Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster


Producent: Atlus
Premiera: 25 maja 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Gatunek: , ,
Udostępnij:

Z pozoru zwykły dzień w Tokio przybiera diametralnie inne oblicze, gdy nadchodzi Poczęcie – nadnaturalna apokalipsa. Resztki świata pogrążają się w chaosie, a pośród zgliszczy miasta trwa demoniczna rewolucja. Trafiasz w wir walki pomiędzy bogami a demonami. Twoje wybory mogą sprowadzić życie, odrodzenie lub śmierć i zadecydują o tym, kto zatriumfuje.

Rewolucyjna, słynąca z wysokiego poziomu trudności, gra RPG powraca, oferując dodatkowo:

Zremasterowane modele 3D i tła
Dodatkowe ustawienia trudności dla graczy o różnych umiejętnościach
Zapis stanu gry – zachowuj postępy, kiedy chcesz!
Dialogi w wersji audio – do wyboru wersja japońska i angielska

Recenzje krytyków

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster to powrót jednej z najciekawszych produkcji z gatunku jRPG, dostępnych kiedyś na PlayStation 2. Dobra propozycja dla weteranów, ale i nowi gracze znajdą tutaj swoje miejsce. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa. Zabrakło jednak pewnych rzeczy.
Zobacz pełną recenzje
[...] to bardzo nierówny tytuł. Przestarzałe mechaniki i archaiczna oprawa sprawiają, że trudno jest polecić grę nowym graczom, chociaż fabuła i jej apokaliptyczna symbolika wciąż robią ogromne wrażenie. Jeśli interesuje was podróż w czasie do przeszłości serii SMT, będziecie mieli okazję zrobić to 25 maja. Jeżeli jednak szukacie po prostu nowego jRPG-a do ogrania, znajdziecie lepsze opcje za te same pieniądze.
Zobacz pełną recenzje
[...] jako klasyka gatunku i jedna z najważniejszych odsłon serii broni się po latach. Technicznie nie jest niestety spełnieniem marzeń. To poprawny, choć miejscami leniwy remaster, który mimo wszystko powinien zagościć na półce szanującego się fana gatunku z sentymentem do "starych, dobrych czasów".
Zobacz pełną recenzje
Dzięki wymagającej rozgrywce, która przynosi ogrom satysfakcji fani gatunku powinni bez trudu móc wsiąknąć na wiele godzin. Dla każdego laika, który zobaczy okładkę w sklepie gra może wydać się dziwna, zbyt brzydka i minimalistyczna, ale mam nadzieję, że ostatecznie go do siebie przekona.
Zobacz pełną recenzje
Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster to jeden z tych remasterów, które są skierowane przede wszystkim do fanów oryginału lub miłośników serii, których „zwykła” trójka z jakiegoś powodu ominęła.
Zobacz pełną recenzje
Porównywanie go z tuzami współczesnych jrpgów zdaje się mocno nie na miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że remaster został wykonany mocno po macoszemu.
Zobacz pełną recenzje
Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster to twór specyficzny – fani serii otrzymują ulepszony pierwowzór, który poza dodatkami audiowizualnymi i ułatwionym poziomem trudności nie wprowadza większych innowacji. Natomiast osoby, które chcą zacząć przygodę z serią, mogą się szybko odbić od omawianego tytułu, gdyż archaizmy z ery PS2 są bardzo widoczne.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza