RUST Console Edition


Producent: Facepunch Studios
Premiera: 21 maja 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: wieloosobowy (Internet)
Gatunek: , , ,
Udostępnij:

Jest to port gry wydanej na PC w 2018 roku (wczesny dostęp od 2013 roku).

Jedynym celem w Rust jest przetrwać. Aby tego dokonać, musisz pokonać pragnienie i głód, walczyć z żywiołami, wytwarzać broń i chronić się przed wrogami, takimi jak inni gracze, naukowcy, niedźwiedzie, wilki, a nawet pułapki w postaci ognia, utonięcia czy promieniowania. W walce o przetrwanie i dominację, a także własne bezpieczeństwo, gracze mogą budować domki w lesie lub fortece ze złomu oraz wytwarzać różnorodną broń, bomby i pułapki. Rust to gra bez wyraźnych zasad, która nie powie ci, co masz robić. Gracze mogą oszukiwać i atakować innych w zaciekłej rywalizacji, najeżdżać się nawzajem i grabić. Jednakże można zyskać jeszcze więcej, mając zaufaną drużynę zaprzyjaźnionych kompanów do dyspozycji.

-    Eksploracja - odkrywaj rozległą, tajemniczą wyspę i próbuj utrzymać się przy życiu po apokalipsie.
-    Walka - zażarte potyczki PVE i PVP, ale także możliwość zaprzyjaźnienia się z innymi graczami. Wybór należy do ciebie.
-    Przetrwanie - pokonaj pragnienie i głód, walcz z żywiołami, wytwarzaj sprzęt i zadbaj o swoje bezpieczeństwo w świecie, w którym wszystko chce cię zabić.

Recenzje krytyków

Gra wygląda jak wyjęta z ery Xboksa 360. Modele postaci, środowiska i tekstury są szorstkie na krawędziach i bardzo niedopracowane. Gdyby deweloperzy zdecydowali się wydać tytuł na konsolach kilka lat wcześniej, być może oprawa wizualna nie byłaby aż tak wstrząsająca. Rust: Console Edition to wierny port oryginału z PC, który zawiera wszystkie jego najlepsze i najgorsze cechy.
Zobacz pełną recenzje
Rust to niezła gra, ale ma swoje bolączki. Średnio działa i wygląda, a przy tym potrafi nieźle sfrustrować. Wymaga ogromnych ilości czasu, ale potrafi bardzo wciągnąć. Może jednak też zniechęcić, czy nawet znudzić, bo wymaga szukania sobie zajęcia. Ponadto niektóre rozwiązania budzą wątpliwości.
Zobacz pełną recenzje
Rust jest dziwną i nietypową grą. Z jednej strony mamy wszystkie elementy typowego survivalu [...], a z drugiej małe mapy, które zmieniają się co tydzień lub miesiąc. To samo w sobie wymusza dużo bardziej agresywną grę i mniejsze przywiązanie do tego co mamy ze sobą. Czy ten miks się sprawdza? Jak najbardziej tak.
Zobacz pełną recenzje
Rust: Console Edition to gra dla masochistów, a co gorsza, wybrakowana względem wersji pecetowej. Prawdę powiedziawszy, nie widzę zbyt wielu sensownych powodów, żeby sięgać po ten tytuł, zwłaszcza w pełnej cenie.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza