Olija


Producent: Skeleton Crew Studio
Premiera: 28 stycznia 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:
Olija to gra opowiadająca historię Faradaya, który wskutek zatonięcia swojego statku zostaje uwięziony w tajemniczym kraju Terraphage. Uzbrojony w legendarny harpun, musi wraz z pozostałymi rozbitkami opuścić nieprzyjazny ląd i powrócić do ojczyzny.
Poprzez eksplorację, elementy narracyjne i zacięte walki gracz poznaje osobliwy świat oraz jego mieszkańców — a wśród nich tytułową Oliję, tajemniczą kobietę, która z czasem zaczyna być ważna dla Faradaya. Inspirowana żeglarskimi historiami i grami przygodowymi Olija to opowieść o walce z tym, co nieznane.

Recenzje krytyków

Olija przemówiła do mnie bardzo ciekawym klimatem, prostotą i odrobiną tajemniczości. ... Historia zawarta w grze może nie jest najbardziej porywającą opowieścią dziejów, ale to bardzo fajnie napisana gra.
Zobacz pełną recenzje
Olija jest zatem produkcją, której nie jestem w stanie zbyt wiele zarzucić. Raczej niski poziom trudności czy też nietrafiona stylizacja sylwetek bohaterów to tak naprawdę pierdoły, niewpływające znacząco na ocenę gry. Większym problemem okazało się notoryczne zacinanie się programu... Jednak nawet to nie sprawiło, by Olija znacząco straciła w moich oczach – wciąż jest to bowiem prześwietna, oszczędna pod wieloma względami i zwyczajnie w świecie przepiękna przygoda, którą zdecydowanie warto przeżyć.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Olija jest tytułem godnym polecenia, szczególnie dla osób, które lubią klimaty retro, choć zdecydowanie nie jest to wymagane, by w pełni cieszyć się z rzucania harpunem w różne istoty.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza