Final Fantasy VII Remake


Producent: Square-Enix / Eidos
w
Premiera: 10 kwietnia 2020
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Gatunek: , ,
Opis:

Świat jest pod kontrolą potężnej korporacji, Shinra Electric Power Company, eksploatującej życiową energię planety, zwaną energią mako. W ogromnym mieście Midgar, organizacja Avalanche, przeciwdziałająca korporacji Shinra, kontynuuje swój opór. Cloud Strife, były żołnierz elitarnej jednostki SOLDIER Shinry, został najemnikiem i teraz pomaga grupie oporu, nieświadomy konsekwencji, jakie niesie za sobą ta decyzja.

Kapitalna, odświeżona wersja jednej z najbardziej wizjonerskich gier wszech czasów. Final Fantasy VII Remake zostanie wydane w kilku częściach – fabuła pierwszej odbywać się będzie w mieście Midgar.

Recenzje krytyków

Final Fantasy VII Remake nie jest grą złą, ale nie jest też tak dobrą jak można było na to liczyć. Najlepiej bawić się tu będą zapewne Ci, którzy na oczy nie widzieli oryginału.
Zobacz pełną recenzje
Piękna, niesamowicie wciągająca i angażująca. Każdy posiadacz konsoli Playstation 4 powinien mieć tą grę. Nawet jeżeli tak jak mnie irytuje Was brak możliwości wpływu na los postaci, to i tak dajcie szansę dla Final Fantasy VII Remake.
Zobacz pełną recenzje
... Final Fantasy VII Remake okazało się czymś znacznie więcej niż tylko sympatycznym żerowaniem na nostalgii. To prawdopodobnie najodważniejsza gra Square Enix od wielu lat. Nie chcecie przegapić tej przygody.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy VII Remake to udane… wróć, bardzo udane… wróć, niezwykle udane wyobrażenie na nowo legendarnej dla wielu gry i przeniesienie jej na nowe realia.
Zobacz pełną recenzje
Remake raczej nie znajdzie miejsca w moim TOP 10 konsolowych doświadczeń życia, ale to fantastyczna produkcja oddająca należyty hołd klasyce. Trzeba mieć nie lada odwagę (i tupet), by brać się za bary z legendą. By odmalować ikonę na nowo. Cieszę się, że Square Enix nie stchórzyło.
Zobacz pełną recenzje
Jeden z najlepszych RPG-ów ósmej generacji konsol, który nie ustrzegł się paru błędów, ale i tak jest obowiązkowym zakupem dla każdego fana gatunku. Godny hołd (a raczej jego pierwsza część) dla jednego z najbardziej kultowych RPG-ów w historii.
Zobacz pełną recenzje
Nowa wersja gry to wciąż RPG ze świetną fabułą (nawet jeśli liniową) i przemyślanym światem, a także piękną grafiką i wpadającą w ucho muzyką. Warto było czekać na grę – jedyny zawód to podzielenie jej na części ...
Zobacz pełną recenzje
Dla jednych będzie to profanacja serii, dla drugich znakomite nowe otwarcie kultowej gry. Remake idzie własną drogą i bez względu na podejście do scenariusza gameplayowo to jedna z najlepszych produkcji w gatunku action-RPG.
Zobacz pełną recenzje
FF7 Remake to naprawdę porządna pierwsza część wspaniałej historii, która została dopracowana i poszerzona o nowe wątki i opcje. Jeśli kolejne części będą równie dobre, to czeka nas naprawdę świetna seria i rollercoaster emocji.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy VII Remake to mój kandydat do gry roku. A do tego produkcja będąca w ścisłej czołówce najlepszych gier jakie grałem na PlayStation 4.
Zobacz pełną recenzje
W jednym z branżowych pism, ... za klamrę recenzji służyło zwielokrotnione zdanie: „Idź i kup Final Fantasy VII”. ... Z nową grą sytuacja nie jest aż tak oczywista ... A jednak szczerze zazdroszczę Wam tego dylematu. Być może stoicie u progu najpiękniejszej przygody.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy VII Remake zapewnia długą i wciągającą historię, którą zgłębiać będziecie przez kilkadziesiąt godzin. To hołd złożony dla jednej z najważniejszych gier, jakie kiedykolwiek zostały wydane i byłoby wielkim błędem pominąć recenzowany tytuł.
Zobacz pełną recenzje
Historia „Final Fantasy VII” zrobiła furorę w latach dziewięćdziesiątych i jej odświeżona wersja robi to samo dzisiaj. Wierzę, że stanie na podium w walce o tytuł gry roku.
Zobacz pełną recenzje
... jest to bardzo dobra gra, która wciągnęła mnie bez reszty i pewnie na dobre rozbudziła miłość do Final Fantasy VII, a może także do innych Finali.
Zobacz pełną recenzje
Remake to świetna, zamknięta historia, która starych graczy przyciągnie nostalgią, nowym zaś pozwoli zanurzyć się i poznać zalążek niesamowitego świata i historii, przez wielu uważanych za najlepsze w całej serii.
Zobacz pełną recenzje
Dla fanów serii jest to pozycja obowiązkowa, a dla całej reszty – również. Byle do części drugiej, a nawet trzeciej i czwartej.
Zobacz pełną recenzje
Najbardziej upragniony remake dotarł do fanów i wyszedł naprawdę solidnie. Tchnięte nowe życie w znane postacie zapewniło im drugą młodość. Pomimo graficznych artefaktów, jest to kawał solidnej roboty.
Zobacz pełną recenzje
To jest adaptacja oryginału, która zdecydowanie wszystko robi lepiej, a jedynie na tle całej bieżącej generacji gier w paru miejscach nie wypada maksymalnie dobrze. Wśród jednak wszystkich Finalów, ma szanse podobnie jak oryginalna siódemka być najlepiej wspominaną częścią.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy VII: Remake jest widowiskowe, filmowe i ma kapitalny system walki, który przyćmiewa w trzy sekundy wyżej wymienione projekty. Nie dajcie się prosić i do sklepów (internetowych) marsz (click)!
Zobacz pełną recenzje
Zadziwiający jest sposób, w jaki Square Enix ożywiło to wszystko. Każdy efekt cząsteczkowy, każda animacja twarzy i każdy obszar Midgaru jest po prostu cudem graficznym. Podobnie jak oryginał był jedną z pierwszych produkcji 3D w czasach swojej świetności, tak i Remake równie mocno imponuje w 2020 roku.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy VII Remake zachwyci fanów serii, ale i graczy, którzy do tej pory nie mieli z nią do czynienia.
Zobacz pełną recenzje
Remake trzeba jednak ocenić mianem nierównego[...] Nadal jednak będę podkreślał, że jest to bardzo dobra gra, która wciągnęła mnie bez reszty i pewnie na dobre rozbudziła miłość do Final Fantasy VII, a może także do innych Finali.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
... chociaż Remake nie pokocham tak jak oryginału, to nie mam wątpliwości, że przeszedłem właśnie solidnego kandydata na grę 2020 roku.
Zobacz pełną recenzje
Jakość wykonania Final Fantasy 7 Remake imponuje, a gra zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko dla nadchodzącej kontynuacji. Jest to powrót bez wątpienia zachwycający ...
Zobacz pełną recenzje
Na szczęście Final Fantasy VII Remake poradził sobie z moim wyobrażeniem tego, jak powinna wyglądać odświeżona wersja tego hitu.
Zobacz pełną recenzje
Final Fantasy 7 Remake to tytuł, który mnie urzekł, zaskoczył, wsiąknął bez reszty, zdewastował moją psychikę i pozostawił po sobie niedosyt i chęć chłonięcia go dalej.
Zobacz pełną recenzje
Twórcom Final Fantasy VII Remake udało się wprowadzić nowe pomysły i jednocześnie dosyć wiernie odtworzyć najbardziej niezapomniane aspekty oryginalnej gry. Z wyjątkiem niepotrzebnego usunięcia turowego systemu walk i pojawiających się w niektórych etapach dłużyzn, jest to jedna z najlepszych gier JRPG ostatnich lat.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza