NieR Replicant ver.1.22474487139…


w , ,
Producent: Toylogic Inc. / PlatinumGames
Premiera: 23 kwietnia 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Odkryj jedyną w swoim rodzaju historię, poprzedzającą wydarzenia z uznanej przez krytyków gry NieR:Automata. Teraz dzięki nowoczesnej aktualizacji możesz cieszyć się przepięknie odświeżoną szatą graficzną, fascynującą fabułą i nie tylko! Protagonistą jest miły, młody mężczyzna, mieszkający w odległej wiosce. Aby ocalić swoją siostrę Yonah, która zapadła na śmiertelną chorobę – Black Scrawl, bohater wraz z dziwną, gadającą księgą – Grimoire Weiss, wyrusza w podróż w poszukiwaniu zapieczętowanych wersów.

Recenzje krytyków

[...] to produkcja skierowana głównie do fanów oryginalnego Niera i Automaty, którzy chcieliby poznać jak to wszystko się zaczęło. Osoby niezaznajomione z uniwersum mogą się od gry odbić, ale dajcie tej grze szansę, a nie będziecie żałować.
Zobacz pełną recenzje
Fani będą zachwyceni dodatkowymi szczegółami historii i nowym zakończeniem gry, które pasuje do mrocznego świata stworzonego przez Yoko Taro. Jednak podstawowa struktura gry pozostała nienaruszona, a nie w każdym miejscu postarzała się z wdziękiem.
Zobacz pełną recenzje
[...] jest to gra, jaką oryginalny NieR powinien był być od początku. Bardziej dopracowana, rozbudowana o wiele elementów fabularnych, oferująca znacznie lepszy system walki. A jednocześnie wciąż zachwycająca tym wszystkim, czym zachwycał pierwowzór.
Zobacz pełną recenzje
Jedna z najciekawszych, a zarazem najbardziej niedocenionych przez mainstream gier poprzedniej generacji, która zasługiwała na drugie życie. [...] Graliście w Automatę? Bierzcie Replicanta w ciemno. Nie graliście? Kupujcie od razu obie gry, bo takiej jazdy nie znajdziecie u żadnej konkurencji.
Zobacz pełną recenzje
[...] to udane odświeżenie klasyka, który nieco niedomagał w momencie premiery. Teraz wypada dużo lepiej, choć nadal widać, że jest to tytuł mocno zakorzeniony w poprzednich generacjach. [...] doskonały punkt wejścia dla osób, które z tym uniwersum nie miały do czynienia lub zaczęły swoją przygodę od Automaty i czują niedosyt.
Zobacz pełną recenzje
Fani NieR: Automata pewnie nie będą się nawet zastanawiać przy zakupie gry. Dla pozostałych nadal jest to dobra opcja na rozpoczęcie przygody ze światem wykreowanym przez Yoko Taro.
Zobacz pełną recenzje
[...] "NieR: Replicant", być może w większym stopniu niż jego inne gry, pokazuje, że nawet surrealizmem, groteską czy absurdem musi rządzić intelektualna precyzja. Napędzające grę sprzeczności bez wyjątków działają na jej korzyść, a nad wszelkimi anachronizmami tytułu z podobną metryką da się przejść do porządku dziennego.
Zobacz pełną recenzje
Jestem pewien, że w swojej nowej formie i przy znacznie większej popularności serii NieR (zbudowanej głównie dzięki NieR Automacie) ma wreszcie szansę na sukces, na jaki zasługuje. To nietuzinkowa gra, która - jeśli tylko przymkniecie nieco oko na grafikę - wciągnie was na wiele wieczorów.
Zobacz pełną recenzje
[...] jeśli skusisz się w sklepie i sięgniesz po NieR Replicant, to daj mu malutki kredyt zaufania już na wstępie. Gra jest tego warta, ale pamiętaj – produkcja wymaga nieco pokory i obniżenia standardów jakimi oceniamy dziś gry. Podkreślam – WARTO dla tej historii!
Zobacz pełną recenzje
NieR Replicant ver.1.22474487139…jest gorszy od NieR Automata pod każdym względem, ale to wciąż niesamowita historia, którą warto poznać. [...] Miejcie jednak świadomość, że możecie się odbić od archaicznej mechaniki rozgrywki albo rzucić grę w kąt po kilku pierwszych, nudnych i wtórnych godzinach.
Zobacz pełną recenzje
Tytuł ten może nie zachwyca oprawą, ale łapie za serce genialną fabułą, wciąga przyjemną rozgrywką i powala muzyką. Niektórzy gracze mogą szybko zrezygnować z zabawy przez zauważalne archaizmy, ale ja bawiłem się doskonale i liczę, że Square Enix będzie dalej rozwijać to uniwersum.
Zobacz pełną recenzje
Nier Replicant ver.1.22474487139 to zdecydowanie jedna z ciekawszych gier, które zostały wydane w tym roku [...] Zdecydowanie polecam, niestety jeżeli nie znacie języka angielskiego to nawet nie ruszajcie tej gry [...]
Zobacz pełną recenzje
Jeżeli nie graliście nigdy w NieR zacznijcie swoją przygodę od Automaty. To zdecydowanie lepsza i ciekawsza pozycja. Jeżeli graliście tylko w Automatę i teraz przymierzacie się do Replicant wiedzcie, że macie za sobą lepszego i bardziej przystępnego NieRa. [...] Odświeżony Nier jest zdecydowanie lepszy niż jego protoplasta, ale to wciąż bardzo ułomna gra.
Zobacz pełną recenzje
[...] jest to bardzo wierny oryginałowi remaster, przez co skopiował wszystkie archaiczne mechaniki jeden do jeden. Najbardziej tę grę broni fabuła, pogmatwana, wymagająca poświęcenia uwagi i spędzenia wielu godzin z tytułem.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] uważam NieR Replicant za grę lepszą niż jej sequel. Możecie mnie za to linczować, ale nie zmienię swojego zdania. Yoko Taro miał tutaj mniej możliwości do wyłożenia się i dzięki temu, no… mniej razy się wyłożył.
Zobacz pełną recenzje
Jeżeli liczy się dla Was naprawdę dobra historia, ciekawie napisanie postacie, przyjemny system walki z elementami RPG, wręcz obłędna ścieżka dźwiękowa i przyjemna oprawa wizualna, to bierzcie w ciemno.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza