Half-Life: Alyx


Producent: Valve Software
w
Premiera: 23 marca 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Opis:

Gra działa tylko na goglach wirtualnej rzeczywistości. Na monitorze można w nią zagrać tylko za pomocą nieoficjalnego moda lub włączając tryb developerski.

Historia umiejscowiona między wydarzeniami z Half-Life a Half-Life 2 i opowiada ona o niemożliwej walce z okrutną rasą obcych znaną jako Kombinat.

Grając jako Alyx Vance, jesteś jedyną szansą ludzkości na przetrwanie. Kombinat tylko umocnił swoją władzę nad planetą od czasu incydentu w Black Mesie, zaganiając pozostałą populację do miast. Wśród tych ludzi znajdują się najwięksi naukowcy Ziemi: ty oraz twój ojciec, dr Eli Vance.

Jako założyciele raczkującego ruchu oporu wciąż kierujecie tajną działalnością naukową – przeprowadzacie ważne badania oraz tworzycie bezcenne narzędzia dla garstki osób na tyle odważnych, by stawić czoło Kombinatowi.

Każdego dnia dowiadujecie się więcej o swoim wrogu i każdego dnia pracujecie nad znalezieniem słabego punktu.

Recenzje krytyków

Gdyby nie VR, nowy Half-Life na pewno nie robiłby takiego piorunującego wrażenia. Na dłuższą metę gra może też być nieco monotonna. Ale nie w sytuacji, gdy sobie ją dawkujemy w rozsądnych ilościach. A chyba tak najlepiej korzystać z VR, by zwyczajnie się nie męczyć.
Zobacz pełną recenzje
Nowy Half-Life jest po prostu grą kompletną, w której każdy element układanki znajduje się na swoim miejscu.
Zobacz pełną recenzje
I zdarzają się takie magiczne momenty ... Gdy nasze zmysły zostają tak udatnie oszukane, a my na jakiś czas zatracamy się w wygenerowanej przez komputer rzeczywistości na tyle, by uznać ją za prawdziwą.
Zobacz pełną recenzje
100 ppe.pl
To nowa generacja gier VR i zupełnie nowe podejście do zabawy. Dla tej gry warto kupić okulary, bo czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliśmy.
Zobacz pełną recenzje
Half-Life: Alyx to bardzo udany powrót serii. Gra zachwyca poziomem detali, niesamowicie wciąga i angażuje. Parę drobnych ograniczeń i problemów wprawdzie występuje, ale nie zmienia to faktu, że to pozycja obowiązkowa dla posiadaczy VR. Tak wygląda przyszłość gier wideo!
Zobacz pełną recenzje
Ten tytuł zmieni postrzeganie rynku VR. Choć nie jest to ten Half-Life, na którego czekało wielu, wciąga na długie godziny. Bo w tej grze nie sterujesz wirtualną postacią, tu po prostu stajesz się nią oraz częścią otaczającego cię świata.
Zobacz pełną recenzje
Half-Life: Alyx to najprawdopodobniej najbardziej kompletna, najbardziej pełnokrwista i najładniejsza gra, jaka do tej pory powstała z myślą o wirtualnej rzeczywistości.
Zobacz pełną recenzje
Patrząc jednak na całość, lekko niezrównoważone typy wrogów i przeciętna muzyka mogą chwilowo rozproszyć naszą uwagę, ale nie wpływają na ogólny odbiór dzieła Valve, które stanowi triumfalny powrót do formy.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk

Dodaj ocenę gracza