Ratchet & Clank: Rift Apart


Producent: Insomniac Games
w
Premiera: 11 czerwca 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy
Opis:

Rzuć się w wir międzywymiarowej przygody.

Podróżuj po różnych wymiarach z Ratchetem i Clankiem, którzy mierzą się ze złowrogim imperatorem z innej rzeczywistości. Przeskakuj z niesamowitą prędkością pomiędzy pełnymi akcji światami. Podziwiaj niesamowitą grafikę i szalony arsenał wraz z międzygalaktycznymi łowcami przygód, którzy wpadają z impetem na konsolę PS5™.

Recenzje krytyków

Masz PlayStation 5? Musisz zagrać w Ratchet & Clank: Rift Apart. To prawdziwa wizytówka konsoli Sony, która zachwyca oprawą, wykorzystaniem możliwości kontrolera, a przy tym oferuje przyjemną opowieść.
Zobacz pełną recenzje
To fenomenalna gra na wielu poziomach. Strzelaniny, pościgi, przemierzanie i odkrywanie fantastycznych światów doceni każdy, niezależnie od znajomości poprzednich kilkunastu (!) gier. Historia została napisana z miłością do serii, ale tak, by nie zanudzić czy skonsternować nowicjuszy. I wyszło to znakomicie
Zobacz pełną recenzje
Nowe funkcje, wykorzystanie możliwości PS5 i DualSense'a oraz nowa obsada, w tym Rivet, sprawiają, że jestem jeszcze bardziej podekscytowany przyszłością marki. Fani będą oczarowani Rift Apart, a każdy, kto miał szczęście kupić nową konsolę, powinien zobaczyć, co ma do zaoferowania.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet & Clank: Rift Apart to klasa sama w sobie! To znakomita gra dla młodszych graczy i całkiem niezła dla tych zdecydowanie starszych. Takich gier PS5 potrzebuje znacznie więcej. Dzięki tym tytułom, dostępnych na wyłączność PS5, Sony może pokazać moc drzemiącą w konsoli.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet & Clank: Rift Apart – czy warto kupić? Bezapelacyjnie! Właściwie w tym przypadku to pytanie retoryczne. [...] to tak naprawdę stary dobry „Ratchet” w nowym, supernowoczesnym opakowaniu. W sam raz na przywitanie nowej generacji.
Zobacz pełną recenzje
[...] to najlepiej wyglądająca platformówka w historii… która poza przełomową grafiką nie oferuje jednak przesadnie innowacyjnej rozgrywki [...] Wszystkie elementy zrealizowano jednak bardzo dobrze i jeśli szukamy zręcznościowego tytułu, przy którym spędzimy maksymalnie kilkanaście godzin – to propozycja godna polecenia. Nie tylko dla młodszych graczy!
Zobacz pełną recenzje
To wspaniała, zniewalająco wyglądająca gra, oferująca solidny gameplay i świetną zabawę. Jednak ani przez sekundę nie jest to pozycja nowatorska, wprowadzająca jakiś kompletnie nowy czynnik. To bardzo bezpieczna kontynuacja jednej z ważniejszych marek towarzyszących konsolom PlayStation, w sam raz dla nowego pokolenia odbiorców [...]
Zobacz pełną recenzje
Jeśli posiadacie PlayStation 5, to ruszajcie do sklepu i czym prędzej zaopatrzcie się w Rift Apart – powinniście tego doświadczyć nawet, jeśli tematyka i formuła gry na pierwszy rzut oka Was nie przyciąga.
Zobacz pełną recenzje
Wizualnie Ratchet & Clank: Rift Apart wyrywa z kapci, prezentuje się niesamowicie i działa bardzo dobrze. Ilość detali, drobiazgów, animacji, wybuchów, jakość wykonania dalszych planów stoi na topowym poziomie.
Zobacz pełną recenzje
"Ratchet & Clank: Rift Apart" wygląda obłędnie, wciąga bezlitośnie, przy okazji opowiada historię z morałem, przy której młodsi się wzruszą, starsi uśmiechną, a wszyscy będą się po prostu doskonale bawić.
Zobacz pełną recenzje
Nowe mechaniki zabawy sprawdzają się przyzwoicie i jest to produkcja warta sprawdzenia nie tylko przez weteranów serii, ale też osoby, które nie miały wcześniej styczności z przygodami Ratcheta i Clanka.
Zobacz pełną recenzje
Dzieje się dużo, szybko i różnorodnie, zaś rozmaite sekwencje wyścigowo-zręcznościowo-logiczne pozostają satysfakcjonującym kontrapunktem dla zainscenizowanych z biglem strzelanin.
Zobacz pełną recenzje
Fenomenalna oprawa w połączeniu z udoskonalonym przez lata formatem rozgrywki daje niesamowity mix, który trzeba przeżyć na własnej skórze. Jeśli tak wyglądają i działają gry na początku generacji to nie mogę sobie nawet wyobrazić co będzie za parę lat!
Zobacz pełną recenzje
[...] najnowszy Ratchet i Clank to według mnie tytuł przede wszystkim dla graczy, którzy wcześniej z serią mieli niewiele do czynienia – czyli w zasadzie przeszli co najwyżej remake części pierwszej na PS4. Natomiast Ci, którzy znają Ratcheta na wylot – to jest kolejny Ratchet, tylko z ładniejszą grafiką.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] to wybitny przedstawiciel serii oraz doskonały pokaz możliwości PlayStation 5. Gra umiejętnie łączy różne gatunki gry, przez co nie pozwala nawet na moment się nudzić.
Zobacz pełną recenzje
[...] to kompletne, dojrzałe i niesamowicie porywające doświadczenie. Jeśli z serią mieliście do czynienia wcześniej, wiecie czego się spodziewać: humorystycznych scen, szybkiej akcji, niesamowitej oprawy oraz zabójczych gadżetów. Jeśli Ratcheta i Clanka nie znacie, dajcie im szansę.
Zobacz pełną recenzje
To maksymalnie dopieszczona produkcyjnie gra, w której nawet trudno o jakiekolwiek błędy czy niedopracowane elementy. [...] To po prostu fantastyczna, zabawna i angażująca przygoda, a na dodatek prawdziwy pokaz możliwości PlayStation 5.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet and Clank: Rift Apart to doskonała platformowa gra akcji, która starcza na długie godziny, spodoba się młodszym i starszym, wykorzystuje dodatkowe możliwości nowej generacji konsol i przypomina rozmachem kinową produkcję studia Pixar.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet and Clank Rift Apart było dla mnie świetną zabawą z dwoma małymi zgrzytami. [...] Nie jest to jednak problem, który rujnuje doświadczenie, bo Ratchet and Clank Rift Apart to fantastyczna produkcja, w której przeżyjecie świetną przygodę!
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza