Kena: Bridge of Spirits


Producent: Ember Lab
w , ,
Premiera: 21 września 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Gatunek:
12, ,
Opis:

Pełna akcji fabularna gra przygodowa łącząca eksplorację z dynamiczną walką. Jako Kena gracze zbierają i rozwijają drużynę uroczych duchowych towarzyszy zwanych Rot, zwiększając swój potencjał i odkrywając nowe sposoby na manipulację otoczeniem.

Kena, młoda przewodniczka duchowa, wyrusza do opuszczonej wioski w poszukiwaniu świętego górskiego sanktuarium.  Na miejscu przyjdzie jej się zmagać z odkryciem sekretów tej zapomnianej społeczności, ukrytej w bujnym lesie, po którym błądzą uwięzione duchy.

 

Recenzje krytyków

Choć Kena: Bridge of Spirits nie robi na pozór nic oryginalnego, to perfekcyjna egzekucja mechanik eksploracji, fantastyczne przeniesienie walki z Dark Souls na realia gry oraz unikatowy setting, czynią z Keny kandydatkę na jedną z najciekawszych gier tego roku.
Zobacz pełną recenzje
Kena: Bridge of Spirits to produkcja, która mnie zachwyciła. Przez niemal cały czas rozgrywki uśmiech nie schodził mi z twarzy. Rot sprawiły, że na nowo obudziło się we mnie dziecko, cieszące się wszystkim, co widzi. To ścisła czołówka najlepszych tytułów dostępnych na konsolach PlayStation i obowiązkowa pozycja dla każdego gracza.
Zobacz pełną recenzje
Niesamowita przygoda w magicznym świecie z niezwykle sympatyczną bohaterką. Tytuł, którego ukończenie przynosi ogromną satysfakcję.
Zobacz pełną recenzje
Kena: Bridge of Spirits nie jest grą idealną: poziom trudności bywa dość nierówny, niektóre starcia z bossami mogą delikatnie sfrustrować [...] Mimo tego jest to doświadczenie, które warto przeżyć: dla wspaniałego klimatu, cudownej oprawy i rozgrywki, która jest zwyczajnie przyjemna.
Zobacz pełną recenzje
[...] to podręcznikowy przykład pięknej gry uwięzionej w szablonie, który znamy aż za dobrze i od zbyt dawna. Gdy zdobywamy łuk, pojawiają się przeciwnicy ze skrzydłami. Gdy zdobywamy bomby, pojawiają się przeciwnicy z pancerzem, który trzeba wysadzić.
Zobacz pełną recenzje
Kena: Bridge of Spirits to przepiękna gra, która bardziej przypomina animację Pixara niż klasyczny tytuł. I to jest bez wątpienia jej największy atut. [...] wydaje się jednak pusta, brakuje jej głębi, również jeśli chodzi o fabułę - pusty wydaje się też zwiedzany świat.
Zobacz pełną recenzje
Barwny świat, wciągająca historia i angażujące elementy zręcznościowe to cechy, którymi najprosćiej można opisać dzieło studia Ember Lab. Kena: Bridge of Spirits jest tytułem, po który powienien sięgnąć każdy fan produkcji przygodowych, a zwłaszcza osoby, które wysoko oceniły Ori and the Blind Forest.
Zobacz pełną recenzje
90 Czuk

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Widać, że deweloperzy włożyli w swoje dzieło mnóstwo pasji i miłości, a przy okazji coś magicznego, nieuchwytnego, coś trudnego do scharakteryzowania. Właśnie to "coś" sprawia, że opracowany przez nich świat wręcz hipnotyzuje i nie sposób się z niego wyrwać.
Zobacz pełną recenzje
Można powiedzieć, że to tytuł skrojony z dobrze znanych schematów, ale dobrze ze sobą połączonych. Czasu przed konsolą czy komputerem nie zmarnujecie i chciałoby się, żeby produkcja była trochę dłuższa.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza