Persona 5 Strikers


Producent: Omega Force
Premiera: 23 lutego 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
16,
Udostępnij:

Persona 5 Strikers zabierze graczy w epicką przygodę u boku Widmowych Złodziei – gdy po raz kolejny stawią czoła zepsuciu, którym przesiąknięte są miasta Japonii. Spokojna, wakacyjna przerwa, spędzana z bliskimi znajomymi, zostaje przerwana przez nieoczekiwany zwrot akcji, gdy nagle pojawia się zniekształcona rzeczywistość. Odkryj prawdę i odkup serca tych, uwięzionych w samym sercu kryzysu!

Recenzje krytyków

Persona 5 Strikers jest na pewno pozycją obowiązkową dla fanów Persona 5 ze względu na nowe przygody ukochanych postaci, dodanie nowych bohaterów i wątków (nowości z Persona 5 Royal nie zostały uwzględnione). Miłośnicy japońszczyzny, którzy nie znają serii Atlusa, też powinni się dobrze bawić, choć pod względem fabuły i ekspozycji muszą się liczyć z wysokim progiem wejścia.
Zobacz pełną recenzje
Deweloperowi z powodzeniem udało się rozłożyć na części pierwsze jedną z najlepszych (i najbardziej złożonych) gier RPG i zaadaptować ją do własnej, charakterystycznej rozgrywki, jednocześnie kontynuując historię lubianych postaci. Mimo że całość w moich oczach maluje dużo mniej spójny obraz niż oryginał, ma sporo momentów, które wywołają uśmiech na twarzach fanów serii. By jednak to docenić, potrzeba sporej dozy cierpliwości do zaakceptowania kilku mankamentów.
Zobacz pełną recenzje
Z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł każdemu, kto ma Personę 5 za sobą. Nowym graczom radzę chociaż zapoznać się ze streszczeniem fabuły, żeby połączyć ze sobą odpowiednie wątki w nowej historii. Nowy tytuł oferuje nową jakość i to na bardzo wysokim poziomie.
Zobacz pełną recenzje
Zmieniony system walki pozwala na świeże podejście, a równocześnie nie tworzy z gry kolejnego typowego produktu Musou. Warstwa audio-wizualna pomimo niewielkich zmian to nadal klasa, a fabuła jak zawsze wciąga.
Zobacz pełną recenzje
Reasumując recenzowana przeze mnie Persona 5 Strikers jest naprawdę bardzo dobrym spin-offem genialnego jRPG-a i choć nie dorównuje mu jakością pod paroma aspektami, oferuje równie ciekawą i chwytającą za serducho opowieść.
Zobacz pełną recenzje
Wymieszanie w wielkim kotle dzikiej bijatyki oraz intrygującej historii zaowocowało wyśmienitym daniem końcowym tworzącym nową jakość i stojącym de facto na przekór stwierdzeniom, że "się tylko chodzi i bije". To zdecydowanie pozycja obowiązkowa na tegorocznej mapie premier każdego mangoentuzjasty.
Zobacz pełną recenzje
Niesamowita grywalność ze wspaniałym akompaniamentem muzycznym oraz przyzwoitą grafiką sprawiają, że czas będzie płynąć w zawrotnym tempie.
Zobacz pełną recenzje
eśli jesteście miłośnikami serii, prawdopodobnie sięgniecie po Persona 5 Strikers nawet bez mojej rekomendacji. A co, jeśli chcielibyście ją dopiero poznać? Na waszym miejscu sięgnąłbym najpierw po Personę 5.
Zobacz pełną recenzje
Persona 5 Strikers to całkiem udany eksperyment i bardzo solidny spin-off, choć docenią go przede wszystkim osoby, które pokochały ekipę Phantom Thieves. Nowicjuszy może odstraszyć zawiła fabuła.
Zobacz pełną recenzje
Cudowna gra dla fanów oryginalnej Persona 5. Pozostali gracze powinni jednak najpierw poznać poprzedniczkę.
Zobacz pełną recenzje
Hack-and-slashowy eksperyment w świecie Persony nie ustrzegł się błędów, ale ostatecznie możemy go uznać za udany.
Zobacz pełną recenzje
Walka jest wyborna, ale nie jest trudno sobie wyobrazić, jak ktoś się nią nuży jeszcze zanim wybije 70 godzin na liczniku; bez sentymentu do tych bohaterów trudno przeć do przodu.
Zobacz pełną recenzje
"Persona 5 Strikers" jest grą dla fanów. Ludzie (oraz koty) nieznający wydarzeń i bohaterów podstawki nie mają tu czego szukać. To luksusowy fan-serwis, a jednocześnie kanoniczny sequel dla historii opowiadanej w "Personie 5".
Zobacz pełną recenzje
[...] gorąco zachęcam do ogrania Persona 5 Strikers. Byłam szczerze i pozytywnie zaskoczona zmianami, jakie zaszły w tym spin-offie. Jeśli nie miałeś nigdy okazji zagrać w Persona 5, to polecam ci rozpocząć od tej części, aby dopiero potem przejść to Persona 5 Strikers.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Będąc jednak kontynuacją oryginalnej opowieści, bez żadnych wprowadzeń i retrospekcji, Strikers wydaje się tytułem mniej atrakcyjnym dla kogoś, kto miałby dopiero zacząć przygodę z Personami.
Zobacz pełną recenzje
Nie oczekiwałem za wiele, ale jako fan złodziejskiej ferajny, jestem pod sporym wrażeniem. To naprawdę coś więcej niż zwykły spin-off w gatunku musou. Jeśli wcześniejsze odsłony skradły wasze serca, to ta też tego dokona.
Zobacz pełną recenzje
Miłośnicy Japonii i wszystkiego co z nią związane - obowiązkowo. Pozostali? Pożyczcie od znajomych i sprawdźcie sobie o co to całe zamieszanie.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza