Monster Hunter: Rise


Producent: Capcom
Premiera: 26 marca 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: ,
Opis:

Osadzona w kraju inspirowanym ninja, Kamura Village, gra Monster Hunter Rise zaprasza do poznawania bogatej natury oraz do pojedynków z przerażającymi potworami, to wszystko aby stać się najlepszym łowcą.

Akcja rozgrywa się pół wieku po straszliwej katastrofie. Łowcy muszą stawić czoła nowemu i przerażającemu zagrożeniu, potworowi, który wkrótce powstanie i ponownie pogrąży kraj w chaosie.

Poluj w pojedynkę lub współpracuj ze znajomymi, aby wykonywać zadania i eliminować ogromne potwory za pomocą wybranych broni.

Dzięki zupełnie nowym mechanikom gry, takim jak „Wire Action” oraz Twojemu psiemu towarzyszowi o imieniu Palamute, możesz spodziewać się jeszcze lepszego systemu walki, z którego zasłynęła seria Monster Hunter.

Poznaj sposoby łowców, odkryj sekrety dawnych czasów i ocal świat przed pewną zagładą.

Recenzje krytyków

Monster Hunter Rise to kolejna produkcja, która osiągnie ogromny sukces i wywinduje już gigantyczne wyniki Nintendo Switcha. Capcom nie zawiódł, dostarczając kawał dobrej i ekscytującej pozycji.
Zobacz pełną recenzje
Monster Hunter: Rise jest pozycją obowiązkową dla każdego fana serii, a ze względu na najniższy próg wejścia w historii może przekonać także nowicjuszy.
Zobacz pełną recenzje
O sile marki stanowi fakt, iż każda zmiana wprowadzona w nowej odsłonie nie wpływa w drastyczny sposób na jej odbiór. Wręcz przeciwnie, niezmiennie czuć powiew świeżości i trudno mówić o znudzeniu.
Zobacz pełną recenzje
Monster Hunter Rise nie wyznacza nowych standardów, ale nadal stanowi godną kontynuację serii z wieloma ciekawymi, unikalnymi pomysłami. Palamute i Wire Bug wstrząsają oklepaną formułą, a jedenaście zupełnie nowych potworów zachwyca designem. To powiedziawszy, gra jest zdecydowanie za krótka i uboga w zawartość, a przy tym nie oferuje ani żadnego wyzwania, ani ciekawej fabuły.
Zobacz pełną recenzje
... Monster Hunter Rise to pozycja obowiązkowa dla fanów serii, gatunku action RPG i potencjalny system seller. Na niewielkim kartridżu dostajemy gigantyczną grę, w której bez problemu można "zmarnować" setki godzin... Szukasz nowego uzależnienia? Kupuj Monster Hunter Rise.
Zobacz pełną recenzje
Monster Hunter Rise to kapitalny tytuł, który potrafi wciągnąć na dziesiątki czy nawet setki godzin - o ile tylko dacie mu szansę i poświęcicie trochę czasu na przywyknięcie do tego typu rozgrywki, który wymaga cierpliwości i przyzwyczajenia się do walki wymagającej czegoś więcej niż mashowanie przycisków.
Zobacz pełną recenzje
Monster Hunter Rise to bardzo udana odsłona serii, która wprowadza kilka świetnych nowości, głównie związanych z mobilnością i dynamiką rozgrywki. Gra wygląda wprawdzie gorzej niż część poprzednia, ale dzięki ciekawym zabiegom stylistycznym ma bardzo unikalny klimat.
Zobacz pełną recenzje
Liczba zmian quality of life zachwyci weteranów, a niższa bariera wejścia i widowiskowy gameplay powinny zachęcić mniej doświadczonych graczy. Rise to najlepszy sposób do rozpoczęcia swojej przygody z Monster Hunterem.
Zobacz pełną recenzje
Początkowo zupełnie nie wiedziałem dlaczego, to właśnie Rise jest odsłoną, która tak mnie wciągnęła. Wydaje mi się jednak, że chodzi o udogodnienia, uproszczenia, nowości i zdecydowanie większą dynamikę starć. Pewnie weterani i wyjadacze będą niezadowoleni, ale możliwe, że te zmiany przyciągną do serii jeszcze więcej łowców.
Zobacz pełną recenzje
Rozgrywka jest bardzo satysfakcjonująca i wciągająca, a dodane w najnowszej odsłonie serii elementy powinny przypaść do gustu również doświadczonym łowcom. Chciałbym, żebyśmy jako gracze, dostawali więcej tak dopracowanych tytułów jak ten od CAPCOM.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Monster Hunter Rise, mimo mniejszej skali, zostało wykonane z rozmachem, z wieloma świeżymi pomysłami. Przyjemność z grania, zarówno w trybie przenośnym, jak i stacjonarnym, stoi na bardzo wysokim poziomie.
Zobacz pełną recenzje
Gra nadaje się zarówno do krótkiej, półgodzinnej sesji w terenie, jak również do wieczornego maratonu ze znajomymi na mikrofonach. To produkcja kompletna, bogata w zawartość, solidna wizualnie i z potencjałem na dziesiątki, nawet setki godzin zabawy.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza