Scarlet Nexus


Producent: Bandai Namco Entertainment
w , , , ,
Premiera: 25 czerwca 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Opis:

W dalekiej przyszłości w ludzkim mózgu odkryto psioniczny hormon, który daje ludziom pozazmysłowe moce i zmienia świat, jaki znamy. W momencie, gdy ludzkość wkraczała w nową erę, na Ziemi zaczęły pojawiać się obłąkane mutanty znane jako Inni (Others), żądne ludzkich mózgów. Z powodu wysokiej odporności na konwencjonalne metody ataku ludzkość musiała podjąć ekstremalne środki, aby zwalczyć przytłaczające zagrożenie. Ci, którzy posiadają niezwykłe zdolności pozazmysłowe, znane jako psionika, byli naszą szansą na obronę świata. Po dziś dzień psionicy są poszukiwani ze względu na swoje talenty i rekrutowani do Other Suppression Force (OSF), ostatniej linii obrony ludzkości.

Wciel się w rolę Yuito Sumeragi, nowego rekruta OSF, który dąży do zostania elitarnym psionikiem takim jak ten, który uratował go w dzieciństwie. Uzbrojony w talent do psychokinezy, odkrywaj futurystyczne miasto New Himuka i rozwiąż tajemnice przyszłości Brain Punk, w której technologia i zdolności parapsychiczne łączą się z technologią w grze SCARLET NEXUS.

Recenzje krytyków

Scarlet Nexus to przyjemne Action-jRPG na kilkadziesiąt godzin. Oferuje dobrą fabułę, ciekawą stylistykę, udany system walki (choć mający pewne braki), wpadającą w ucho charakterystyczną muzykę i nieciekawe zadania poboczne - które pełnią raczej funkcję dodatkowych wyzwań. Warto jednak sprawdzić.
Zobacz pełną recenzje
[...] straszy lekko przestarzałym wyglądem, nudzi przeciągającą się w nieskończoność końcówką i w gruncie rzeczy słabo rozróżnia rozgrywkę pomiędzy głównymi bohaterami. Pomimo tych wad, intryguje fabułą, przy jednoczesnym zaoferowaniu całkiem ciekawego systemu walki.
Zobacz pełną recenzje
Wciągająca historia, znakomity i efektowny system walki oraz piękna, artystyczna oprawa sprawiają, że jest to gra, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Niestety, ma on swoje braki, które nie będą przeszkadzać jedynie sympatykom anime, jRPG i ogólnie japońskiej kultury.
Zobacz pełną recenzje
Aby [...] zrozumieć Scarlet Nexus, trzeba przejść przez niego dwukrotnie. Z drugiej strony, ostatnie rozdziały ciągną się godzinami [...] Jeśli jednak uda wam się pozostać przy grze, z pewnością będziecie świetnie się bawić dzięki intrygującej wizji Scarlet Nexus.
Zobacz pełną recenzje
Świetny i miejscami innowacyjny slasher, ale do bólu średni jRPG - mimo wielu miodnych chwil Scarlet Nexus może rozczarować.
Zobacz pełną recenzje
Udany action RPG przesiąknięty do szpiku japońszczyzną. Wyśmienity system walki towarzyszy lekko zwariowanej fabule i niezbyt rozwiniętym elementom RPG.
Zobacz pełną recenzje
Można ponarzekać na recykling lokacji, na przedłużone zbytnio fragmenty [...] ale umówmy się, że to nic, co mogłoby zaszkodzić tak wciągającej historii i rozgrywce. Scarlet Nexus to w mojej opinii bardzo dobry slasher z elementami RPG [...]
Zobacz pełną recenzje
[...] to kawał niezłej gry z wciągającą, emocjonalną opowieścią prezentowaną w dodatku w ramach dwóch perspektyw, zarysowaniem niezwykłego świata oraz pakietem przydatnych rozwiązań.
Zobacz pełną recenzje
Intrygująca historia, dający ogromną frajdę system walki, a do tego piękna oprawa audiowizualna i bardzo dobra optymalizacja sprawiają, że Scarlet Nexus dość niespodziewanie wbija się na wysokie pozycje w rankingach gier w 2021 roku.
Zobacz pełną recenzje
Scarlet Nexus jest czymś, czego potrzebujecie: grą świeżą i na poziomie. Czuć tu dużo z Persony, Niera, czy Graviton Rusha, Nie jest jednak kalką; usiłuje odnaleźć własną drogę i w dużej mierze mu to bardzo dobrze wychodzi.
Zobacz pełną recenzje
To może być jedna z Twoich ulubionych produkcji w 2021. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od gatunku: świetna historia, dobrze napisane postacie, piękny świat i przede wszystkim kapitalna, intuicyjna i satysfakcjonująca rozgrywka.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Powtarzalność to największy grzech Scarlet Nexus. I nawet rozbudowana historia nie jest w stanie mi jej zrekompensować.
Zobacz pełną recenzje
[...] dawno już nie było gry tak dopracowanej zarówno od strony historii, jak i szybkiej i podnoszącej tętno rozgrywki. Pozytywne zaskoczenie i niespodziewany hit w sam raz na nadchodzące lato.
Zobacz pełną recenzje
Oko i ucho przykuwa oprawa audiowizualna, konkretna i wyrazista. Choć opinie fanów gatunku co do Scarlet Nexus są podzielone, to moim zdaniem, to kawał solidnej gry!
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza