It Takes Two


Producent: Hazelight
w , , , ,
Premiera: 26 marca 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: wieloosobowy (Internet, podzielony ekran)
Opis:

Wyrusz na najbardziej szaloną przygodę życia w It Takes Two – przełomowej platformowej grze przygodowej stworzonej z myślą o współpracy. Grajcie jako Cody i May – pokłócona para zmieniona w lalki za sprawą magicznego zaklęcia. Uwięzieni w fantastycznym świecie, niechętnie dążą do naprawienia swojego rozpadającego się związku pod okiem eleganckiego guru miłości, doktora Hakima. Pomiędzy nimi a powrotem do normalności stoi szereg wyzwań w ogromnie innowacyjnej i radosnej rozgrywce.

Zaproś znajomego do gry online za darmo dzięki „Dostępowi dla znajomych” (umożliwia rozgrywkę międzygeneracyjną, ale nie międzyplatformową) i wspólnie przeżyjcie ekscytującą przygodę stworzoną specjalnie dla dwóch graczy. Wybierzcie pomiędzy grą na jednym urządzeniu z podzielonym ekranem a rozgrywką online i stawcie czoło zmieniającym się wyzwaniom, w których współpraca jest jedynym sposobem na sukces.

Recenzje krytyków

Jeśli jednak uda Wam się przezwyciężyć ewentualne kłótnie o to co kto zrobił źle powtarzając po raz n-ty dany fragment gry to w It Takes Two będziecie się świetnie bawić. Dawno nie widziałem tak zaskakujących pomysłów na wspólną rozgrywkę i sądzę, że i Wam to uczucie się udzieli. I choćby dlatego nie powinniście przejść koło tego tytułu obojętnie.
Zobacz pełną recenzje
To świetna produkcja dla dwóch graczy, którą warto kupić już teraz bez czekania na jakiekolwiek obniżki. Już przy A Way Out studio Hazelight pokazało klasę i udowodniło, że na tworzeniu gier pod co-opa zna się jak mało kto. Teraz natomiast tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że ciężko będzie komukolwiek osiągnąć taki poziom, jaki oferuje It Takes Two. Dobra robota!
Zobacz pełną recenzje
Trochę żal, że w "It Takes Two" nie można zagrać samodzielnie, z drugiej strony – powtórzę się – trzeba ten zabieg szanować. Tym bardziej, że kooperacja nie jest tu jedynie dodatkiem, a kręgosłupem gry. Bo do takiego tanga naprawdę trzeba dwojga.
Zobacz pełną recenzje
To była bardzo przyjemna, ekscytująca rozrywka – i nic ponad to. Jestem więc nieco zawiedziony fabularną miałkością tej produkcji, szczególnie po A Way Out, którego mocne zakończenie budzi we mnie emocje po dziś dzień.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to produkcja przeładowana interesującą rozgrywką od początku do końca nastawioną na kooperację. Tytuł oferuje sporo frajdy, a fani wspólnej rozgrywki nie powinni przechodzić obok niego obojętnie.
Zobacz pełną recenzje
W swoim krótkim bio na Twitterze szwedzkie studio Hazelight pisze, że tworzy gry z dużym naciskiem na fabułę i innowacyjny gameplay, które są oryginalne, angażujące i wzbudzają emocje. Takie właśnie jest It Takes Two.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to ciepły tytuł o współpracy, do którego faktycznie trzeba dwojga. Połączenie ciekawej fabuły, która ostatecznie wcale nie jest ckliwa (jeśli momentami na to się zapowiadało), z elementami platformówki wyszło naprawdę świetnie.
Zobacz pełną recenzje
Fabularne ambicje trochę przygniotły "It Takes Two", które za to sprostało wyzwaniu gameplayowemu, i to jeszcze jak. Kreska dzieląca ekran na dwoje rzadko tu znika, ale nie dajcie się zwieść pozorom, bo w tej kabale naprawdę tkwicie razem.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to bezapelacyjnie najlepsza kooperacyjna pozycja od lat. To gra stworzona na konkretny rynek odbiorców, świadoma ich oczekiwań, a z końcem nawet je przewyższająca ilością tak zróżnicowanej zawartości. To również gra dopieszczona audiowizualnie i doszlifowana technicznie.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to samodzielna opowieść, zamykająca się w swojej satysfakcjonującej liniowej formule, ze swobodniejszymi chwilami, sporą ilością dodatkowych aktywności oraz różnorodnością rozgrywki, tworzącymi zadowalającą radość.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to świetna przygoda, która spodoba się niemal każdemu. Lekka, humorystyczna opowieść zwieńczona morałem, zróżnicowany gameplay i bardo charakterystyczna oprawa audiowizualna. Jeśli dacie grze Hazelight szansę, to gwarantuję Wam - nie będziecie się nudzić! Świetna przygoda na 10-11 godzin.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two to jednak mimo pewnych wpadek wielki sukces studia Hazelight. To świetna kooperacyjna produkcja, która wygląda bajecznie, w którą gra się bajecznie i które nie ma sobie równych. To znakomita produkcja dla dwóch graczy, którą warto kupić już teraz, bez czekania na jakiekolwiek obniżki ze strony wydawcy.
Zobacz pełną recenzje
[...] mogę z czystym sumieniem zachęcić każdego do sięgnięcia po tę produkcję. Bardzo brakowało mi takich gier i muszę przyznać, że po samym zwiastunie zacierałem ręce. Pamiętajcie więc – razem jesteśmy lepsi!
Zobacz pełną recenzje
Kooperacyjne doświadczenie dla każdego. Jeśli tylko masz z kim wypróbować It Takes Two, nie czekaj. Gra jest warta każdej spędzonej w niej minuty.
Zobacz pełną recenzje
It Takes Two wzięło mnie z zaskoczenia i grę nazwałbym cichym hitem. Tytuł jest uczciwie wyceniony, za darmo możemy zaprosić do coopowej zabawy przez Internet, a i pod względem długości wygląda to naprawdę przyzwoicie.
Zobacz pełną recenzje
[...] mimo słabszych elementów scenariusza, daje nam masę, masę, MASĘ rozrywki, wykorzystując często innowacyjne pomysły i koncepty [...] możecie w końcu zagrać w coś ze swoją drugą połówką, dzięki czemu przestanie na was krzyczeć, że nie poświęcacie jej czasu. Czego można chcieć więcej? Brać i grać.
Zobacz pełną recenzje
Niemal każdy poziom jest jak fotka lub pocztówka z momentów tak samo ulotnych, co niezapomnianych. Twórcom udało się opowiedzieć nie tylko coś mądrego i zabawnego o związkach: stworzyli coś doprawdy intymnego, szczerego i osobistego.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
... naprawdę pokazali na co ich stać, a w efekcie otrzymujemy nie tylko zaskakująco długą, ale i szalenie udaną produkcję, która w pełni zasłużyła na tytuł „obowiązkowa dla każdego z kanapą w domu”.
Zobacz pełną recenzje
Dobre wyważenie poziomu trudności z urozmaicaną na wielu krokach zabawą w cukierkowej otoczce, której towarzyszy momentami ckliwa, ale zdecydowanie życiowa historia, to radosne połączenie z elementami komedii godne polecenia zwłaszcza parom, które grając lokalnie, wyciągną z tej produkcji zdecydowanie najwięcej.
Zobacz pełną recenzje
Jest to inteligentnie napisana opowieść o miłości, która bywa trudna i dla wielu osób może oznaczać coś zupełnie innego. Jest to też jedna z niewielu gier, która jest samoświadoma. Dzięki temu It Takes Two może w tak fantastyczny sposób bawić się medium, jakie reprezentuje.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza