Lost Judgment


Producent: Ryu ga Gotoku Studio
Premiera: 24 września 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Opis:

Grudzień 2021 roku, sąd okręgowy w Tokio. Akihiro Ehara zostaje oskarżony o obmacywanie kobiety w zatłoczonym pociągu. Nagranie wideo z próby ucieczki i zatrzymania Ehary przez przypadkowego przechodnia obiegło wszystkie wiadomości, a opinia publiczna domaga się maksymalnego wyroku.

"Trzy dni temu w opuszczonym budynku w Jokohamie znaleziono martwe ciało. Czy już je zidentyfikowaliście?" - ogłasza, a na sali sądowej panuje zamieszanie.

Recenzje krytyków

Jeżeli tylko przymkniecie oko na przegadane przerywniki oraz zbyt mało główkowania w grze detektywistycznej, Lost Judgment wynagrodzi to z nawiązką.
Zobacz pełną recenzje
Lost Judgment to dobra gra, ale na wskroś przekombinowana. I mówię to jako wieloletni fan serii Yakuza [...] Liczba mechanik, które dostajemy pod nos, po prostu przytłacza.
Zobacz pełną recenzje
Recenzowana gra wciąga rewelacyjnie napisaną i podaną historią z przesłaniem, rozbudowaniem większości mechanik, jeszcze lepszym systemem walki, zatrzęsieniem nowych minigier i wątkiem japońskiego liceum, a opakowana została w piękną formę.
Zobacz pełną recenzje
Ryu Ga Gotoku nie wprowadziło rewolucji w rozgrywce, ale nieco ją odświeżyło, upiększyło warstwę wizualną, ale przede wszystkim opowiedziało po raz kolejny znakomitą historię, która trzyma przed konsolą, jakby ktoś posmarował pada supermocnym klejem.
Zobacz pełną recenzje
Lost Judgment to kolejna świetna gra od studia Ryu Ga Gotoku. Co więcej, myślę, że historia Yagamiego, prywatnego detektywa, może nawet celniej trafiać do zachodniego odbiorcy, gdyż fabuła zahacza o tematy bliższe większej grupie odbiorców, a do tego mocniej stawia na realizm i poważniejsze tony.
Zobacz pełną recenzje
[...] gra jest tylko dobra, bez fajerwerków i wodotrysków. Spodziewałem się, że mroczna historia będzie bardziej wyeksponowana. Tak wiem, wątek szkoły ma tu duże znaczenie dla opowieści, ale rozmienianie go na drobne i skupianie się na problemach młodzieży nie przemawiają do mnie.
Zobacz pełną recenzje
[...] jeśli graliście w Judgment i podobało się wam takie podejście do opowiadania historii, to jest bardzo duża szansa, że Lost Judgment również się wam spodoba. Idąc w myśl prostej zasady tworzenia sequeli, czyli więcej i lepiej, nie można mieć do najnowszej gry RGG Studio zastrzeżeń.
Zobacz pełną recenzje
Lost Judgment to gra oparta na fabule i bardzo japońska. Podąża ścieżką wytyczoną przez oryginał dość ściśle. Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę z serii Yakuza lub w pierwszy Judgment, powinieneś wiedzieć, czego należy oczekiwać.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Każdy element gry został wzbogacony względem pierwowzoru, lecz wciąż reprezentuje charakterystyczny już dla serii poziom średniego dopracowania szczegółów. Nowa przygoda Yagami'ego nie wprowadza nic rewolucyjnego, ale miłośnicy gatunku powinni dobrze się bawić.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza