Desperados III


w , ,
Producent: Mimimi Games
Premiera: 16 czerwca 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Desperados III to wymagająca, fabularna, taktyczna skradanka osadzona w surowych realiach Dzikiego Zachodu.

W tym długo oczekiwanym prequelu uwielbianego przez graczy Desperados: Wanted Dead or Alive główny bohater, John Cooper, połączy siły z uciekającą sprzed ołtarza Kate, podejrzanym płatnym mordercą doktorem McCoyem, olbrzymim myśliwym Hektorem i tajemniczą Isabelle z Nowego Orleanu. Droga do odkupienia błędów z przeszłości Coopera poprowadzi bohaterów przez małe wioski, bagna i brzegi rzek, aż do dramatycznego finału godnego legend Dzikiego Zachodu.

Recenzje krytyków

Desperados III to bardzo udany powrót serii po latach. Wymagająca rozgrywka taktyczno-logiczna sprawia, że grę zapisywać i wczytywać będziemy setki razy, ale „w tym szaleństwie jest metoda”. Gameplay mimo pojedynczych problemów jest satysfakcjonujący, a całość pod względem klimatu i ścieżki dźwiękowej to absolutna czołówka gier o Dzikim Zachodzie.
Zobacz pełną recenzje
W moim odczuciu twórcy Desperados III wzięli z legendy to, co najlepsze, i po prostu dopasowali ją do naszych czasów. I to wystarczyło… Tak niewiele, a jednocześnie tak wiele!
Zobacz pełną recenzje
Desperados III – czy warto zagrać? Moja odpowiedź na to pytanie, nie może być inna – trzeba. Desperados III będzie dla fanów strategii oraz skradanek dużym wyzwaniem, które pochłonie ich na kilkanaście przyjemnie spędzonych godzin ...
Zobacz pełną recenzje
Jest tutaj wszystko, co w tym gatunku wydaje się najważniejsze. Kilka sposobów realizacji każdego zadania, trzymająca w napięciu historia, nie od początku tak oczywista, jak by się to mogło wydawać, zapamiętywalne postacie i stopień trudności, który nie demotywuje, tylko wręcz zachęca do podejmowania kolejnych prób.
Zobacz pełną recenzje
Produkcja ta jest obowiązkowym zakupem dla fanów RTS-a, lecz z ręką na sercu mówię, że i osoby niegustujące w strategiach powinny się tutaj świetnie bawić!
Zobacz pełną recenzje
Fani gatunku mogą brać w ciemno na premierę, pozostałych zachęcam do sięgnięcia po już stosunkowo tanie Shadow Tactics: Blades of the Shogun, by sprawdzić „z czym to się je”.
Zobacz pełną recenzje
Desperados III to przyjemna i bardzo przyzwoita gra, w którą warto zagrać zwłaszcza jeżeli lubicie wyzwania. Desperados III będzie je stawiać nam na każdym kroku, jednocześnie ciesząc nas świetnymi dialogami postaci, klimatycznym światem gry oraz bardzo przyzwoitą oraz zaskakującą fabułą.
Zobacz pełną recenzje
Choć gra nie ustrzegła się kilku niedoróbek, to wciąż jest jedną z najlepszych produkcji taktycznych ostatnich lat. Ogromna swoboda działań przeplata się tutaj ze sporą różnorodnością dzięki czemu Desperados III jest autentycznie satysfakcjonujący. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.
Zobacz pełną recenzje
Gra zachwyci fanów taktycznych skradanek, graczy którzy tak jak ja rozegrali dziesiątki godzin w Commandosie a także tych, dla których będzie to pierwsza styczność z tego typu rozgrywką.
Zobacz pełną recenzje
Jeżeli jednak jesteś fanem skradanek, nad którymi siedzisz równie długo jak nad rozgrywką szachów, to w zasadzie nie muszę cię namawiać. To porządnie wykonana gra, z kapitalnym klimatem rozgrywki, przy której spędzisz kilka przyjemnych wieczorów.
Zobacz pełną recenzje
Zdecydowanie ludzie z Mimimi Games przez ostatnie lata zrobili kawał dobrej roboty, pracując nad tym tytułem, który został wykonany w znakomity sposób.
Zobacz pełną recenzje
To bardzo udane wskrzeszenie cyklu i nadzieja na powrót Johna Coopera wraz z gangiem do wirtualnego świata. Niewątpliwie warto zagrać i dać się raz jeszcze porwać Dzikiemu Zachodowi.
Zobacz pełną recenzje
Desperados 3 stanowi idealną kontynuację serii, która na kilkanaście lat znikła ze świata cyfrowej rozrywki. Jest to tytuł, który bez problemu trafi zarówno do nowych odbiorców, jak i starych fanów, którzy dobrze pamiętają oryginalne produkcje.
Zobacz pełną recenzje
Mimimi Games zrobiło to, czego można się było spodziewać, czyli wzięło Shadow Tactics i przeniosło ją na Dziki Zachód. Desperados 3 przypomina poprzednią produkcję tego studia niemal pod każdym względem, czego absolutnie nie traktuję jako wadę.
Zobacz pełną recenzje
Gra jest dopracowana pod każdym względem, zadania przemyślane, poziom trudności wyważony dla każdej grupy odbiorców, a wyzwania dodatkowe sprawiają, że chętnie przejdę ją jeszcze raz…. Albo i dwa!
Zobacz pełną recenzje
Nie ma tu miejsca na dylematy – jeśli lubiliście serię Commandos i jej naśladowców, Desperados III powinno być dla was pozycją obowiązkową.
Zobacz pełną recenzje
Dla wszystkich fanów gier taktycznych - nie tylko czasu rzeczywistego - jest to w chwili obecnej tytuł obowiązkowy. Nawet jeśli nie po drodze wam z Dzikim Zachodem, spróbujcie - może dacie się porwać i pogalopujecie w stronę zachodzącego słońca.
Zobacz pełną recenzje
Desperados III doskonale obronił się, zarówno jako powrót do wymarłego, wydawałoby się, gatunku strategiczno-logiczno-zręcznościowego, a także jako zupełnie świeża gra wydana w 2020 roku. Świetny powrót marki!
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Choć w Desperados 3 brakuje innowacji w porównaniu do Shadow Tactics, to gra wciąż oferuje przednią zabawę, ciekawe misje, świetnie zaprojektowane mapy i satysfakcjonujące wyzwania. To doskonała pozycja nie tylko dla miłośników gatunku.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli tylko zjedliście zęby na Commandos, oryginalnych Desperados czy choćby zachwycił Was Shadow Tactics. Nie zastanawiajcie się ani chwili, tylko sięgajcie po Desperados III!
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza