Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas


Producent: Toys for Bob
Premiera: 2 października 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (podzielony ekran, wspólny ekran)
Udostępnij:

Najwyższy czas na całkiem nową, fantastyczną grę z Crashem Bandicootem. Przeżyj ponadczasową przygodę u boku swoich ulubionych torbaczy.

Neo Cortex i N. Tropy kontratakują! Tym razem uwzięli się nie tylko na ten wszechświat, ale na wszystkie możliwe wymiary! Crash i Coco muszą ocalić wieloświat, odnajdując cztery maski kwantowe i naginając reguły rzeczywistości.

Nowe zdolności? Są. Więcej postaci do grania? Też. Alternatywne wymiary? Oczywiście. Absurdalni bossowie? No ba. Przesoczyste akcje? Przysięgam na dżinsowe szorty. Zaraz, szorty też są? Nie w tym wszechświecie!

Recenzje krytyków

O lepszym powrocie zakręconego Jamraja nawet nie śniłem, ani nie marzyłem. A to co otrzymałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Po raz kolejny po kilkunastu latach mogłem znów poczuć tę radość płynącą z ogrywania kolejnej części Crasha!
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas jest tytułem bardzo mocno zapatrzonym w przeszłość. Archaiczne, mało precyzyjne sterowanie prowadzi często do frustracji, ale jeżeli jesteśmy odporni na tego typu „utrudnienia”, czeka nas mnóstwo zawartości i naprawdę fenomenalna oprawa graficzna.
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to wzór tego jak należy tworzyć platformowe gry zręcznościowe. W moim prywatnym rankingu wyżej stawiam chyba tylko Rayman Legends, głównie za sprawą trybu kooperacyjnego.
Zobacz pełną recenzje
... na rynku mało jest tak dobrych platformówek, które mądrze rozwijają klasyczną koncepcję, by zaproponować graczom coś nowego – jednocześnie nie zapominając o podstawach serii. Według mnie recenzowany Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to zdecydowanie najlepsza część serii.
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4 to zdecydowanie bardzo dobra gra. Warto ją polecić wszystkim fanom serii jak i wielbicielom wymagających platformówek. Różnorodne poziomy, piękna oprawa i świetna rozgrywka dają kombinację, w którą po prostu trzeba zagrać!
Zobacz pełną recenzje
Grając w najnowszą część Crasha uświadomiłem sobie, że gdzieś to już wszystko widziałem. Znajome mechaniki, poziomy, animacje. Ale wiecie, co? Te powielone schematy zagrały aż za dobrze i otrzymaliśmy nowego króla platformówek 3D.
Zobacz pełną recenzje
... wszystko tu jest na swoim miejscu, nic nie razi w oczy, historia jest taka, jak być powinna, a nasz rudy Jamraj i ekipa są po prostu świetni. Toys for Bob – odwaliliście kawał świetnej roboty! Ta gra to jest król platformówek, rzekłem!
Zobacz pełną recenzje
... nie liczcie na choćby częściowo otwarty świat; gra produkcji Toys For Bob to klasyczna platformówka, na dobre i na złe. A dobrego jest więcej.
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to gra zręcznościowa, wypełniona po brzegi świetną zawartością, ciekawą mechaniką rozgrywki, ale co najważniejsze niebywale grywalna. Muszę Was jednak po raz kolejny przestrzec, to bardzo wymagający tytuł.
Zobacz pełną recenzje
"Crash Bandicoot 4" gdyby był odrobinę dłuższy, miał nieco bardziej wyrozumiałe sterowanie, a kamery nie trzymałby operator-deliryk (ale tylko mometami), mógłby spokojnie ubiegać się o tytuł najlepszej platformówki ostatnich lat.
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4 bez wątpienia dostarczy sporo satysfakcji zarówno oddanym fanom najszybszego torbacza świata, jak i osobom, które dotychczas nie miały styczności z serią. Sympatyczny jamraj powraca w chwale – właśnie na takie gry czekają fani platformówek na całym świecie.
Zobacz pełną recenzje
To solidna platformówka, z niesamowitą oprawą audiowizualną, pewnie. I powinien cieszyć fakt, że nasz ulubiony jamraj dostał zasłużoną kontynuację po tylu latach posuchy. Ale podczas przechodzenia kolejnych poziomów, towarzyszyło mi nieodparte wrażenie, że twórcy gry położyli główny nacisk na zadowolenie hardkorowych fanów Crasha...
Zobacz pełną recenzje
Crash Bandicoot 4: It's About Time wyszło świetnie. Wszystko zagrało tak jak należy, dzięki czemu dostaliśmy świetny powrót do przeszłości, jednocześnie dbający o nowego gracza.
Zobacz pełną recenzje
Minusy? Szczerze mówiąc, nie widzę zbyt wielu. No dobra, z punktu widzenia współczesnego, młodego gracza, dziwnym może być brak swobody – poziomy to tunele, w których można iść tylko do przodu (albo w prawo).
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas to nie tylko udany powrót świetnej serii. To również jedna z najlepszych przygód w całej historii popularnego jamraja.
Zobacz pełną recenzje
Twórcy zdołali nie tylko wywołać te same emocje, które towarzyszyły rozgrywce w pierwszych częściach, ale też dorzucić sporo świetnie przemyślanych nowości, które zadziwiająco trafnie wkomponowują się w świat gry.
Zobacz pełną recenzje
Choć od premiery “Crasha 4: Najwyższy czas” minął ponad miesiąc, regularnie do niego wracam, próbując zdobyć kolejny diament, uzyskać lepszy czas i odblokować kolejną skórkę, a najlepsze jest to, że nic nie wskazuje na to, bym był tym tytułem zmęczony.
Zobacz pełną recenzje
Ujrzenie napisów końcowych w Crash Bandicoot 4 sprawiło mi sporo radości – z dwóch powodów. Była to fantastyczna, satysfakcjonująca przygoda, ale jednocześnie obfitowała w sporo frustrujących segmentów i przy końcowych etapach wyczekiwałem już zwieńczenia historii.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza