Demon’s Souls


Producent: Bluepoint Games
w
Premiera: 12 listopada 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Gatunek: , ,
Opis:

Remake klasyku z PlayStation, Demon’s Souls. Stworzony całkowicie od początku i mistrzowsko wzbogacony, ten remake przedstawia okropieństwa mglistego, mrocznego świata fantasy, zupełnie nowemu pokoleniu graczy. Ci, którzy już mają za sobą jego próby i udręki, mogą jeszcze raz rzucić wyzwanie mrokowi w niesamowitej jakości graficznej i fantastycznej płynności.

Żądny władzy, dwunasty król Boletarii, król Allant użył starożytnych sztuk duszy, budząc przedwiecznego demona, Starszego. Po przywołaniu Starszego, w krainie pojawiła się bezbarwna mgła, uwalniająca koszmarne stworzenia, żądne ludzkich dusz. Ci, których dusze zostały przejęte, stracili zmysły – chcą jedynie atakować nielicznych ocalałych.

Teraz Boletaria została odcięta od świata zewnętrznego, a rycerze, którzy odważą się wejść we mgłę, chcąc uwolnić krainę od niedoli, przepadają bez wieści. Jako samotny wojownik, który odważył się wejść w przeklętą mgłę, musisz zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami, zyskać tytuł „pogromcy demonów” i sprawić, by Starszy znów pogrążył się w drzemce.

Recenzje krytyków

Bluepoint Games pokazało, jak powinno się robić perfekcyjny remake. Demon’s Souls w odświeżonej wersji jest gratką dla fanów gatunku i świetną pozycją do tego, by zapoznać się z nim bliżej. Dla posiadaczy PS5 to pozycja obowiązkowa.
Zobacz pełną recenzje
Remake spotęgował klimat świata gry, przeskoczył poprzeczkę. Mroczny świat Dark Fantasy pochłania i nie wydaje reszty, jeśli raz wkroczycie do Boletari zostaniecie tutaj na długo, wycierpicie swoje, będzie się modlić o checkpoint, będziecie wyłączać konsole w gniewie tylko po to by za chwilę znów rozpocząć cykl życia i śmierci. Wszystko po to by na koniec z bananem na gębie doświadczyć satysfakcji z finału i uczucia, że dotrwaliście do końca wyzwania jakim jest Demon’s Souls.
Zobacz pełną recenzje
... remake Demon’s Souls jest fenomenalny. To niezapomniane doświadczenie. Może odrobinę inne niż na PlayStation 3, ale ciężko wyobrazić sobie lepszy start nowej generacji. To gra, dla której warto kupić PlayStation 5.
Zobacz pełną recenzje
Przepiękna, wymagająca i dająca niesamowitą satysfakcję gra przypomniała mi, jak bardzo uwielbiam ten gatunek i chcę go więcej. Do Demon’s Souls będę wracać jeszcze wielokrotnie i mogę śmiało powiedzieć, że jest ona warta swojej ceny oraz zakupu konsoli Playstation 5.
Zobacz pełną recenzje
Koniec końców – zważając na efekt “wow”, który wywołał u mnie nowy Demon’s Souls, a także na miodność tego tytułu, który niesamowicie wciąga, jeśli tylko mamy do niego sporo cierpliwości i chcemy nauczyć się pewnych mechanik, przyznaję grze na PS5 zasłużone 9/10. Polecam każdemu, kto chce dobrze rozpocząć swoją przygodę z nową generację!
Zobacz pełną recenzje
Demon's Souls powraca w wyjątkowej formie. W tej produkcji umiera się z uśmiechem na ustach, bo zdajesz sobie sprawę, że następnym razem, to ty możesz wrócić z tarczą. Kapitalna gra i prawdziwy must-have dla wszystkich fanów oryginału.
Zobacz pełną recenzje
Każdy, kto grał w oryginał, powinien być zachwycony remake'iem. A ci, którzy nie grali, niech koniecznie spróbują. Jeśli tylko nie obawiają się wysokiego poziomu trudności!
Zobacz pełną recenzje
To narkotyczny, uzależniający i trujący nektar, który uwalnia swą słodycz dopiero po godzinach mordęgi i katuszy, gdy Twoje zakola powiększyły się o kilka centymetrów, w oczach widać żądzę mordu, a na czole niebezpiecznie pulsuje żyłka. Ale gdy gracz poczuje już tę słodycz, jej smak i satysfakcję, którą osiąga… Nie da się tego porównać do niczego innego na świecie.
Zobacz pełną recenzje
Kilka autorskich dodatków, trochę pracy szlifiersko-renowacyjnej oraz obowiązkowe sześćdziesiąt klatek animacji na sekundę - to tak wiele i zarazem tak niedużo, by nieco skostniałe stawy tego kolosa znów zaczęły pracować, zaś w jego sercu zatlił się ogień. Bez względu na to, czy w kolejnej dekadzie gier wideo cykl zostanie przerwany, nie bójcie się w nim spalić.
Zobacz pełną recenzje
Demon’s Souls to piękna, lecz wymagająca przygoda. Przypadnie ona do gustu przede wszystkim hardkorowym graczom i osobom, które nie zniechęcają się tak łatwo.
Zobacz pełną recenzje
Demon’s Souls Remake jest doskonałym przeniesieniem kultowej gry na nową generację, jednocześnie wyciągającym z niej tyle, ile developerzy dali radę. To, trudny, świetny tytuł startowy dla PlayStation 5, który nowym graczom pozwoli poznać jedną z najlepszych gier na PlayStation 3, a nowych zabierze w nostalgiczną podróż do Boleterii.
Zobacz pełną recenzje
... uważam, że jest to najpiękniejsza gra dostępna na PS5. Nie tylko ładnie wygląda, ale też jest niesamowicie grywalna (haptyczne sprężenie zwrotne DualSense'a jeszcze bardziej poprawia wrażenia). To wciąż ta sama, wymagająca produkcja, ale lepsza. Jeśli lubicie wyzwania, naprawdę powinniście rozważyć zakupienie Demon's Souls.
Zobacz pełną recenzje
Gra poza zmianą grafiki pokusiła się na klika drobnych poprawek, a te w ostatecznym rozrachunku można uznać jedynie na plus, tak więc nie widzę innej możliwości, niż wstawić jej max w ocenie końcowej i jest to max wystawiony zarówno pod casuala, który zakupił grę wraz z konsolą, jak i wyjadacza, który na gatunku zęby zjadł.
Zobacz pełną recenzje
Malkontenci powiedzą: to tylko remake. Odpowiem: ale jak wykonany! Jeśli do każdego odrestaurowania twórcy będą podchodzić z taką pieczołowitością, nie pisnę słowem, tylko poproszę o więcej.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Tytuł robi to, co ma robić: więzi przed konsolą, nie dając odejść od telewizora. Jeszcze jedno podejście. Potem kolejna próba. I jeszcze jedna. Godziny znikają przy tej grze tak szybko jak zebrane dusze, które tracę z każdą kolejną śmiercią awatara.
Zobacz pełną recenzje
Choć nie tyle nie przepadam, co wręcz nie lubię tego typu gier, Demon’s Souls wciągnął mnie i dał emocje, jakich grając w grę dawno nie czułem. Narastające napięcie połączone radością i dumną z samego siebie nie zdarza się często.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza