Ratchet & Clank: Rift Apart


w
Producent: Insomniac Games
Premiera: 11 czerwca 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Rzuć się w wir międzywymiarowej przygody.

Podróżuj po różnych wymiarach z Ratchetem i Clankiem, którzy mierzą się ze złowrogim imperatorem z innej rzeczywistości. Przeskakuj z niesamowitą prędkością pomiędzy pełnymi akcji światami. Podziwiaj niesamowitą grafikę i szalony arsenał wraz z międzygalaktycznymi łowcami przygód, którzy wpadają z impetem na konsolę PS5™.

Recenzje krytyków

Masz PlayStation 5? Musisz zagrać w Ratchet & Clank: Rift Apart. To prawdziwa wizytówka konsoli Sony, która zachwyca oprawą, wykorzystaniem możliwości kontrolera, a przy tym oferuje przyjemną opowieść.
Zobacz pełną recenzje
To fenomenalna gra na wielu poziomach. Strzelaniny, pościgi, przemierzanie i odkrywanie fantastycznych światów doceni każdy, niezależnie od znajomości poprzednich kilkunastu (!) gier. Historia została napisana z miłością do serii, ale tak, by nie zanudzić czy skonsternować nowicjuszy. I wyszło to znakomicie
Zobacz pełną recenzje
Nowe funkcje, wykorzystanie możliwości PS5 i DualSense'a oraz nowa obsada, w tym Rivet, sprawiają, że jestem jeszcze bardziej podekscytowany przyszłością marki. Fani będą oczarowani Rift Apart, a każdy, kto miał szczęście kupić nową konsolę, powinien zobaczyć, co ma do zaoferowania.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet & Clank: Rift Apart to klasa sama w sobie! To znakomita gra dla młodszych graczy i całkiem niezła dla tych zdecydowanie starszych. Takich gier PS5 potrzebuje znacznie więcej. Dzięki tym tytułom, dostępnych na wyłączność PS5, Sony może pokazać moc drzemiącą w konsoli.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet & Clank: Rift Apart – czy warto kupić? Bezapelacyjnie! Właściwie w tym przypadku to pytanie retoryczne. [...] to tak naprawdę stary dobry „Ratchet” w nowym, supernowoczesnym opakowaniu. W sam raz na przywitanie nowej generacji.
Zobacz pełną recenzje
[...] to najlepiej wyglądająca platformówka w historii… która poza przełomową grafiką nie oferuje jednak przesadnie innowacyjnej rozgrywki [...] Wszystkie elementy zrealizowano jednak bardzo dobrze i jeśli szukamy zręcznościowego tytułu, przy którym spędzimy maksymalnie kilkanaście godzin – to propozycja godna polecenia. Nie tylko dla młodszych graczy!
Zobacz pełną recenzje
To wspaniała, zniewalająco wyglądająca gra, oferująca solidny gameplay i świetną zabawę. Jednak ani przez sekundę nie jest to pozycja nowatorska, wprowadzająca jakiś kompletnie nowy czynnik. To bardzo bezpieczna kontynuacja jednej z ważniejszych marek towarzyszących konsolom PlayStation, w sam raz dla nowego pokolenia odbiorców [...]
Zobacz pełną recenzje
Jeśli posiadacie PlayStation 5, to ruszajcie do sklepu i czym prędzej zaopatrzcie się w Rift Apart – powinniście tego doświadczyć nawet, jeśli tematyka i formuła gry na pierwszy rzut oka Was nie przyciąga.
Zobacz pełną recenzje
Wizualnie Ratchet & Clank: Rift Apart wyrywa z kapci, prezentuje się niesamowicie i działa bardzo dobrze. Ilość detali, drobiazgów, animacji, wybuchów, jakość wykonania dalszych planów stoi na topowym poziomie.
Zobacz pełną recenzje
"Ratchet & Clank: Rift Apart" wygląda obłędnie, wciąga bezlitośnie, przy okazji opowiada historię z morałem, przy której młodsi się wzruszą, starsi uśmiechną, a wszyscy będą się po prostu doskonale bawić.
Zobacz pełną recenzje
Nowe mechaniki zabawy sprawdzają się przyzwoicie i jest to produkcja warta sprawdzenia nie tylko przez weteranów serii, ale też osoby, które nie miały wcześniej styczności z przygodami Ratcheta i Clanka.
Zobacz pełną recenzje
Dzieje się dużo, szybko i różnorodnie, zaś rozmaite sekwencje wyścigowo-zręcznościowo-logiczne pozostają satysfakcjonującym kontrapunktem dla zainscenizowanych z biglem strzelanin.
Zobacz pełną recenzje
Fenomenalna oprawa w połączeniu z udoskonalonym przez lata formatem rozgrywki daje niesamowity mix, który trzeba przeżyć na własnej skórze. Jeśli tak wyglądają i działają gry na początku generacji to nie mogę sobie nawet wyobrazić co będzie za parę lat!
Zobacz pełną recenzje
[...] najnowszy Ratchet i Clank to według mnie tytuł przede wszystkim dla graczy, którzy wcześniej z serią mieli niewiele do czynienia – czyli w zasadzie przeszli co najwyżej remake części pierwszej na PS4. Natomiast Ci, którzy znają Ratcheta na wylot – to jest kolejny Ratchet, tylko z ładniejszą grafiką.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet and Clank Rift Apart niczego nie zrewolucjonizował. Spokojnie przeszedł przez te wszystkie otwarte już wcześniej drzwi, ale zrobił to w sposób godny i uczciwy. To nie rewolucja, to naturalna ewolucja wspomagana mocą PlaySation 5 oraz siłą drzemiącą w deweloperach Insomanic Games.
Zobacz pełną recenzje
Arcyideał, gra praktycznie bez wad i obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza Playstation 5. Nikt nie będzie tą grą rozczarowany.
Zobacz pełną recenzje
[...] Ratchet & Clank: Rift Apart jest grą niemal idealną. Trochę za krótką (tylko 10 światów na 10 godzin gry), z recyklingiem przeciwników i mikro problemami, które wytknąłem jedynie dla 100% szczerości. Daje jednak mnóstwo satysfakcji i wygląda właśnie tak, jak tego oczekiwałem, że będą wyglądać gry na PS5.
Zobacz pełną recenzje
Finalnie jest to tytuł konieczny do ogrania. Warto co prawda poczekać na jakąś dobrą promocję, bo płacić ponad 300 zł za max 15 godzin historii to żart. Smutny, ale niestety rzeczywisty. Mimo wszystko – gra dostaje ode mnie 10/10. Nawet redaktor naczelny nie przekona mnie do zmiany zdania.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] to wybitny przedstawiciel serii oraz doskonały pokaz możliwości PlayStation 5. Gra umiejętnie łączy różne gatunki gry, przez co nie pozwala nawet na moment się nudzić.
Zobacz pełną recenzje
[...] to kompletne, dojrzałe i niesamowicie porywające doświadczenie. Jeśli z serią mieliście do czynienia wcześniej, wiecie czego się spodziewać: humorystycznych scen, szybkiej akcji, niesamowitej oprawy oraz zabójczych gadżetów. Jeśli Ratcheta i Clanka nie znacie, dajcie im szansę.
Zobacz pełną recenzje
To maksymalnie dopieszczona produkcyjnie gra, w której nawet trudno o jakiekolwiek błędy czy niedopracowane elementy. [...] To po prostu fantastyczna, zabawna i angażująca przygoda, a na dodatek prawdziwy pokaz możliwości PlayStation 5.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet and Clank: Rift Apart to doskonała platformowa gra akcji, która starcza na długie godziny, spodoba się młodszym i starszym, wykorzystuje dodatkowe możliwości nowej generacji konsol i przypomina rozmachem kinową produkcję studia Pixar.
Zobacz pełną recenzje
Ratchet and Clank Rift Apart było dla mnie świetną zabawą z dwoma małymi zgrzytami. [...] Nie jest to jednak problem, który rujnuje doświadczenie, bo Ratchet and Clank Rift Apart to fantastyczna produkcja, w której przeżyjecie świetną przygodę!
Zobacz pełną recenzje
[...] to bez wątpienia najbardziej kompletna gra nowej generacji. Wreszcie dostaliśmy produkcję, która wykorzystuje możliwości PlayStation 5 i podwyższa poprzeczkę wszystkim nadchodzącym God of Warom i Horizonom.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo kilku potknięć w postaci bugów i lekko zmarnowanego potencjału fabularnego, na ten moment jest to jedyna gra pokazująca na co stać aktualną generację konsol. Z otwartymi rękoma przywitam każdą kolejną produkcję stworzoną na podobnym poziomie.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza