Far Cry 6


Producent: Ubisoft
w , , , ,
Premiera: 7 października 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: , , ,
Opis:
Witajcie na wyspie Yara – w tropikalnym raju, w którym zatrzymał się czas. Dyktator Antón Castillo chce za wszelką cenę przywrócić dawną wielkość swego kraju, a jego syn Diego podąża jego krwawą ścieżką. Ich okrutne rządy doprowadziły do wybuchu rewolucji. Ich okrutne rządy doprowadziły do wybuchu rewolucji.
  • Graj jako Dani Rojas i walcz u boku współczesnych partyzantów, by wyzwolić Yarę!
  • Stań do walki z reżimem Castillo w najbardziej rozbudowanej grze z serii „Far Cry®”, działaj w dżungli, na plażach i w stolicy Yary – Esperanzie.
  • Wykorzystuj arsenał broni „zrób to sam”, plecaków i pojazdów, by obalić bezwzględny reżim Castillo.

Recenzje krytyków

To idealny tytuł, by rozerwać się po ciężkim dniu (tak pół godziny czy godzinkę), niezobowiązująco odhaczając kolejne punkty na mapie z praktycznie nieskończonej listy aktywności. Jeśli jednak oczekujecie od gry czegokolwiek więcej niż wesołej „młócki” – na przykład fabuły, która nie obraża Waszej inteligencji – trzymajcie się z dala od Far Crya 6.
Zobacz pełną recenzje
Yara w Far Cry 6 pochłonie wielu graczy. Ubisoft ponownie nie oszczędzał, wrzucając odbiorców do gigantycznego świata, w którym łatwo się zatracić. Jest to jednak bardzo bezpieczna gra, co dla jednych będzie atutem, a innych odrzuci.
Zobacz pełną recenzje
Far Cry 6 dla niektórych będzie najlepszą odsłoną serii, a dla innych podgrzewanym w nieskończoność cygarem, które powoli zaczyna tracić smak. Ubisoft w pracach nad "siódemką" powinien rozważyć prawdziwą rewolucję (tylko może nie taką w stylu Castillo), bo z dotychczasowych, ogranych wielokrotnie mechanik powoli ucieka już esencja.
Zobacz pełną recenzje
[...] to kotlet, który znamy, podany z nowymi przyprawami i niecodziennymi dodatkami. [...] Może się okazać, że gracze - głosując portfelami - pokażą, że to już zbyt wiele powtórek.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli zastanawiacie się, czy kupić tę grę, to możecie przestać. To nie tylko najlepszy Far Cry, ale i jedna z najlepszych gier tego roku. Mając do wyboru kilka wersji, koniecznie wybierzcie tę na PS5.
Zobacz pełną recenzje
"Far Cry 6" to przepiękna gra, a trekking w rozdzielczości 4K oraz płynnych sześćdziesięciu klatkach na sekundę jest odprężającym doświadczeniem. Dzięki przemyślanej koncepcji estetycznej, kluczowa dla gatunku fabularna arytmia jest w najnowszej odsłonie serii jeszcze mocniej wyeksponowana.
Zobacz pełną recenzje
W grze znajduje się wszystko za co fani pokochali serię. Od charyzmatycznego antagonisty, do otwartego i podatnego na chaotyczną rozwałkę świata. [...] Jednak największymi bolączkami Far Cry 6 są nierówne postaci poboczne, toporne wprowadzenie fabularne oraz skąpa dystrybucja zasobów.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo wszystkich słabych stron, odtwórczości i rozczarowań to całkiem przyzwoita, sandboksowa strzelanka.
Zobacz pełną recenzje
Far Cry 6 pod żadnym względem nie jest rewolucją, to tylko i aż „kolejny Far Cry”. Jeśli lubicie serię, to historia opowiedziana w najnowszej jej części z pewnością przypadnie wam do gustu. Jeśli jednak „przejadł” wam się ten schemat zabawy, to mało prawdopodobne jest, że Far Cry 6 przekona was do powrotu.
Zobacz pełną recenzje
Oferuje ciekawy, choć pusty świat, daje mnóstwo frajdy podczas walk, ale przynudza fabularnie. Doskonale sprawdzi się na półgodzinne sesje, ale przy dłuższym posiedzeniu może odtrącić.
Zobacz pełną recenzje
Far Cry 6 nie okazał się jakże potrzebną serii rewolucją. To kolejna wykonana jak spod sztancy jej odsłona, która nie zmienia praktycznie nic w utartej formule.
Zobacz pełną recenzje
Wyspa Yara oferuje nam całą masę atrakcji, Esposito świetnie przedstawił postać bezwzględnego dyktatora, a powrót do tropików cieszył zarówno moje oczy, jak i uszy. Podniesienie poziomu absurdu nie każdemu musi przypaść do gustu, ale osobiście jako fan serii Just Cause przywitałem tę zmianę z otwartymi ramionami.
Zobacz pełną recenzje
Gra do granic możliwości generyczna, przy tworzeniu której projektanci z uśmiechem na twarzy odhaczali kolejne punkciki w tabelce. To tytuł, który kompletnie niczym nie zaskakuje, a wręcz w obrębie założeń serii miejscami się cofa.
Zobacz pełną recenzje
Ze skrajności w skrajność, ale do Yary na zwiedzanie i zbieranie błyskotek wybrać się można. Obalenie dyktatora gratis.
Zobacz pełną recenzje
Ciche przejmowanie posterunków, walka o zrzuty z surowcami, palenie drogocennych plantacji napalmem z samolotu, atak na kryjówkę szalonego naukowca, partyjka w domino czy karmienie Pelikanów – to właśnie Far Cry z krwi i kości.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Gra z każdą godziną wciąga coraz mocniej, i generalnie można uznać, że jest w niej coś uzależniającego. Co jednak najważniejsze - Ubisoft nareszcie wysłuchał graczy, eliminując w FC6 drażniące dotąd rozwiązania.
Zobacz pełną recenzje
Komuś, kto już ostatnim razem uznał, że formuła się wyczerpała i oczekuje od deweloperów gruntownych zmian, Far Cry 6 o opowiadający o nomen omen rewolucji, nie przypadnie raczej do gustu.
Zobacz pełną recenzje
Z pozoru beztroska strzelanka zmienia się w trakcie rozgrywki, oferując nie tylko sporo ciekawych możliwości wykonywania zadań, ale też wciągającą historię, barwne postaci i ciekawy finał. Mocne wrażenia gwarantowane.
Zobacz pełną recenzje
Far Cry 6 niczym nie zaskakuje. Powiem więcej, wydaje się być takim typowym "farkrajem" ze wszystkimi plusami i minusami serii. A to niestety przypomina, że Ubisoft raczej nigdy tych gier nie zrewolucjonizuje.
Zobacz pełną recenzje
Ubisoft nie lubi niespodzianek - i taki też jest nowy Far Cry: zachowawczy. Ciekawy pod względem warstwy scenariuszowej (zatrudnienie nie byle jakiego aktora do roli antagonisty), konserwatywny jeśli chodzi o rozgrywkę.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza