Deathloop


w ,
Producent: Arkane Studios
Premiera: 14 września 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Udostępnij:

DEATHLOOP to pierwszoosobowa strzelanka nowej generacji, stworzona przez Arkane Lyon – studio stojące za marką Dishonored. W DEATHLOOP dwójka rywalizujących ze sobą skrytobójców jest uwięziona w tajemniczej pętli czasu na wyspie Blackreef i skazana na powtarzanie w nieskończoność tego samego dnia. Wcielasz się w Colta, którego jedyną szansą na ucieczkę jest przerwanie cyklu poprzez wyeliminowanie ośmiu kluczowych celów przed nastąpieniem resetu dnia. Ucz się z każdego cyklu. Sprawdzaj nowe ścieżki, zbieraj informacje oraz szukaj nowej broni i umiejętności. Musisz zrobić wszystko, by przerwać pętlę.

Recenzje krytyków

[...] to Dishonored do sześcianu. Pod każdym względem większe, lepsze i bardziej rozbudowane, a przy tym traktujące siebie zdecydowanie mniej serio i doprawione sporą dawką humoru. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych gier tego roku i mam wrażenie, że w przyszłości wrócę do niej nie raz, by odkrywać kolejne tajemnice Blackreef.
Zobacz pełną recenzje
Deathloop nie mogło liczyć na odpowiednią kampanię promocyjną, ale bez wątpienia broni się jakością rozgrywki. Ciekawa fabuła, dobry schemat zabawy i interesująca relacja na linii protagonista-antagonistka. Szczerze polecam!
Zobacz pełną recenzje
Jak na razie to mój mocny kandydat do zdobycia tytułu gry roku, bo jest tu wszystko, czego zawsze szukam w tego typu produkcjach – wciągająca fabuła i świat zachęcający do zgłębiania jego tajemnic, zapadający w pamięć bohaterowie, satysfakcjonująca walka i zagadki logiczne oraz wyróżniająca się oprawa artystyczna.
Zobacz pełną recenzje
Co prawda spodziewałem się bardziej next-genowej oprawy, ale ostatecznie najważniejsza jest rozgrywka, prawda? A ta wciąga od samego początku i nie pozwala oderwać się do samego końca. Z tej pętli nie tak łatwo się wyrwać.
Zobacz pełną recenzje
Deathloop jest pozycją zdecydowanie wartą uwagi. Tytuł ambitnie bawi się konceptem Dnia Świstaka, tworząc przy tym wiarygodny i angażujący świat. Czego jednak mu brakuje, to przede wszystkim fokus. Pewne elementy gry dostają zdecydowanie więcej uwagi, zaniedbując inne, równie ważne.
Zobacz pełną recenzje
[...] pomijając fakt, że Deathloop nie wygląda i nie działa jak exclusive na PlayStation 5 (którym de facto nie jest, bo gra trafiła też na PC), to rewelacyjna gra, od której nie potrafiłem się oderwać i która chciałbym, aby była jeszcze dłuższa (pętlę da się przerwać w ciągu kilkunastu godzin). Polecam wszystkim miłośnikom twórczości Arkane i każdemu, kto lubi nietuzinkowe produkcje.
Zobacz pełną recenzje
[...] to prawdopodobnie najlepsza produkcja tego studia - bierze najmocniejsze elementy z całego dorobku Francuzów, miksując całość w oryginalną rozgrywkę i niezwykle klimatyczny setting. Jest to mój osobisty kandydat do gry roku 2021, a już na pewno tytuł, którego pominięcie byłoby grzechem. Istnieje spora szansa, że za kilka lat nazwiemy go klasykiem.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli uwielbiacie Dishonored lub Prey, powinniście być zadowoleni. Natomiast jeśli nie mieliście jeszcze styczności z grami tego studia, według mnie Deathloop będzie przyzwoitym punktem startowym. To tytuł, którego naprawdę trudno mi nie polecić.
Zobacz pełną recenzje
[...] to prawdziwy hit, który stanie w szranki o miano najlepszej gry 2021 roku. Sądzę jednak, że jest to produkcja dość specyficzna, w której nie każdy się odnajdzie. Komu zatem poleciłbym ten tytuł? Zdecydowanie tym, którzy są fanami Dishonored, BioShock’a czy ogólnie produkcji, których fabuła intryguje, wciąga i zmusza mózg do bardziej wytężonej pracy.
Zobacz pełną recenzje
Jest to zabawa na wiele godzin. Pełen atrakcji, przeciwników i łupów do zebrania świat zachęca do eksploracji. Kolorowe lokacje i różne możliwości podejścia do rozgrywki podkreślane są przez muzykę, która jest w stanie pobudzić krew w żyłach. Fabuła wkręca i zachęca do poznania świata, postaci i ich motywacji.
Zobacz pełną recenzje
Deathloop nie jest na pewno grą przełomową, ale ewolucją pomysłów, dodatkowo ze świetnym klimatem i nieco pokręconą, ale wciągającą opowieścią. A i sam pomysł na pętlę oraz wszystko co się z nią wiąże jest jak najbardziej oryginalny i świeży.
Zobacz pełną recenzje
Choć w grze sami przeżywamy dzień świstaka, pojawia się syndrom jeszcze jednej pętelki. Zaś gdy z chaosu zadań, mechanik, miejsc, tropów i dat wyłania się wreszcie jakiś porządek, naraz stajemy się panami czasu oraz przestrzeni. To miłe i niepodrabialne w żadnym innym medium uczucie, które w grze Arkane – dzień za dniem, godzina za godziną, minuta za minutą – okazuje się punktem dojścia. Pętlo, trwaj.
Zobacz pełną recenzje
Warto dać się porwać temu niesamowitemu szaleństwu i wpaść w pętlę. Deathloop to jeden z moich murowanych kandydatów do tytułu gry roku, a jeśli nawet nie zgarnie tej nagrody to za kreacje bohaterów oraz design Arkane Lyon się one po prostu należą i kropka!
Zobacz pełną recenzje
Deathloop to znakomita produkcja, w nowatorski sposób łącząca w sobie elementy śledcze, zręcznościowe, skradankowe oraz roguelike’owe. Nie sposób się od niej oderwać, gdy zaczniemy przeczesywać Blackreef w poszukiwaniu kolejnych wskazówek, a plan idealnej pętli zaczyna nabierać kształtów.
Zobacz pełną recenzje
Nie znajdziecie na PS5 gry o bardziej zróżnicowanym świecie i zapewniającej tak sporej swobody planowania swoich akcji. PlayStation dostało jedną z najlepszych produkcji dostępnych na nowej generacji. Deathloop to ścisła czołówka najbardziej wciągających gier na PS5.
Zobacz pełną recenzje
To nieustająco zabawna, dopracowana do niewiarygodnie wysokiej jakości produkcja, która zawiera jedną z bardziej ambitnych, ale dobrze przemyślanych narracji. Colt i Julianna są również dwiema najbardziej zapadającymi w pamięć postaciami wykreowanymi przez Arkane dzięki pełnej chemii relacji, jaka ich łączy.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Deathloop to gra o niewątpliwie ciekawym klimacie, ze świetną oprawą artystyczną i muzyką, oddającą klimaty bondowskich intryg. Naprawdę trudno jej nie lubić, co nie zmienia faktu, że mało map w porównaniu z poprzednimi grami studia Arkane i średnio bystrzy komputerowi przeciwnicy sprawiają, że zabawa wydaje się boleśnie krótka.
Zobacz pełną recenzje
Na pewno nie dla osób, które lubią liniową fabułę, przy której nie trzeba myśleć. Deathloop nie jest bowiem tzw. "samograjem". Trzeba i pokombinować, i coś sobie gdzieś zapisać, i rozplanować... Nie ma, że samo się przejdzie.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza