Ori and the Will of the Wisps


Producent: Moon Studios
Premiera: 11 marca 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Rozpocznij zupełnie nową przygodę w ogromnym, egzotycznym świecie, w którym napotkasz potężnych wrogów i trudne zagadki, w drodze do rozwikłania przeznaczenia Ori. Odkryj prawdziwe przeznaczenie Ori w tej emocjonalnej i wciągającej, opartej na historii przygodzie z oszałamiającą ścieżką dźwiękową. Odkryj rozległe, egzotyczne i uderzająco piękne otoczenie.

Recenzje krytyków

To zjawiskowa opowieść, wypełniona arcyciekawymi istotami i porywającymi miejscami, które na długo zapadną w pamięć każdego, kto wykaże się choć odrobiną wrażliwości.
Zobacz pełną recenzje
Moon Studios oferuje piękną, barwną i przeładowaną dopracowaną rozgrywką przyjemność. Ori and the Will of the Wisps rozwija koncepcję poprzednika i ponownie potrafi zachwycić.
Zobacz pełną recenzje
... Ori and the Will of the Wisps to świetna metroidvania. Deweloperzy nie szukali na siłę nowych rozwiązań. Raczej wykorzystali te już sprawdzone, serwowane przez inne tego typu dzieła, jednak nie uważam, by byli przy tym odtwórczy.
Zobacz pełną recenzje
Ori jest jeszcze większe, piękniejsze i bardziej spektakularne. Mimo kilku problemów jest to wspaniałe pożegnanie z kończącą się w tym roku generacją.
Zobacz pełną recenzje
To ten typ gry, do którego siadasz na chwilę, a gdy odchodzisz, orientujesz się, że jakimś cudem minęły już 3 godziny. Odnajdą się tu zarówno fani dynamicznych platformówek, jak i miłośnicy powolniejszej rozgrywki i odkrywania sekretów.
Zobacz pełną recenzje
Bardzo bezpieczna, ale jednocześnie udana kontynuacja. Cudowna grafika i świetny, dynamiczny gameplay robią wrażenie od pierwszego momentu aż po napisy końcowe.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps mimo iż jest solidną grą, która dała mi mnóstwo radości to jednak nie ujęła mnie w równym stopniu co poprzedniczka. Duża w tym zasługa błędów, które jednak wytrąciły mnie w uwagi. Mimo wszystko to wciąż świetna i bardzo wymagająca platformówka z przepiękną oprawą.
Zobacz pełną recenzje
Tak więc można powiedzieć, że Ori and the Will of the Wisps to niemal platformówka idealna. Ciekawa, tajemnicza, wciągająca, dynamiczna, emocjonująca, różnorodna, piękna - to najważniejsze określenia, jakich powinno się używać do opisania jej.
Zobacz pełną recenzje
Bardzo przyzwoita gra z wysokim poziomem trudności. Parę błędów i dziwnych decyzji zepsuły mi zabawę dopiero na koniec.
Zobacz pełną recenzje
... jest kontynuacją zwyczajnie poprawną. Stawia przed graczem nowe, znacznie bardziej wymagające wyzwania, rozszerza intrygujące uniwersum, niejednokrotnie oczywiście też wzrusza do łez i jest przepiękna wizualnie, choć przy tym bardzo zbugowana ...
Zobacz pełną recenzje
... wzorcowy i niemal idealny sequel. Większy, bardziej rozbudowany i (choć trudno w to uwierzyć) jeszcze ładniejszy. Mam nadzieję, że zdecydowana większość błędów zostanie usunięta w aktualizacjach.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps pod każdym względem bije Ori and the Blind Forest z 2015 roku i - w moim odczuciu - ustanawia wzór dla innych zręcznościówek, próbujących zachęcić gracza do eksploracji świata.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps to rzadki przypadek gry, która z części na część jest coraz lepsza i doskonalsza. Gdy patrzę na jej wykonanie na obecnej generacji konsol, nie mogę się doczekać by przekonać się, co Moon Studios zaprezentuje nam na nowszym Xbox Series X.
Zobacz pełną recenzje
Przejmująca historia połączona z chwytającymi za serce wizualiami powodują, że nawet najbardziej frustrujące momenty szybko odchodzą w zapomnienie, pozostawiając po sobie same dobre wspomnienia.
Zobacz pełną recenzje
Ta na pozór niewinna platformówka niesie z sobą potężną dawkę emocji i jestem pewny, że każdy przeciętnie wrażliwy człowiek, pozostanie po niej z garścią przemyśleń.
Zobacz pełną recenzje
Nawet jeśli nie przepadamy za zbyt wyśrubowanym poziomem trudności. Tytuł ten i tak powinien znaleźć się w biblioteczce każdego fana platformówek.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Piękna fabuła. Przepiękna oprawa graficzna i animacja. Przecudowna muzyka. A przede wszystkim wymagająca – choć nie frustrująca – rozgrywka, trenująca głównie nasz refleks, ale i często szare komórki.
Zobacz pełną recenzje
"Ori and the Will of the Wisps" to rewelacyjna Metroidvania, która zarazem ma głęboki przekaz, przepiękny styl artystyczny i pozostaje w pamięci na długo, w każdym możliwym tego słowa znaczeniu.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps to sequel idealny. Deweloperzy dostrzegli słabe i mocne elementy ich dzieła, po czym skupili się na dostarczeniu graczom produkcji jeszcze bardziej dopracowanej.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps to przepiękna produkcja, która oczarowuje od początku do końca. Choć odczuwalnych zmian w rozgrywce nie jest zbyt dużo, to twórcy stanęli na wysokości zadania, dostarczając to, co gracze już znają, ale w znacznie ulepszonej formie.
Zobacz pełną recenzje
Ori and the Will of the Wisps to przepiękna i cudowna gra. Z ręką na sercu – ciężko mi znaleźć cokolwiek, do czego mógłbym się przyczepić, gdyż wszystko tutaj jest na miejscu i perfekcyjnie współgra ze sobą.
Zobacz pełną recenzje
... choć mocno bazuje na rzeczach znanych z pierwowzoru, przy okazji udanie poprawia wszystko, co w oryginale nie zagrało. Oferuje ucztę wizualną, masę ciekawych lokacji do zwiedzenia i przeszkód do przeskoczenia.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza