zaprasza nas do poszukiwania miłości w otchłani strachu, beznadziei i wściekłości, pośród płonących wraków, wyjałowionych ludzi i zakurzonych winyli.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II to pozycja obowiązkowa dla KAŻDEGO posiadacza PlayStation 4 i jeden z najlepszych tytułów, w jakie grałem w ostatnich latach.
Zobacz pełną recenzje
Tak, warto kupić The Last of Us Part II. To dobra gra – nawet bardzo dobra. Ale mogła być lepsza pod wieloma względami i obawiam się, że nie spełni wszystkich Waszych oczekiwań. Ja może miałem je zbyt wygórowane ...
Zobacz pełną recenzje
Na The Last of Us: Part II czekaliśmy jak na zbawienie. I wiecie co? To murowany kandydat do tytułu gry roku 2020 ...
Zobacz pełną recenzje
Twórcy zamiast stworzyć oklepaną już powieść drogi na wzór pierwszej części, zburzyli jej fundamenty, budując na ich zgliszczach wielowątkową historię o okrucieństwie i stracie. Tak więc umarł król, niech żyje uzurpator.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II to w moich oczach bezsprzecznie gra generacji i godne pożegnanie PlayStation 4. To w ogóle jedna z najpiękniej zbudowanych produkcji, ze zrealizowaną z rozmachem, nieprzewidywalną i zaskakującą fabułą.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us 2 to wspaniała filmowa opowieść okraszona świetnym soundtrackiem, którą zapamiętam przez długi czas. Pewne momenty potrafią rozbawić, zaś inne sprawiają, że do oczu napływają łzy.
Zobacz pełną recenzje
To prawdziwy fabularny dramat, pełny brutalnych scen, nieludzkich zachowań, konsekwencji czynów i dotyczący już nie tylko Joela i Ellie ale całych grup ludzi, chcących po prostu przeżyć kolejny dzień.
Zobacz pełną recenzje
Ta gra to arcydzieło - pod względem audiowizualnym, jak i mechaniki. ... Jedyną rzeczą, która może podzielić graczy jest fabuła i to, na jakie rozwiązania zdecydował się twórca Neil Druckmann. Często są one nie po myśli wielu fanów serii.
Zobacz pełną recenzje
TLoU 2 nie przerasta pierwszej części, ale też nie przynosi jej wstydu. Gra jest piękna i wciągająca, zastrzeżenia budzi jedynie sposób narracji.
Zobacz pełną recenzje
Dla miłośników grafiki i szeroko pojętych smaczków tytuł Naughty Dog będzie prawdziwym Mesjaszem, ale gracze stawiający na fabułę i liczący na godną kontynuację historii z jedynki mogą się jednak rozczarować.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II, to arcydzieło pod względem wykorzystania możliwości PS4 oraz talentu programistów z Naughty Dog, ale patrząc na historię, to pierwsze The Last of Us jest po prostu lepsze.
Zobacz pełną recenzje
Kończyłem grę wstrząśnięty i zarazem szczęśliwy, że wciąż są twórcy, którzy potrafią opowiadać takie historie. Hollywood niejednej rzeczy mogłoby się nauczyć od „The Last of Us Part II”.
Zobacz pełną recenzje
Monumentalne dzieło, które w pełni dorównuje pierwszej części. Nie było lepszej gry na PlayStation 4 i sądzę, że już nie będzie.
Zobacz pełną recenzje
TLoU II to przygnębiająca opowieść o zemście i wybaczaniu, stanowiąca monumentalną, acz momentami aż do przesady brutalną konkluzję jednego z najlepszych PS-owych „ekskluziwów”.
Zobacz pełną recenzje
Całościowo TLoU2 to kolejny wielki sukces studia Naughty Dog. Historia postaci wydaje się zakończona i eksploatowanie jej dalej byłoby odcinaniem kuponów.
Zobacz pełną recenzje
„The Last of Us Part II” to gra, którą ciężko jednoznacznie ocenić. Mimo iż oprawa audiowizualna jest fantastyczna, a rozgrywka dostosowana do potrzeb różnych graczy, to historia, pełniąca kluczową rolę, ma wyraźne wady. Osobiście nie żałuję, że poznałem kontynuację tej opowieści, lecz jeśli wy zechcecie po nią sięgnąć, to będzie to wasza decyzja.
Zobacz pełną recenzje
Dla mnie TLOU 2 to majstersztyk wizualny i dźwiękowy, pokazujący, że nie technologią a kreatywnym kunsztem konsole stoją. Jednocześnie warstwa fabularna wraz z gameplayem to bajzel, zlepek lepszych i gorszych pomysłów przeplatany czasami absurdalnymi wydarzeniami i niezbyt zrozumiałymi decyzjami bohaterów.
Zobacz pełną recenzje
Na The Last of Us: Part II patrzę jak na doświadczenie. To coś chwytającego człowieka za bebechy i niepuszczającego pomimo przeminięcia napisów końcowych.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us 2 serwuje nam przesyt walki z „problemami współczesnego świata”. Dochodzi do tego problem wszechobecnej głupoty i braku logiki w postępowaniu postaci na ekranie. ... Generalnie kontynuacja epokowego dział Nugaty Dog to bardzo solidna pozycja.
Zobacz pełną recenzje
Nie ma co ukrywać. The Last of Us 2 nie wnosi niczego w temacie mechaniki rozgrywki. Nie jest żadnym przełomem w grach ani nawet nie jest wielkim krokiem naprzód względem poprzedniej części. ... Czy jednak jest to zła gra? Absolutnie nie.
Zobacz pełną recenzje
100 ppe.pl
The Last of Us 2 trzeba przeżyć. Niezależnie od przeczytanych informacji, widzianych materiałów, podsłuchanych plotek – nie jesteście na to gotowi. Naughty Dog stworzyło wybitne doświadczenie w zrujnowanym świecie, oferując kapitalną rozgrywkę.
Zobacz pełną recenzje
Ot, kolejny spektakl przemocy, tyle tylko, że nieco ładniej zrealizowany, nieco lepiej napisany. I stanowczo zbyt długi.
Zobacz pełną recenzje
Graficznie nie ma ładniejszego tytułu na PlayStation 4. Rozgrywka również trzyma bardzo wysoki poziom, a historia… historia jest warta jej poznania. Lepszej gry na pożegnanie z PlayStation 4 nie można sobie wymarzyć.
Zobacz pełną recenzje
Realistyczna grafika tak samo drobiazgowo pokazuje nam piękny, zrujnowany świat jak i okrucieństwo oraz umieranie. Jest to niełatwa podróż. Mimo to z czystym sercem polecam w to zagrać.
Zobacz pełną recenzje
"The Last of Us Part II" jest grą wideo, która nie jest grą wideo. To dzieło sztuki, daleko wykraczające poza swój rodzaj. To naraz wiele tekstów kultury zamkniętych w jednym medium, ale stale się z niego wymykających. To arcydzieło. Co prawda momentami można odnieść wrażenie, że trochę popękane, ale to właśnie przez te pęknięcia możemy wejść do środka.
Zobacz pełną recenzje
Obojętnie co to będzie – nie mogę się doczekać kolejnej gry tej ekipy. Są absolutną czołówką branży, która wyznacza nowe standardy. Biegnijcie do sklepów.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II to spełnienie marzeń dla wszystkich graczy gier wideo. Nowa produkcja od Naughty Dog ma wszystko to, co powinna mieć rewelacyjna gra. Jeżeli miałbym wybrać jedną z wizytówek gier cyfrowych to śmiało wskazałbym na ten tytuł. Polecam zagrać.
Zobacz pełną recenzje
Werdykt może być tylko jeden, The Last of Us 2 to tytuł, który trzeba mieć. Naprawdę nie warto być zacietrzewionym hejterem, który twierdzi, że gra nadaje się tylko do kosza, bo przeczytał kilka kontrowersyjnych postów na Redditcie.
Zobacz pełną recenzje
Nawet jeśli cała gra The Last of Us Part II miałaby powstać tylko dla końcowej rozmowy tej dwójki, to trudno być bardziej zadowolonym, że w końcu się doczekaliśmy.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli tylko interesuję Cię taka tematyka, jeżeli stwierdzisz, że nie masz uprzedzeń, co do tego, jak będzie wyglądać ta gra i że zwyczajnie chcesz wciągnąć się w wir fabuły przygotowanej przez twórców, to gorąco polecam kupić The Last of Us 2.
Zobacz pełną recenzje
Gdyby nie silenie się na szerzenie lewicowych ideologii. A może najważniejsze – gdyby nie wymierzony plaskacz w rzesze fanów części pierwszej. Parafrazując słynny cytat – gra zajebista, tylko scenariusz ***owy.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
To produkcja, która pod względem technologii i scenariusza bije się o najwyższe laury i wyznacza kolejne standardy, zmieniając wymagania względem wszystkiego w co zagra się po ujrzeniu napisów końcowych. Przeżyjcie to sami.
Zobacz pełną recenzje
Nic nie jest tu czarne lub białe. To oczywista prawda, ale w „TLOU2” podana w sposób nieoczekiwany, szarpiący duszę i układający się w melodię, której z pewnością do końca życia nie zapomnę.
Zobacz pełną recenzje
Historia Ellie jest bardzo smutną, a jednak realistyczną do bólu opowieścią, której nie są w stanie opisać proste słowa. To wielowymiarowa produkcja, pełna brutalności i ciężkiego klimatu, jednocześnie skłaniająca do pogłębionej refleksji o nas samych.
Zobacz pełną recenzje
... gry rzadko mnie zachwycają. The Last of Us: Part II natomiast zachwycił mnie jednak w każdym aspekcie i to jest najlepsza rekomendacja, jaką mogę ofiarować.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II z marszu wchodzi do panteonu najlepszych gier dla PS4, a także najbardziej udanych gier całej generacji. To obowiązkowy zakup każdego posiadacza PlayStation 4 ...
Zobacz pełną recenzje
Najnowsza produkcja Naughty Dog jest bardzo dobrą grą, zaskakującą pod kątem poziomu detali (twarze, szczegóły otaczającego świata, fizyka kabli) oraz z gameplayem usprawnionym względem poprzedniczki.
Zobacz pełną recenzje
The Last of Us Part II to dojrzała historia, która wgniata w fotel. ... W The Last of Us Part II musi zagrać absolutnie każdy zapalony gracz.
Zobacz pełną recenzje
To po prostu doskonała propozycja, by godnie pożegnać się z PS4 i spokojnie oczekiwać kolejnych hitowych produkcji.
Zobacz pełną recenzje
Nie jesteście na tę grę gotowi. Ja nie byłem. Na jej odwagę, ambicję i emocjonalny rollercoaster. ... Panie i panowie, przed państwem: AR-CY-DZIE-ŁO.
Zobacz pełną recenzje
Moralna niejednoznaczność i zniuansowanie nie są czymś, co w gamingu widzimy na co dzień. Dobrze, że pojawiła się produkcja wprowadzająca te nieprzyjemne, ale konieczne wątki.
Zobacz pełną recenzje
Twierdzę jednak, że jeśli jedynka to dla Was perfekcyjnie zamknięta opowieść, to powinniście darować sobie sequel. Mimo wszystko jest to na tyle kontrowersyjna pozycja, że cała reszta powinna podejść do niej bez uprzedzeń i samemu wyrobić sobie zdanie.
Zobacz pełną recenzje
Niezwykle ambitna historia, chociaż w pewnych momentach trochę naciągana. Doskonała rozgrywka z rewelacyjnie wykonanym strzelaniem, skradaniem i eksploracją. Udźwiękowienie najwyższa klasa, muzyka także. Graficznie miazga ...
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza