FIFA 22


Producent: EA Sports
Premiera: 1 października 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet, wspólny ekran)
Gatunek:
Opis:

Gra FIFA 22 to kolejny sezon nowości we wszystkich trybach gry: większa pewność działań bramkarzy dzięki zaprogramowaniu ich zachowania na nowo, spełnienie piłkarskich marzeń dzięki możliwości stworzenia własnego klubu i poprowadzenia go do chwały w trybie kariery, zdobywanie nagród za popisy w odświeżonej rozgrywce VOLTA FOOTBALL, powrót najsłynniejszych piłkarzy jako Bohaterów FIFA Ultimate Team, a także możliwość zanurzenia się w wyjątkowej atmosferze najważniejszych spotkań dzięki najbardziej realistycznej otoczce dnia meczowego, jaka kiedykolwiek gościła w serii EA SPORTS FIFA.

Uboższa wersja PS4, Xbox One i PC.

Recenzje krytyków

FIFA 22 w wersji na nową generację konsol to jedna z najlepszych odsłon ostatnich lat. [...] Niestety, grający na PC i starszych konsolach zostali potraktowani bardzo po macoszemu, a polski komentarz pozostawia sporo do życzenia.
Zobacz pełną recenzje
FIFA 22 to doskonały przykład tego, że EA Sports wie, co zrobić z serią. Tym razem jednak głównie na murawie, ale poza nią gra także oferuje ciekawe nowości, choć mogłoby być ich nieco więcej.
Zobacz pełną recenzje
FIFA 22 to w moich oczach najlepsza i najbardziej rewolucyjna odsłona serii od czasów legendarnej FIF-y 08 na Xboksa 360 i PS3. [...] Jeśli omijaliście serię FIFA od dłuższego czasu, a chcielibyście zagrać kilka meczów na wirtualnej murawie, to w końcu macie po temu znakomitą okazję.
Zobacz pełną recenzje
Pod względem zawartości FIFA 22 pozostaje niesamowitym pakietem, od trybu Volta do trybu Ultimate Team lub od kariery do profesjonalnych klubów - wszystko przedstawione w doskonałych wartościach produkcyjnych. To powiedziawszy, nowe funkcje są w większości powierzchowne, nie wpływając tak naprawdę na większość wrażeń z gry.
Zobacz pełną recenzje
Animacje i fizyka zawodników robią ogromną różnicę w porównaniu z poprzednią odsłoną. Gra nagradza nie tylko umiejętności techniczne, ale również sprytne rozwiązania pozycyjne. Chociaż zmian w poszczególnych trybach nie ma zbyt wiele, to jednak są bardzo mile widziane. Natomiast więcej usprawnień można by było oczekiwać od warstwy wizualnej. Zawodzić może też uboższa wersja PS4 i Xbox One, a w szczególności PC.
Zobacz pełną recenzje
FIFA 22 pokazuje jednak, że w tej wysłużonej już marce wciąż drzemie ogromny potencjał. Najnowsza FIFA od EA to nie tylko najbardziej realistyczna odsłona serii, ale obecnie również najlepsza gra piłkarska na rynku. Tu musicie jednak pamiętać, że dotyczy to tylko wersji przeznaczonej na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.
Zobacz pełną recenzje
Odświeżona i zmieniona FIFA 22 proponuje coś nowego. Nie każdy będzie mógł tego doświadczyć, ale mając odpowiedni sprzęt będziecie zadowoleni.
Zobacz pełną recenzje
Oprawa graficzna i udźwiękowienie są na wysokim poziomie [...] Sporym rozczarowaniem okazały się natomiast brak jakiegokolwiek trybu fabularnego w porównaniu do poprzednich lat i zbyt potężne składy w FUT
Zobacz pełną recenzje
FIFA 22 to pierwsza od dawna odsłona, którą z czystym sumieniem polecę swoim casualowym znajomym. Zmieniło się na tyle dużo, żeby faktycznie zasłużyć na miano nowej Fify.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
FIFA 22 to porządna odsłona serii. [...] Sporą wadą jest brak jakiegokolwiek trybu fabularnego oraz implementowanie niektórych nowości wyłącznie na wybrane sprzęty - pomijając fakt poprzedniej generacji, która w teorii mogła sobie z tym nie poradzić (chociaż szczerze w to wątpię), to odcinanie PC jest trochę absurdalne.
Zobacz pełną recenzje
Trudno mówić o rewolucji, ale równie trudno znaleźć zmianę, która nie czyni nowej odsłony serii lepszą od poprzedników. Tym bardziej szkoda, że „prawdziwej” Fify 22 doświadczą tylko posiadacze konsol nowej generacji.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza