Lost Words: Beyond the Page


Producent: Sketchbook Games
Premiera: 27 marca 2020
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Porozumiewaj się ze słowami wypisanymi w dzienniku młodej dziewczyny, rozwiązuj pomysłowe zagadki logiczne, próbuj swoich sił w wyjątkowych sekwencjach platformowych oraz odkrywaj emocjonalną historię tętniącego życiem świata Estorii. Wszystko to czeka na Ciebie w grze „Lost Words: Beyond the Page”.

Osobisty dzienniczek dziewczynki imieniem Izzy skrywa tajemnice, które staną przed Tobą otworem, gdy zaczniesz poznawać opisany w nim fantastyczny świat, gdzie słowa skrywają potężną moc. Fabuła gry, napisana przez tuza branży Rhiannę Pratchett, sprawia, że „Lost Words: Beyond the Page” na długo zapada w pamięć, dzięki wyjątkowemu połączniu mechaniki rozgrywki z nadzwyczajną estetyką akwarelową. Gracz, zanurzająć się w sekretach Estorii i źródłach jej mocy, poznaje coraz więcej szczegółów z życia osobistego Izzy, dzięki czemu rozgrywka staje się iście unikatowym i zapadającym w pamięć przeżyciem.

Recenzje krytyków

Mimo prostej i dosyć oczywistej fabuły, oraz niskiego poziomu trudności, gra Lost Words Beyond the Page stanowi naprawdę udaną produkcję, od której dosłownie nie można się oderwać.
Zobacz pełną recenzje
Prosta mechanika jest momentami zdecydowanie zbyt prosta, ale nie umniejsza to nic emocjom, jakie towarzyszą opowiadanej historii. Polecam osobom, które lubią opowieści z "drugim dnem". I przy których można uronić łzę.
Zobacz pełną recenzje
Lost Words: Beyond the Page to produkcja, którą trudno jednoznacznie porównać z innymi w danym gatunku. Zdecydowanie polecam przeżyć tę przygodę razem z Izzie zwłaszcza młodszym graczom, choć w tym wypadku boleśnie wybrzmiewa brak polskiej wersji językowej.
Zobacz pełną recenzje
Mimo kilku momentów, gdzie przyjdzie nam dokonywać wyboru gra jest raczej zamknięta historią i niewiele oferuje na kolejne przejścia. Dodatkowo jest raczej historią na 1-2 wieczory.
Zobacz pełną recenzje
Nic się tu nie dzieje, jeśli chodzi o moje zaangażowanie. I choć fabuła może się podobać, brak zaawansowanej interakcji sprawia, że rozgrywka nudzi. [...] Spodoba się raczej osobom, które grają w pięć gier na krzyż i nie mają punktu odniesienia do konwencji gatunkowych. To żadna obraza, żeby nie było.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza