Gamedec


Producent: Anshar Studios
w
Premiera: 16 września 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Gatunek:
Opis:

Gamedec to adaptatywna cyberpunkowa gra RPG. Jesteś prywatnym detektywem, tropiącym zbrodnie popełniane w wirtualnych światach. Zbieraj informacje od świadków i podejrzanych, wgłębiając się w prowadzone śledztwa. Gra nieustannie dostosowuje się do twoich decyzji.

Witaj w Warsaw City XXII wieku, gdzie to, co rzeczywiste jest pojęciem względnym, a "życie" i "śmierć" mają wiele znaczeń. Wirtualne światy są źródłem realnych problemów, jak pożądanie, lenistwo, zazdrość czy chorobliwa duma.

Recenzje krytyków

Po dwóch godzinach gra może już znudzić, ponieważ fabuła nie intryguje na tyle mocno, aby czekać z zniecierpliwieniem na to, co za chwilę się wydarzy. Gamedec to klasyczne RPG przeniesione w nowsze szaty. Nic więcej, nic mniej.
Zobacz pełną recenzje
Gamedec to przyzwoita gra, która z pewnością spodoba się osobom lubiącym wpływać na fabułę. Stworzony przez nas detektyw musi zająć się naprawdę ciekawą sprawą i gdyby nie elementy, przy których czuć budżetowość, końcowa ocena byłaby na pewno wyższa.
Zobacz pełną recenzje
Nie będziecie zawiedzeni. Mówimy bowiem o zgoła innym cyberpunkowym tworze i mocno eksperymentalnym „rolpleju”, który może i nie pobudzi Waszych zmysłów oraz nie oszołomi stroną wizualną, ale pozwoli na całkowite wejście w rolę detektywa spędzającego większość swego życia na śledztwach prowadzonych wewnątrz gier wideo.
Zobacz pełną recenzje
Szanuję ekipę Anshar, że w swym erpegowym debiucie postanowiła zejść z utartych i sprawdzonych ścieżek, spróbować czegoś innego i zmierzyć się z bardzo ambitnym pomysłem. [...] To mógł być erpegowy diament. Ok, w sumie jest, tylko za bardzo niedoszlifowany.
Zobacz pełną recenzje
[...] nim zdecydujecie się na jej zakup warto wcześniej zastanowić się czy lubicie gry, w których przewalają się ściany tekstu. [...] Niemniej jednak potencjał w tej ekipie drzemie spory i choćby dlatego warto dać Gamedec szansę, bowiem mimo paru bolączek, zdecydowanie warto!
Zobacz pełną recenzje
[...] jeśli liczycie na wciągającą opowieść, wiele decyzji do podjęcia, eksplorację ciekawych światów, udział w dobrze napisanych dialogach oraz wyzwanie w postaci dobrze skonstruowanych śledztw, kupujcie Gamedec.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] to gra przede wszystkim dla tych osób, które lubią czytać. Nie jest wprawdzie produkcja zawalona ścianami tekstu (na pewno jest go mniej, niż w takim Disco Elysium), jednak nie ma co ukrywać – aby grę przejść czytać trzeba.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli przymkniemy oko na specyficzny język i nieco zbyt uproszczone elementy rozgrywki, ukaże nam się tytuł z niezłą fabułą w interesującym, cyberpunkowym świecie. Przygoda przypadnie do gustu szczególnie osobom, którym w grach brakuje tematyki wirtualnej rzeczywistości.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza