Humankind


w
Producent: Amplitude Studios
Premiera: 17 sierpnia 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: , ,
Udostępnij:

W tej historycznej strategii turowej to TY ukształtujesz od nowa dzieje ludzkości – wpływając na jej kulturę, historię i wartości, stworzysz cywilizację równie wyjątkową jak ty.

Stwórz własną cywilizację, łącząc 60 historycznych kultur od czasów starożytnych po współczesność. Rozpocznij rozgrywkę jako starożytny Egipt i rozwiń go w kulturę Rzymian, Khmerów lub wikingów. Każda kultura wprowadza własną warstwę rozgrywki, zapewniając praktycznie nieskończone możliwości.

Recenzje krytyków

Humankind to godny rywal Cywilizacji, który moim zdaniem wyprzedza ją pod względem satysfakcji płynącej z rozgrywki oraz wygody. Dodatkowo na pochwałę zasługuje miła innowacja w postaci systemu kultur oraz czytelna oprawa. Fani turówek zdecydowanie powinni sięgnąć po ten tytuł.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli ktoś potrzebuje prostej wskazówki, czy warto dać szansę Humankind, niech wie, że pisząc ten tekst, myślałem tylko o tym, by znowu uruchomić grę i rozpocząć kolejną rozgrywkę. Dzieło studia Amplitude jest bowiem piekielnie wciągające i nawet pomimo paru niedociągnięć gwarantuje solidną dawkę dobrej zabawy.
Zobacz pełną recenzje
Fani gatunku strategii 4X odnajdą się tu błyskawicznie i to pomimo tego, że Humankind wprowadza szereg niewidzianych wcześniej mechanik. Poziom i sensowność ich wykonania wprawdzie nie zawsze jest idealny, ale w grze widać ogromny potencjał.
Zobacz pełną recenzje
Humankind to już teraz bardzo mocna strategia, która powinna zainteresować wszystkich miłośników gatunku. Owszem, ma też wady, ale ma je też "Cywilizacja". W przypadku tak obszernej i złożonej gry trudno ustrzec się na przykład błędów w algorytmach sztucznej inteligencji czy w balansie między nacjami.
Zobacz pełną recenzje
Amplitude Studios nie ustrzegło się błędów [...] Z drugiej strony jednak mnogość możliwości rozwoju naszej własnej cywilizacji, opcje dyplomacji, bardzo ładna grafika, sporo losowych wydarzeń czy świetna eksploracja sprawiają, że grając w przedpremierową wersję gry, przez kilka nocy miałem syndrom: „Jeszcze jedna tura i idę spać, obiecuję” [...]
Zobacz pełną recenzje
Tworzenie własnej cywilizacji w Humankind wciągnie was na setki, a może nawet i tysiące godzin. Syndrom jeszcze jednej tury wchodzi tu jak rzadko, zachęcając do nieskończonej zabawy!
Zobacz pełną recenzje
Humankind jawi się jako ambitny, rozbudowany i przygotowany z miłością bezpieczny krok w kierunku nowej marki. Nieco nieśmiały, może bez szafowania własnym charakterem, ale z masą ambicji i pomysłów na siebie.
Zobacz pełną recenzje
Ten tytuł powali Was na kolana, niczym polska husaria rozgromiła wojska tureckie. Syndrom jeszcze jednej tury jest tu bowiem niesamowicie silny. Jeśli nie boicie się, że rozgrywka wciągnie was na długie godziny, to Humankind jest właśnie dla was.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Mnóstwo możliwości na stworzenie imperium i liczne sposoby na rozgrywkę zachęcają do kolejnych podejść. Jeśli tylko jesteśmy w stanie przebrnąć przez problematyczne początki i przyzwyczaić się do przeładowanego interfejsu, będzie to świetna odskocznia od serii Cywilizacja.
Zobacz pełną recenzje
[...] to bardzo udany projekt i pierwsza gra Amplitude Studios od czasów Endless Dungeon, w którą bawiłem się świetnie. Jedyne mankamenty to walka i ten nieszczęsny błąd z postępem religii.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza