Paradise Lost


w , ,
Producent: PolyAmorous
Premiera: 24 marca 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Gatunek:
Udostępnij:

II wojna światowa trwała 20 lat dłużej, by w końcu doprowadzić do zniszczenia znacznej części Europy w ataku atomowym przeprowadzonym przez Niemców. Zbombardowane tereny, na których utrzymuje się śmiercionośne promieniowanie, pozostają niezbadane.

Wciel się w Szymona, 12-letniego chłopca, który odkrywa ogromną podziemną strukturę zbudowaną przez Niemców, przemierzając radioaktywne pustkowia. Czy znajdzie tam tajemniczego mężczyznę ze zdjęcia, które pozostawiła mu jego umierająca matka?

Recenzje krytyków

Paradise Lost to ociężały "chodzik", który nie każdemu przypadnie do gustu. Cena jest na tyle kusząca, że warto dać mu szansę, zważywszy na to, że historia stoi na dość wysokim poziomie.
Zobacz pełną recenzje
To mogła być bardzo dobra gra. Pod każdym względem. Ma niesamowicie sugestywny, specyficzny, niepokojący nastrój, opowiada całkiem ciekawą historię... Przy tym wszystkim wnerwiające tempo poruszania się, problemy z animacjami, czy ten nieszczęsny angielski dubbing wydają się mało znaczącymi. Niestety tak nie jest ...
Zobacz pełną recenzje
Fabuła w "Paradise Lost" w połączeniu ze świetnymi widokami i realistycznym odzwierciedleniem szczegółów sprawia, że gra ta jest godnym polskim tytułem. Brakowało mi większej dynamiki na konsoli, lecz może to wynikać ze starości mojego sprzętu. Nie sądziłam, że gra o tematyce II wojny światowej może tak zaabsorbować.
Zobacz pełną recenzje
Paradise Lost od PolyAmorous okazało się sporym niewypałem. Liczę jednak, że błędy popełnione przy produkcji gry pozwolą deweloperom na stworzenie jeszcze lepszych, nowych tytułów.
Zobacz pełną recenzje
Paradise Lost jest solidnym symulatorem chodzenia. Pomimo pewnych problemów związanych z fabułą i rozwiązaniami technicznymi, gra wciąż zachwyca oprawą audiowizualną, lokacjami, historią i świetnym światem przedstawionym.
Zobacz pełną recenzje
Paradise Lost nie jest grą słabą, ale ciężko jej się wybić ponad przeciętność. Twórcy chcieli nam opowiedzieć ciekawą historię, i choć ta okazała się dość przewidywalna, to ostateczne im się to udało. Niestety nie potrafili całości odpowiednio doprawić, by efektem końcowym była dobra gra.
Zobacz pełną recenzje
Paradise Lost to ciekawy świat oraz naprawdę interesujący duet bohaterów, między którymi tworzy się szczególna relacja. Niestety, jest to temat bardziej na film, serial lub też dobrą książkę i tego typu forma w postaci gry będącej symulatorem chodzenia po ściśle określonej przez twórców ścieżce nie do końca do mnie przemawia.
Zobacz pełną recenzje
Z jednej strony bardzo spodobało mi się uniwersum, historia oraz projekty lokacji, a z drugiej nie bawiłem się zbyt dobrze, chodząc w ślimaczym tempie po ogromnym poniemieckim kompleksie.
Zobacz pełną recenzje
[...] produkcja PolyAmorous okazała się ogromnym rozczarowaniem – grą mamiącą ładnym opakowaniem, w środku którego nie ma niczego ciekawego. Moje wrażenia po zagraniu w Paradise Lost mogę podsumować tylko w jeden sposób – to nie jest opowieść o raju utraconym. To opowieść o potencjale zmarnowanym.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli lubisz chodziki, gry w ponurym klimacie, niespieszne odkrywanie najróżniejszych zakamarków albo po prostu interesujesz się historią i zastanawiasz czasem, co by było, gdyby, to Paradise Lost będzie dla ciebie dobrym wyborem. Niezbyt dynamicznym, porywającym czy ekscytującym, ale godnym uwagi.
Zobacz pełną recenzje
Krótka, klimatyczna wycieczka krajoznawcza po opuszczonym nuklearnym bunkrze, z naprawdę niezłą historią w tle, która jednak nie dla każdego będzie satysfakcjonująca.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Paradise Lost to świetny tytuł z bardzo ciekawą fabułą, która aż ciągnie by ją odkrywać dalej, bez przerwy. Ukończenie całej gry zajęło mi ponad pięć godzin. Można powiedzieć, że to mało, ale patrząc na to jak została wyceniona gra w dniu premiery 35 złotych w promocji to jest to adekwatna cena do tego co ten tytuł oferuje.
Zobacz pełną recenzje
Obcowanie z Paradise Lost jest trochę bliższe filmowi, interakcje są proste i momentami nawet zbędne. [...] Jeśli natomiast szukasz czegoś nastawionego na akcje lub zagadki, zawiedziesz się sromotnie. Gra jest prosta i krótka.
Zobacz pełną recenzje
Walking symulator to nie jest styl rozgrywki, który można polubić po niezliczonych dziesiątkach godzin spędzonych w klasycznych przygodówkach. Niewątpliwie Paradise Lost brakuje jednego: szybkiego tempa akcji.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza