Diablo II: Resurrected


Producent: Blizzard Entertainment / Vicarious Visions
Premiera: 23 września 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Opis:

Diablo® II: Resurrected™ to dopracowana, zremasterowana wersja gry Diablo® II oraz dodatku Lord of Destruction® – dwóch legendarnych już dzieł wchodzących w skład definiującej gatunek fabularnych gier akcji sagi autorstwa Blizzard Entertainment. Teraz zarówno weterani serii, jak i nowi gracze, którym 20 lat temu nie dane było przeżyć mrożących krew w żyłach przygód na komputerach PC, mogą doświadczyć ponadczasowej rozgrywki charakteryzującej Diablo® II w nowoczesnej oprawie graficznej i dźwiękowej.

Zapuść się głęboko w trzewia Zapomnianej Wieży, przetrzyj szlak przez dżunglę w Kurast i przypuść szturm na bramy Piekieł, aby rzucić wyzwanie samemu Panu Grozy – Diablo. Następnie rusz na szczyt góry Arreat i staw czoła Baalowi, Panu Zniszczenia, w Twierdzy Kamienia Świata.

Recenzje krytyków

[...] ulepszona grafika i przerywniki filmowe potrafią sprawić, że przeżywamy tu prawdziwe sentymentalną podróż w przeszłość ciesząc oczy każdym spektakularnym szczegółem. I gdyby tylko nie ta horda baboli mielibyśmy naprawdę duży hit. Niestety, go nie mamy.
Zobacz pełną recenzje
Diablo 2 Resurrected powraca i ponownie nie daje o sobie zapomnieć. Produkcja oferuje uzależniającą rozgrywkę i kilka przyjemnych zmian. Mogliśmy liczyć na więcej, ale proponowane odświeżenie nie niszczy pierwowzoru.
Zobacz pełną recenzje
Blizzard znów wydał produkt niedopracowany. [...] jeśli nie chcecie się denerwować, lepiej poczekajcie jeszcze kilka tygodni, aż twórcy naprawią przynajmniej co bardziej irytujące błędy. A co później? Później możecie delektować się jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym hack'n'slashem w historii gier wideo.
Zobacz pełną recenzje
Diablo 2 Resurrected to nie jest zwykły remaster - gra jest dalej bardzo aktualna i grywalna, a nowa grafika oraz parę udogodnień sprawiają, że gra się jeszcze przyjemniej niż lata temu.
Zobacz pełną recenzje
O ile samo Diablo 2 uważam za wzorzec z Sèvres wśród gier, o tyle Diablo 2: Resurrected to remake bardzo udany i niedopracowany zarazem. Stąd nieco zaniżona ocena końcowa.
Zobacz pełną recenzje
Twórcy bardzo wiernie odwzorowali wszystkie mechaniki oraz klimat tytułu, przy jednoczesnym, naprawdę świetnym odświeżeniu warstwy audiowizualnej. Kilka problemów i bolączek z oryginału aż prosiło się o szlify i poprawki, a mimo to nic z nimi nie zrobiono, ale gra przesadnie na tym nie cierpi. Gdyby nie problemy sieciowe i niezrozumiałe decyzje związane z trybem online, byłby to remaster niemal idealny.
Zobacz pełną recenzje
Pod względem zawartości to wciąż to samo rewelacyjne "Diablo II". Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że poza zupełnie nową grafiką deweloperzy poszli po linii najmniejszego oporu [...]
Zobacz pełną recenzje
Diablo II: Resurrected może być czymś naprawdę ekscytującym dla starych fanów, ale poza nimi szczerze nie wiem, komu powinienem dziś polecić tę grę. [...] To wciąż wspaniałe, że w ten projekt włożono tyle energii i pracy, ale pod względem mechaniki i treści stara przygoda po prostu nie nadąża za dzisiejszymi standardami.
Zobacz pełną recenzje
W najlepszych momentach jest bardzo dobrze i klimat, jaki Diablo 2: Resurrected dostarcza, przebija większość gier, niestety rozgrywka jest już trochę przestarzała, niezbyt dynamiczna i stare rozwiązania ekwipunku potrafią męczyć.
Zobacz pełną recenzje
[...] Diablo 2 nadal jest dobrą grą. Może mamy tutaj trochę rdzy i pajęczynę, ale to dalej świetny produkt, który wciąga jak diabli. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że ta powierzchowna rdza może zniechęcić część graczy nieświadomych, co kryje się pod spodem.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk

Dodaj ocenę gracza