Empire of Sin


Producent: Romero Games
Premiera: 1 grudnia 2020
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Empire of Sin to gra, która rzuca cię w samo serce bezwzględnego, przestępczego półświatka Chicago w erze prohibicji lat 20. XX wieku. Wciel się w jednego z czternastu prawdziwych lub inspirowanych faktycznymi postaciami szefów mafii, takich jak Al Capone, Stephanie St. Clair lub Goldie Garneau, po czym przekształć swój szemrany gang w imperium zbrodni. Zarządzaj najróżniejszymi przedsięwzięciami i chroń swój teren przed wpływami innych grup. Najwyższy czas dostać się na sam szczyt i tam pozostać. Porusz w sobie ukryte pokłady cwaniactwa!

Recenzje krytyków

Empire of Sin to ciekawe połączenie gier strategicznych, taktycznych i ekonomicznych oraz RPG. Niestety kombinacja ta działa tylko na papierze, bo w praktyce całość okazuje się bardzo płytka, mocno wtórna, a dodatkowo miejscami pełna błędów.
Zobacz pełną recenzje
Chciałoby się powiedzieć dyplomatycznie: „to zależy” albo „każdy ma swój gust”… Ale w tym przypadku tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa: nie warto. W każdym razie jeszcze nie teraz.
Zobacz pełną recenzje
Gra zdaje się być godną polecenia każdemu, kto lubi trochę swobody i ciężkiej pracy, żeby ostatecznie móc nazywać się bossem wszystkich bossów.
Zobacz pełną recenzje
Przyjemna, raczej prosta strategia, w której nie brakuje walki i ciekawego zarządzania gangiem. Do pełni szczęścia brakuje nieco bardziej rozwiniętych niektórych elementów i ogólnego szlifu, bo bugów tutaj tyle, co litrów whiskey w naszych nielegalnych monopolowych sklepach.
Zobacz pełną recenzje
Empire of Sin na pierwszy rzut oka wygląda na rozbudowaną i dającą dużo możliwości strategią w stylu XCOM-a, ale przy bliższym spotkaniu okazuje się, że ten obraz to tylko fasada.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli tylko Romero ze swoją ekipą dopieszczą swoje dzieło i może rozwiną je dodatkowymi elementami, Empire of Sin stanie się naprawdę świetną grą, bo na dzień dzisiejszy jest co najwyżej "tylko" dobre.
Zobacz pełną recenzje
Dla mnie jest to tytuł wart polecenia, porusza ciekawą tematykę, w której w końcu nie musimy ratować świata i być superbohaterem. Chociaż raz możemy stanąć po stronie zła i występku.
Zobacz pełną recenzje
Fani gier takich jak Chicago 1930, czy seria X-COM powinny dać szansę Empire of Sin. Warto jednak poczekać aż zostanie wydanych jeszcze kilka aktualizacji, które mogą naprawić błędy.
Zobacz pełną recenzje
Niestety Empire of Sin boryka się z niezwykle popularnymi ostatnio licznymi błędami, które uniemożliwiają cieszenie się rozgrywką. ... Liczę na to że twórcy – małżeństwo Brenda i John Romero – nie porzucą swojego dziecka i naprawią pojawiające się błędy kolejnymi łatkami.
Zobacz pełną recenzje
To bardzo zły debiut bardzo dobrej gry. I szkoda, że autorzy nie pokusili się o ponowne przesunięcie premiery. Uważam, że pół roku dodatkowej pracy wyeliminowałoby chociaż część największych mankamentów.
Zobacz pełną recenzje
Empire of Sin nie jest idealne, ale jak na pierwsze, całkiem wysokobudżetowe dzieło Romero Games, sprawdza się nad wyraz dobrze.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza