Oddworld: Soulstorm


w , ,
Producent: Oddworld Inhabitants
Premiera: 6 kwietnia 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Akcja gry Oddworld: Soulstorm toczy się bezpośrednio po wydarzeniach z Oddworld: New ‘N’ Tasty z roku 2014. To druga gra przedstawiająca nową epicką wyprawę Abe'a.

Abe się zmienił – z nieświadomego niczego trybiku w maszynie Mudokonu, który miał zostać przemielony przez megakorporacyjne maszyny Glukkonów, stał się niespodziewanym bohaterem, który powstaje jako zwiastun nadziei.

Recenzje krytyków

[...] to, co bawiło kiedyś, niekoniecznie będzie bawiło dzisiaj. Ja, spędzając czas z Oddworld: Soulstorm, czułem, jakbym grał w znacznie starszą grę, jedynie wzbogaconą o nowoczesną oprawę. Autorzy wykonali kilka zabiegów mających na celu wzbogacenie rozgrywki.
Zobacz pełną recenzje
Pomiędzy ciągłym umieraniem i topornym sterowaniem trudno doszukać się tu pozytywów. Fani Oddworld z pewnością poczują miłą nostalgię i odnajdą radość w tym, co oferuje Soulstorm, ale nowicjuszom trudno będzie zrozumieć fenomen marki, jeśli swoją przygodę z nią rozpoczną od tej części.
Zobacz pełną recenzje
"Soulstorm" to rzecz na tyle nieskomplikowana, że relaksuje mimo paru frustrujących rozwiązań i zagadek zbyt często niedopuszczających żadnej elastyczności i każących wyuczyć się konkretnego sposobu.
Zobacz pełną recenzje
Niedopracowany, nieprzemyślany i pełen błędów, nawet takich które blokują rozgrywkę. Nie polecam. Nawet po łatkach będzie to dalej w najlepszym wypadku średnia gra.
Zobacz pełną recenzje
Bardzo miło było wrócić do tego uniwersum, jednak widać jak na dłoni, że twórcom albo zabrakło budżetu, albo czasu, by wszystko dopiąć na ostatni guzik.
Zobacz pełną recenzje
To udane połączenie przygodówki i gry akcji, które oferuje wiele rozmaitych zadań i świetnie zaprojektowane poziomy. Ogólne wrażenie psuje kilka niedociągnięć technicznych i niskie AI towarzyszy głównego bohatera.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Oddworld to przede wszystkim świetny świat, naprawdę wart poznania, ale nie poleciłbym nikomu zapoznania się z serią od tej konkretnej części. Szkoda byłoby znienawidzić fajtłapowatych mudokonów przez błędy ich twórców.
Zobacz pełną recenzje
W ogólnym rozrachunku, Oddworld: Soulstorm to dobra platformówka. Pierwsze kilka godzin nie mają sobie równych. Jakby się deweloperom udało zachować ten pęd do końca, mielibyśmy grę genialną, a tak z czasem robi się lekko monotonnie i bez polotu.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza