Resident Evil 3


w , ,
Producent: Capcom
Premiera: 3 kwietnia 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Kompleksowy remake trzeciej odsłony bestsellerowej serii survival horrorów pod tytułem Resident Evil.

Aagentka Jill Valentine, należąca do specjalnej jednostki wojskowej S.T.A.R.S. i jedna z najbardziej rozpoznawalnych protagonistek w świecie gier wideo, ucieka z miasta opanowanego przez zombie i inne, przerażające kreatury.

Recenzje krytyków

Nie jest to w żadnym wypadku tani skok na kasę, który od lat obserwujemy jeśli chodzi o odświeżenia. To prawdziwy remake z krwi, kości i flaków, do tego technicznie wykonany wręcz po mistrzowsku.
Zobacz pełną recenzje
Choć gra wygląda i działa naprawdę dobrze, a do tego wielokrotnie puszcza oko fanom serii, to zabrakło tutaj czegoś, co mogłoby zadowolić gracza niezaznajomionego z uniwersum RE.
Zobacz pełną recenzje
Resident Evil 3 nie jest złą grą ale pamiętając jak dobrze bawiłem się z drugą częścią, to po prostu każdy elementy zrobiony inaczej (liniowość) czy też gorzej (brak Mr. X) sprawiał, że się irytowałem i miałem po prostu wrażenie, że chyba lepiej byłoby zagrać w drugą część. Ponownie.
Zobacz pełną recenzje
Eksploracji jest tu mniej niż w innych znanych mi odsłonach serii, ale większy nacisk na walkę i znaczne jej usprawnienie z nawiązką to rekompensują. [...] Resident Evil 3 to pozycja, która nie zawiedzie ani spragnionych wrażeń gatunkowych nowicjuszy, ani weteranów doskonale pamiętających pierwowzór z 1999 roku.
Zobacz pełną recenzje
Poprzedni remake zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko i niestety kolejna część nie jest w stanie do niej doskoczyć. Ale każdy, kto szuka pierwszorzędnej rozrywki na dwa wieczory – będzie bawił się znakomicie. Resident Evil 3 jest po prostu słownikowym przykładem niewykorzystanego potencjału.
Zobacz pełną recenzje
Tytuł zachwycający game designem - zwłaszcza na wyższych poziomach wyzwania nagradzającym naszą kreatywność, cierpliwość i inteligencję - wypełniony zapadającymi w pamięć momentami, stresujący, być może zbyt zachowawczy i krótki na tle RE2, ale jednocześnie mający własną tożsamość i ubrany w piękną formę.
Zobacz pełną recenzje
W grze zmieniono wszystko, niektóre elementy na lepsze inne na gorsze. Naprawdę boli brak zagadek i wieży zegarowej i tego nie da się usprawiedliwić. Tytuł nadrabia jednak akcją i intensywnością doznań.
Zobacz pełną recenzje
Nie wierzę w sentyment do gier. Są jednak gry ponadczasowe. Resident Evil należy do takich produkcji. Najlepszą rekomendacją każdego dzieła popkultury jest to, że wciąga. Resident Evil 3 przyciąga do ekranu piekielnie.
Zobacz pełną recenzje
[...] odświeżona wersja trzeciej odsłony serii BioHazard pozostaje sporym rozczarowaniem. [...] Jill to świetnie napisana postać. Także audiowizualnie gra prezentuje się wyśmienicie. Tyle tylko, że to kilka kropelek w morzu niedosytu. Trochę na odwal się ten remake, choć zdecydowanie bardziej pasuje tu słowo reinterpretacja.
Zobacz pełną recenzje
Z jednej strony mamy rewelacyjną oprawę, z drugiej stosunkowo krótką i liniową rozgrywkę, która pozostawia niedosyt – szczególnie, jeśli wiemy, że część zawartości po prostu wycięto.
Zobacz pełną recenzje
Sama w sobie gra mi nie podeszła w takim stopniu, jak zrobił to remake Resident Evil 2. Resident Evil 3 to nadal dobra gra, która jednak skierowana jest do raczej innego typu gracza.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli jesteś fanem serii, to Resident Evil 3 Remake powinien znaleźć się na twojej półce. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą kręcić nosem na zmiany względem oryginału oraz Nemesisa, którego potencjał nie został wykorzystany w pełni. Nie umniejsza to jednak temu, że odświeżone przygody Jill, to nadal kawał porządnej gry, która pomimo relatywnie krótkiego czasu przejścia oferuję ogrom fantastycznej zabawy.
Zobacz pełną recenzje
Wydany w zeszłym roku RE2 był pod wieloma względami „rimejkiem” idealnym [...]. Resident Evil 3 to kolejny udany powrót do Raccoon City, jednak nie robiący już takiego wrażenia. Niby wszystko jest tu na swoim miejscu, ale rozpieszczeni ubiegłorocznym hitem, czujemy, że Capcom poszło tu nieco na łatwiznę.
Zobacz pełną recenzje
[...] jedna z najlepiej wyglądających i brzmiących gier akcji na obecnej generacji konsol. A szczególnie w swojej niszy survival horrorów. [...] To pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego fana serii, a także dla każdego miłośnika survival horrorów.
Zobacz pełną recenzje
Czy jest to dobry remake? Nie mam pojęcia. Jednak Resident Evil 3 sam w sobie stanowi bardzo przyjemną grę, po którą sięgnąć mogą także osoby nieobeznane z serią.
Zobacz pełną recenzje
Tytuł dla hardkorowych fanów serii. Pozostali gracze lepiej będą bawili się przy Resident Evil 2 Remake.
Zobacz pełną recenzje
Resident Evil 3 Remake to świetna gra, zawierająca w sobie wszystkie najlepsze elementy z serii Resident Evil, która przenosi je na odpowiedni poziom dla roku 2020.
Zobacz pełną recenzje
Capcom wykonał przy RE3 kawał dobrej roboty. Choć nie jest to już tytuł tak zaskakujący poziomem wykonania jak poprzedni remake, to można się już przyzwyczaić do solidnego wykonania.
Zobacz pełną recenzje
Resident Evil 3 po raz kolejny udowadnia, że Capcom jest królem remake'ów. Fani, którzy oczekiwali po tytule ładniejszej wersji Resident Evil 3: Nemesis, mogą poczuć się nieco rozczarowani wprowadzonymi zmianami, ale nas cieszy, że deweloper się na to odważył.
Zobacz pełną recenzje
Grę polecam wszystkim fanom mocnych i nieprzewidywalnych produkcji oraz tym, którzy lubią do swojego życia wprowadzić odrobinę grozy.
Zobacz pełną recenzje
Podsumowując, remake Resident Evil 3 to tytuł wart sprawdzenia. Szczególnie jeśli uwielbiacie gry z tej serii. Dodatkowo masa nawiązań i odpowiedzi na pytania z dwójki (tłumaczy wiele osobowych historii), wprowadzają jeszcze większy klimat i domykają całą historię incydentu w Raccoon City.
Zobacz pełną recenzje
Cieszy rozwój roli Carlosa w całej historii, a Jill to świetnie napisana postać. Także audiowizualnie gra prezentuje się wyśmienicie. Tyle tylko, że to kilka kropelek w morzu niedosytu. Trochę na odwal się ten remake, choć zdecydowanie bardziej pasuje tu słowo reinterpretacja.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Dla mnie kampania w RE3 była w sam raz. Doskonale rozumiem jednak tych, którzy nie chcą zapłacić ponad 200 zł za przygodę dla jednego gracza rozpisaną na siedem godzin. [...] Chcę jednak, abyście wiedzieli, iż Resident Evil 3 to cholernie dobra gra.
Zobacz pełną recenzje
Randka z Nemesis po latach to bardzo intensywne doświadczenie. Prezentacja tej samej historii z innej perspektywy i dynamika rozgrywki sprawiają, że nawet weterani znajdą tu coś nowego dla siebie.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza