Mass Effect: Edycja legendarna


w , , , ,
Producent: BioWare
Premiera: 14 maja 2021
Wersja językowa: polska (dubbing), polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Informacja dotycząca wersji językowej:

- Mass Effect - polski dubbing
- Mass Effect 2 - polski dubbing
- Mass Effect 3 - polskie napisy

Tylko jedna osoba stoi pomiędzy ludzkością, a największym zagrożeniem, z jakim nasz gatunek musiał się kiedykolwiek zmierzyć. Przeżyj na nowo legendę komandora Sheparda w bardzo dobrze przyjętej trylogii Mass Effect dzięki Mass EffectTM Edycja legendarna. Zawiera kampanie dla jednego gracza oraz ponad 40 DLC z gier Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3, w tym specjalne bronie, zbroje i pakiety – odnowione i zoptymalizowane pod kątem 4K Ultra HD.

Recenzje krytyków

Legendarna seria otrzymała Legendarną edycję. Trylogia Mass Effect to jedna z najwybitniejszych serii gier, które po prostu trzeba znać. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zagrać, to nie ma ku temu lepszej okazji. Brać i czerpać radość z doświadczania tego rozbudowanego i arcyciekawego świata!
Zobacz pełną recenzje
Podsumowując, Mass Effect… to po prostu dalej Mass Effect. To wciąż ta sama, niesamowicie wciągająca historia, od której naprawdę trudno się oderwać. Uważam, że całościowo zbiorczy remaster to bardzo udany projekt.
Zobacz pełną recenzje
To całkiem udane remastery - szczególnie, jeśli mówimy o "jedynce" [...] Jednak uważam, że za taką kwotę, jaką życzy sobie Electronic Arts za pakiet, można by oczekiwać trochę więcej. [...] PS. Ocena dotyczy remastera, nie samej serii. Mass Effect to dla mnie do dziś trylogia na 9/10.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli grasz na konsoli ósmej lub dziewiątej generacji i nie było Ci jeszcze dane poznać osobiście komandora Sheparda – nie masz się nad czym zastanawiać, ten zakup jest obowiązkowy. Jeśli natomiast korzystasz z PC... Tutaj pojawia się dylemat, bo oryginalna trylogia jest znacznie, znacznie tańsza.
Zobacz pełną recenzje
Mass Effect Legendary Edition to trzy świetne gry podane z licznymi ulepszeniami, ale trzeba pamiętać o najważniejszym – to tylko remastery... A jednocześnie gry, które pozwolą przeżyć niezapomnianą przygodę.
Zobacz pełną recenzje
Choć nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, ostatecznie BioWare "dowiozło". Edycja Legendarna serii Mass Effect to świetne odświeżenie sagi, a przy tym uzupełnione o (niemal) całą dodaną do gry zawartość. Trzeba tylko przegryźć problemy polskiej lokalizacji i kontrowersyjną cenę.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli jakimś cudem ominęliście trylogię i nie poznaliście przygód załogi Normandii, to jest to idealny moment, by braki nadrobić. Zwłaszcza teraz, gdy sama gra zdaje się jeszcze bardziej odzwierciedlać pod wieloma względami naszą rzeczywistość.
Zobacz pełną recenzje
Odświeżona edycja, mimo ogromu zmian i poprawek, w wielu miejscach wygląda obecnie trochę jak budżetowy erpeg czy przygodowa gra akcji. Czy to źle? Dla największych fanów pewnie nie - oni wpatrzeni są w tego remastera jak w obrazek. Pozostałych jednak muszę przestrzec – Mass Effect: Legendary Edition to taki mocno przypudrowany staruszek [...]
Zobacz pełną recenzje
Mass Effect bez dwóch zdań się zestarzał, uczynił to jednak z godnością. Udało się to osiągnąć także poprzez opieszałość konkurencji, bo przez ten cały czas nikt nawet nie próbował zrobić kosmicznej epopei tej skali.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli grałeś w oryginalne wersje i nie przeszkadzają Ci niektóre archaizmy – to tak, jest to tytuł dla Ciebie [...] Jeśli zaś jesteś nowy w tym świecie to miej na uwadze, że jedynka może Cię z początku odrzucić [...]
Zobacz pełną recenzje
Choć deweloperzy przy procesie remasterowania wszystkich trzech gier popełnili kilka błędów, to efekt nadal jest poza zasięgiem wielu nowoczesnych tytułów i stanowi prawdziwą gratkę nie tylko dla fanów produkcji wygłodniałych starego dobrego ME na konsolach nowej generacji, ale także nowych graczy, którzy dotychczas z serią nie mieli do czynienia.
Zobacz pełną recenzje
Świetny remaster, absolutnie wart swojej ceny. Wrażenie trochę psują glitche graficzne i dźwiękowe, a także brak multiplayera z części trzeciej
Zobacz pełną recenzje
Świat Mass Effect z pierwszych 3 odsłon serii potrafi wciągnąć bez końca. [...] Jest to najlpesza propozycja dla osób, które nigdy wcześniej nie poznały historii Shepparda lub chcą ją przeżyć raz jeszcze w całości na jednej platformie.
Zobacz pełną recenzje
[...] Mass Effect: Legendary Edition jest dobrym odświeżeniem kultowej trylogii, wobec którego fan serii nie powinien przejść obojętnie. W grę powinni także zagrać młodsi gracze, którzy serię znają głównie z memów, dzięki czemu będą w stanie przeżyć jedną z najlepszych historii, jakie powstały na komputery osobiste oraz konsole.
Zobacz pełną recenzje
Wiem i widzę, że mogłoby być lepiej, ale i tak mam niesamowitą frajdę z faktu, iż po tych wszystkich latach, gdzieś tam znaleźliśmy to wszystko, za co pokochałem tę serię, a remaster jest dobry i potrafi solidnie wciągnąć.
Zobacz pełną recenzje
[...] twórcy odwalili kawał dobrej roboty, dopracowując już leciwe wydania. Dzięki odświeżonej oprawie i większym zmianom w najbardziej archaicznej jedynce, cała trylogia stała się grywalna jak nigdy.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Mass Effect Legendary Edition to dopracowany, potrafiący zrobić wrażenie, niezabugowany i dający frajdę remaster. Jednak nie mogę pozbyć się wrażenia, że brakuje tu efektu "wow". Chyba podświadomie spodziewałam się ujrzeć remake, nie zaś remaster.
Zobacz pełną recenzje
[...] cała trylogia to jedna z najlepszych opowieści sci-fi, jakie kiedykolwiek powstały i prawdziwa gratka dla każdego (nie tylko fanów). Jeżeli zatem dotąd nie mieliście okazji poznać losów Sheparda, to najlepszy możliwy moment.
Zobacz pełną recenzje
[...] bardzo solidny remaster / remake. [...] Jeśli jakimś cudem jeszcze nie grałeś w ten cykl, Edycja legendarna jest zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli grałeś - wstrzymaj się i poczekaj na promocje.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza