Iron Harvest


w
Producent: KING Art Games
Premiera: 1 września 2020
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: ,
Udostępnij:

Iron Harvest to strategia czasu rzeczywistego (RTS) rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości 1920+ tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny. Gra pozwala kontrolować olbrzymie dieselpunkowe roboty i łączy porywającą kampanię dla jednego gracza oraz kampanie trybu kooperacji z zaciekłymi potyczkami, które zachwycą fanów trybu wieloosobowego. Iron Harvest to klasyczna strategia czasu rzeczywistego, na którą czekali fani gatunku.

W Europie, która dochodzi do siebie z wolna po wyczerpujących bitwach Wielkiej Wojny, tradycja ściera się z postępem naukowym i technologicznym. Miasta są odbudowywane, a na terenach wiejskich rozpoczyna się epoka żelaznych żniw. Rolnicy znajdują pozostałości majestatycznych kroczących robotów, które walczyły w bitwach Wielkiej Wojny.

Recenzje krytyków

Dzieło KING Art jest raczej dobre niż świetne, mam wrażenie, że nie pokazało mi niczego, czego kiedyś bym już nie widział. Szkoda, skoro już ktoś postanowił reaktywować zapomniany gatunek, chciałoby się jakiejś świeżości.
Zobacz pełną recenzje
Niedopracowana, ograniczona i ciężka w zabawie gra. Zdecydowanie nie polecam, lepiej sobie odświeżyć Company of Heroes 2. Tak wysoka ocena tylko z uwagi na fabułę która mi się spodobała, soundtrack oraz bardzo przyjemny polski dubbing.
Zobacz pełną recenzje
[...] w Iron Harvest zabrakło porządnego doszlifowania pewnych elementów rozgrywki, dostosowania poziomu trudności czy też mocniejszego pochylenia się nad opowiadaną przez twórców historią. [...] jeśli lubicie strategie i umiecie przymknąć oko na pewne rzeczy to obok Iron Harvest przejść obojętnie nie wypada.
Zobacz pełną recenzje
Iron Harvest to bardzo dobry RTS, ale tylko dobra gra, z którą najlepiej będą bawić się fani strategii czasu rzeczywistego.
Zobacz pełną recenzje
Jeżeli spodziewacie się RTS-a, jakiego NIGDY jeszcze nie było, to Iron Harvest nim nie jest. Ale jeśli macie ochotę na taką strategię, jakiej DAWNO nie było, tytuł KING Art Games może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Zobacz pełną recenzje
Liczne niedoróbki nie odbierają grze klimatu i przyjemności z rozgrywki, jaką można z niej wyciągnąć, co powinno być wystarczającą zachętą dla niezdecydowanych osób.
Zobacz pełną recenzje
Iron Harvest to klasyczny RTS, który po brzegi wypełniony jest dobrze znanymi rozwiązaniami. Ekipa z King Art Games wykonała kawał solidnej roboty i dostarczyła fanom gatunku to, czego oczekiwali.
Zobacz pełną recenzje
To prostsza wersja Company of Heroes, ale posiadająca swój własny urok i czar, dzięki któremu wyróżnia się z - wcale nie tak dużego – grona wydawanych w ostatnich latach wojennych gier strategicznych.
Zobacz pełną recenzje
Jest to kotlet zrobiony z dobrego mięsa. Dalej cieszy, szkoda tylko, że jadłem go już setki razy – poszukiwałem czegoś świeżego i z pewnością spróbuję go ponownie, gdy na stole wylądują nowe przyprawy.
Zobacz pełną recenzje
Ten tytuł jako jeden z niewielu z gatunku RTS przykuł moją uwagę. Nie żałuję ani jednej godziny spędzonej na Żelaznych Żniwach. Cudnie się patrzy na kroczące armie mechanicznych żołnierzy, których energia nie jest czerpana z uranu czy innych silników fuzyjnych. Tutaj główną rolę gra stal i ropa, i tylko to jest potrzebne do zwycięstwa!
Zobacz pełną recenzje
Iron Harvest to bardzo dobry RTS, choć raczej taktyczny niż "zręcznościowy". Niemniej uważam, że ma szansę wciągnąć na wiele godzin zarówno miłośników Company of Heroes, jak i Command & Conquer czy StarCrafta.
Zobacz pełną recenzje
Od początku do końca widać, że uniwersum Różalskiego zostało potraktowane z szacunkiem. Iron Harvest działa świetnie, brzmi bardzo dobrze, a czasami nawet wygląda przyzwoicie, o ile przymkniemy oko na pewne niedopatrzenia.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo różnego rodzaju niedoróbek, Iron Harvest jest dobrą grą, ale, no właśnie, tylko dobrą. [...] Fani strategii czasu rzeczywistego będą wprawdzie usatysfakcjonowani już teraz, ale mimo wszystko – mogło być lepiej.
Zobacz pełną recenzje
Iron Harvest to przyjemna, wciągająca gra z unikalnym klimatem, który wyróżnia ją na tle innych tytułów gatunku. Gdyby kwestie fabularne i dialogowe były bardziej dopracowane i przede wszystkim "jakieś", gra pozostawiłaby po sobie o wiele lepsze wrażenie.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Tytuł nie dorównuje Company of Heroes, na którym wzoruje się momentami aż zbyt mocno, ale zapewni kilka wieczorów przyjemnej rozgrywki.
Zobacz pełną recenzje
[...] to dobra, solidna, choć nie rewolucyjna produkcja. Czerpie garściami od poprzedników, ale jednocześnie umiejętnie przesuwa akcent ze strategii w kierunku taktyki.
Zobacz pełną recenzje
[...] jeśli odstraszają Was mieszane opinie o grze KING Art, nie skreślajcie jej całkiem i dajcie jej szansę za jakiś czas, szczególnie gdy pojawią się przeceny, bo drzemie w niej wielki potencjał.
Zobacz pełną recenzje
[...] jest to dobra gra i cenny tytuł w tak ciężkich czasach dla „czystych” RTS-ów, a system mechów sprawia, że jest to produkt nie do zignorowania dla fanów gatunku. Jednak gdzieś można poczuć nutkę niedosytu.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza