The Ascent


Producent: Neon Giant
w , ,
Premiera: 29 lipca 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet, wspólny ekran)
Opis:

The Ascent to gra RPG dla jednego i wielu graczy osadzona w cyberpunkowym świecie Veles.

Witaj w arkologii Grupy Ascent, sięgającej samego nieba metropolii pod korporacyjnym zarządem, która gości przybyszy z całej galaktyki. Wcielisz się w rolę zadłużonego pracownika – niewolnika firmy władającej wszystkim i wszystkimi w twoim dystrykcie. Pewnego dnia rozpoczyna się ciąg katastrofalnych wydarzeń: Grupa Ascent, najpotężniejsza megakorporacja na planecie, bankrutuje w tajemniczych okolicznościach, a przetrwanie twojego dystryktu stoi pod znakiem zapytania. Nie ma innego wyboru. Musisz uzbroić się po zęby i odkryć przyczynę chaosu.

Recenzje krytyków

The Ascent mógłby być świetną grą, gdyby autorzy spędzili z nim jeszcze trochę czasu. [...] A tak mamy - przynajmniej póki co - strzelankę, która dostarcza tyleż frajdy, co powodów do frustracji.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo tej litanii błędów i niedoróbek wciąż uważam, że The Ascent to świetna gra. Domyślam się jednak, że niektórzy z Was nie podzielą mojego entuzjazmu. Dla nich ten tytuł to tylko ładnie opakowana, prosta strzelanka z całkiem przyjemnym, cyberpunkowym klimatem.
Zobacz pełną recenzje
Fajny twin stick shooter z lekkimi elementami RPG i całą gamą dyskwalifikujących grę technicznych problemów i niedociągnięć. W tym stanie trzymać się od tej produkcji z daleka.
Zobacz pełną recenzje
The Ascent wrzucam do grona gier, które z jednej strony uwielbiam, a z drugiej strony czekam na aktualizację. Chętnie wrócę, sprawdzę nowości, ale to zdecydowanie idealna pozycja dla Game Passa. Zagrasz, możesz dobrze się bawić, a gdy poziom frustracji przebije sufit, wyłączasz i czekasz na łatki.
Zobacz pełną recenzje
The Ascent jest przyjemną chociaż męczącą przygodą na parę godzin, chociaż grze bardzo daleko jest do ideału. Na pewno trzeba ją docenić jeżeli chodzi o wrażenia audiowizualne, to na pewno jest najładniejsza gra ostatnich miesięcy. Pozostałym elementom zabrakło jednak trochę szlifu, co sprawiło, że The Ascent jest bardzo ładnym średniakiem.
Zobacz pełną recenzje
[...] to gra, w którą musicie zagrać. Dynamiczne starcia, ciekawa historia, cyberpunkowy klimat czy znakomita oprawa audio-wizualna sprawiają, ze wobec produkcji Neon Giant nie można przejść obojętnie.
Zobacz pełną recenzje
Gra cechuje się olśniewającą oprawą graficzna, która w piękny sposób ukazuje gatunek cyberpunku. Produkcja nie jest pozbawiona wad, ale klimat i rozgrywka są na tyle dobre, że warto grę sprawdzić.
Zobacz pełną recenzje
Moim zdaniem gra jest takim małym diamencikiem, nieco nieoszlifowanym, jednak wyróżnia się na tle innych, nawet dużych kamieni szlachetnych.
Zobacz pełną recenzje
Gdybyśmy dostali lepszą fabułę, mniej backtrackingu i odrobinę bardziej przemyślane rozwiązania, to byłaby bardzo dobra produkcja. A tak, pomimo świetnej grafiki i przyjemnego strzelania, jest tylko dobra.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Tytuł Neon Giant na pewno klasyfikuje się do podium we wszelkich tegorocznych podsumowaniach z kategorii grafika/projekt świata. Świetna rozgrywka, żyjący i wiarygodny świat, który aż kipi od detali i klimatu.
Zobacz pełną recenzje
Gra jest absurdalnie wręcz ładna, czy to podczas strzelanin i używania umiejętności czy spokojnego spacerowania wśród zwykłych mieszkańców.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza