Little Nightmares 2


Producent: Tarsier Studios
Premiera: 11 lutego 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Little Nightmares 2 to trzymająca w napięciu gra przygodowa, w której wcielasz się w Mono – młodego chłopca uwięzionego w świecie, zniekształconym przez niepokojącą transmisję z odległej wieży. Razem z Six, dziewczynką w żółtym płaszczu, Mono wyrusza by odkryć mroczne sekrety Wieży Transmisyjnej i uchronić Six przed straszliwym losem, który ją czeka. Ich podróż nie będzie łatwa – Mono i Six stawią czoła wielu zagrożeniom ze strony przerażających mieszkańców tego świata.

Czy jesteś gotów zmierzyć się z zupełnie nowymi koszmarami?

Recenzje krytyków

Little Nightmares II to bardzo dobra hybryda horroru i platformówki – zainteresować się nią powinni nie tylko fani pierwszej odsłony cyklu, ale również osoby, które się z nim dotąd nie zetknęły.
Zobacz pełną recenzje
Włączając Little Nightmares 2 spodziewałem się krótkiej historii na 2-3 godziny, tymczasem przez dwa dni nie mogłem oderwać się od gry, chcąc poznać zakończenie historii. Twórcy nie zawiedli, rozbudowując koncepcję i oferując wiele mrożących krew w żyłach scen.
Zobacz pełną recenzje
Po Little Nightmares II nie spodziewałem się wielu rzeczy. Tak zróżnicowanej i dopracowanej kampanii. Tak niepokojących i wymagających niesamowitej uwagi sytuacji. Tak klimatycznych lokacji i takiej zabawy konwencją. Owszem, w gatunku platformówek akcji trudno o rewolucje, ale Tarsier Studios pokazało, że da się na bazie utartych schematów zaprojektować coś, co wciągnie i zachwyci, a przy tym będzie obłędnie wyglądać.
Zobacz pełną recenzje
Trudno się do czegokolwiek przyczepić, a i ja nie mam takiego zamiaru, bo byłoby to szukanie dziury w całym. Ba, przy "Little Nightmares II" poprawiono wszystko to, co wymagało poprawy i dorzucono jeszcze więcej, a jeśli to nie jest recepta na sequel idealny, to, cóż, nie znam innej.
Zobacz pełną recenzje
Tytuł zachwyca wizualnie, przy jednoczesnym kreowaniu koszmarów w zakątkach umysłu. Poza kilkoma technicznymi mankamentami, które może usunąć premierowa aktualizacja, trudno wytknąć produkcji większe potknięcia. Chyba że jesteście miłośnikami długich gier. Wtedy te około 8 godzin was nie zadowoli. Ja gorąco polecam.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares II rozszerza DNA swojej poprzedniczki na wiele znaczących sposobów i jest moim zdaniem niewątpliwie doskonałą kontynuacją. Oferuje bardziej zróżnicowaną listę lokacji i nieustannie wstrząsa spójną atmosferą. Jej scenariusz jest dojrzały i bardzo współczesny, a łamigłówki kreatywne i wymagające. Szkoda tylko, że całość jest rozczarowująco krótka i męczy zupełnie niepotrzebnymi sekwencjami walki. Jeśli jednak zakochaliście się w pierwowzorze, to absolutnie powinniście dać też szansę jego następcy.
Zobacz pełną recenzje
"Little Nightmares 2" pozostawia głowę pełną obrazów i emocji, dając odbiorcy pole do ich własnej interpretacji. Albo nawet i jej braku. Może przeżycie kilku godzin z czymś tak szczególnie pięknym nie wymaga dodatkowych wyjaśnień.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares 2 to względnie bezpieczny, ale jednocześnie bardzo udany sequel. Choć parę elementów można by zrealizować nieco lepiej, zaproponowane nowości w większości wypadają bardzo dobrze. Dodając do tego świetny klimat oraz wspaniały design poziomów i postaci, otrzymujemy unikalną platformówkę obok której trudno przejść obojętnie.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli szukacie oryginalnego i surrealistycznego horroru, który potrafi nastraszyć, nie używając do tego tanich sztuczek, sięgnijcie bez wahania po produkcję szwedzkiego Tarsier Studios. Czytaj więcej na https://gry.interia.pl/recenzje/news-little-nightmares-2-recenzja,nId,5043841#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares 2 broni się samo. To znakomita kontynuacja znakomitej poprzedniczki. Intensywna, mroczna, koszmarna i delikatnie rozbudowana. Wciąga jak Paszcza w części pierwszej. Nie ma gier idealnych, ale są takie, którym wiele do tego poziomu nie brakuje. To właśnie taka produkcja.
Zobacz pełną recenzje
To niemal idealna propozycja dla miłośników twórczości Tima Burtona i polecam tytuł wszystkim osobom lubiącym groteskowy strach. Little Nightmares II to jedna z najlepszych gier łączących horror z platformówką.
Zobacz pełną recenzje
Jestem mocno skonfliktowanych w swoich uczuciach względem Little Nightmares II. Z jednej strony bawiłem się całkiem nieźle ... Jednocześnie niesamowicie irytowało mnie problematyczne sterowanie, a zawodem okazała się niestety również sama narracja.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares 2 to to dość nierówna gra. Ma naprawdę mocne zwroty akcji, świetną oprawę i niezłe zagadki, ale elementy zręcznościowe zostały zrealizowane po prostu kiepsko.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares 2 to nie jest idealna gra, ale w swoim specyficznym gatunku, wyróżnia się pozytywnie i z całą pewnością polecamy ją jako krótkie, ale niezapomniane przeżycie.
Zobacz pełną recenzje
Piękna i wymagająca, z drugiej strony krótka i miejscami wyjątkowo frustrująca. Nie polecam w pełnej cenie.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares II to sequel niemal idealny. Gra nie dość, że utrzymuje poziom poprzedniczki, to wzbogaca go o dodatkowe mechaniki, które znacząco urozmaicają rozgrywkę.
Zobacz pełną recenzje
Kolejna tajemnica do rozwikłania, dwoje wzajemnie pomagających sobie bohaterów, wyjątkowo pomysłowe zagadki, świetna ścieżka dźwiękowa i atmosfera tak gęsta, że można byłoby ją kroić siekierą.
Zobacz pełną recenzje
Little Nightmares 2 dało mi wszystko to, za co pokochałam część pierwszą. I tak naprawdę niewiele więcej. Mimo to, czuję się usatysfakcjonowana, bo na to właśnie liczyłam.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Little Nightmares 2 to godny następca pierwowzoru i gra, która mimo budzenia nieustającego niepokoju hipnotyzuje nastrojem i zachęca do eksploracji tego pokręconego, nietuzinkowego świata.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza