King’s Bounty II


Producent: 1C Entertainment
Premiera: 24 sierpnia 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Gatunek: ,
Udostępnij:

King's Bounty II to długo oczekiwana kontynuacja legendarnej serii gier wideo, jednej z legendarnych przedstawicielek gatunku turowych gier RPG. Korzysta z tego dziedzictwa, przedstawiając zupełnie nową epicką opowieść, nowe frakcje, przeciwników, a także cechy rozgrywki, by zbudować Antarę – otwarty i niesamowity świat fantasy. Królestwa są w rozsypce, księstwa domagają się niepodległości, bandyci grasują na drogach, wszystkie zamorskie narody odrzuciły władzę króla, istoty zarazy czyhają na nieostrożnych, a nowi bohaterowie z przypadku okazują się być ostatnią nadzieją.

Recenzje krytyków

Chciałoby się rzecz entuzjastycznie, umarł król, niech żyje król. Niestety trudno jednoznacznie ocenić King’s Bounty 2. [...] DO IDEAŁU SPORO BRAKUJE. King’s Bounty 2 to wciągająca turówka, która niestety nie ustrzegła się szeregu uchybień.
Zobacz pełną recenzje
[...] nie jest ani dobrym RPG, ani dobrą strategią. Gra wprawdzie oferuje przyzwoitą, pogłębioną taktycznie walkę, ale większość czasu i tak spędzamy na koszmarnie mozolnym i drewnianym przemierzaniu mapy oraz gonieniem za śmieciami [...]
Zobacz pełną recenzje
King's Bounty 2 nie jest produkcją idealną i najpiękniejszą, ale na pewno znacznie rozwija koncepcję pierwowzoru, oferując niezłą historię ze świetnymi walkami oraz systemem tworzenia armii.
Zobacz pełną recenzje
[...] dostaliśmy bardzo ubogiego krewnego Wiedźmina 3, w którym starcia w zasadzie zeszły na dalszy plan, a wstawione w ich miejsce fabuła i dialogi pozostawiają sporo do życzenia. [...] Wyszło tak sobie, może nawet przyzwoicie, jednak nic ponadto.
Zobacz pełną recenzje
King's Bounty 2 to nieudana próba połączenia RPG-a ze strategią. Odnoszę wrażenie, że gra byłaby lepsza, gdyby twórcy nie kombinowali i pozostali przy bardziej strategicznym charakterze zabawy.
Zobacz pełną recenzje
[...] połączenie eksploracji TPP z walkami TBS-a mogłoby się udać, ale całość zbyt mocno utknęła w archaicznych rozwiązaniach i najwyraźniej nie wzięła pod uwagę tego, jak zmieniły się gry przez ostatnie dwadzieścia lat.
Zobacz pełną recenzje
King's Bounty 2 ma swoje wady, ale obecnie nie znajdziecie lepszej gry, która w tak niezwykły sposób wskrzesiłaby ducha turowych strategii RPG z przełomu wieków.
Zobacz pełną recenzje
Twórcy chyba po prostu przekombinowali, chcąc dotrzeć do nowych odbiorców, i niepotrzebnie zmienili dobrze działającą formułę. Wyszedł z tego niestety okropny w smaku gulasz z zepsutymi składnikami, przez który nabawicie się tylko bólu brzucha. Jecie na własną odpowiedzialność.
Zobacz pełną recenzje
1C Entertainment stworzyło hybrydę RPG-a ze strategią turową, w efekcie czego nie powstało ani dobre RPG, ani dobra strategia turowa. [...] To przeciętniak, który przypadnie do gustu wyłącznie zagorzałym miłośnikom gatunku. A raczej... dwóch gatunków.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Nie ma wątpliwości, że oczekiwania wobec King's Bounty 2 były znacznie większe. Zmiany w formule rozgrywki nie były złe, ale finalnie zabrakło koncepcji, jak umiejętnie i z większym polotem dodać głębi rozgrywce.
Zobacz pełną recenzje
[...] to świetna gra, ale nie bez skazy. Do tego wersja pecetowa boryka się ze słabą optymalizacją, niedziałającymi przyciskami i konsolowym interfejsem, co jest poważnym grzechem. Mimo to rozgrywka zachowała ducha oryginału, a nowe elementy wprowadzono nie burząc starego porządku.
Zobacz pełną recenzje
Nie marnujcie swojego czasu, nie warto. Lepiej sięgnąć po Heroes of Might & Magic 4, niż po King’s Bounty 2.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza