Chernobylite


w
Producent: The Farm 51
Premiera: 28 lipca 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Port na PS4 i XONE - 7 wrzesień 2021, PS5 i XSX - grudzień 2021.

Chernobylite to gra łącząca elementy science fiction, survival horroru i RPG stworzona przez deweloperów The Farm 51. Tytuł jest osadzony w hiperrealistycznym, wykonanym w technologii 3D pustkowiu czarnobylskiej strefy wykluczenia. Wcielisz się w rolę Igora, fizyka i byłego pracownika elektrowni w Czarnobylu, który powraca do Prypeci, aby zbadać sprawę tajemniczego zniknięcia swojej narzeczonej sprzed 30 lat.
Walcz z wrogim wojskiem, innymi stalkerami i nadprzyrodzonymi istotami, a także z surowym i bezlitosnym środowiskiem w poszukiwaniu prawdy.
Przygotuj się na porywającą przygodę o przetrwaniu, konspiracji, horrorze, miłości i obłędzie.

Recenzje krytyków

Chernobylite to przepustka dla The Farm 51, pozwalająca rodzimemu zespołowi wejść do głównej ligi. Postapokaliptyczny tytuł zabierający nas do strefy wykluczenia jest wyjątkowy i zważywszy na niską cenę, zapoznanie się z historią Igora to obowiązek każdego fana gier.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli komuś brakowało właściwej rozgrywki i swobody w The Medium – tu otrzyma to w wystarczającej ilości przy równie dobrej oprawie graficznej i niezwykle klimatycznej aurze. Do czasu premiery drugiej części S.T.A.L.K.E.R.-a fani przemierzania czarnobylskiej Zony nic lepszego nie znajdą.
Zobacz pełną recenzje
Chernobylite trudno zdefiniować, ale na pewno nie powinniście traktować tej gry, jako następcy Stalkera, czy po prostu klasycznego FPS-a. Tutaj pierwsze skrzypce grają opowieść i nastrój, a inne elementy rozgrywki, choć liczne i bogate, to jedynie uzupełnienie tych pierwszych.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli lubisz klimaty science-fiction, Stalkera, roguelite’ów, survivalu albo produkcji pokroju Zero Escape – warto przynajmniej spróbować. Tylko nie zraź się otwarciem, które wydawałoby się zwiastuje strasznego średniaka.
Zobacz pełną recenzje
Mimo średniego początku, gra się w nią naprawdę przyjemnie i po 10 godzinach nadal chce się do niej wracać. [...] Chernobylite jest jedną z gier, koło których nawet osoby nie lubiące horrorów nie powinny przejść obojętnie
Zobacz pełną recenzje
System podziału gry na dni sprawia, że syndrom "jeszcze jednej tury" jest tu mocny. Niestety, pętla rozgrywki rzadko podrzuca nam coś nowego, więc szybko zaczynamy powtarzać te same czynności. Rekompensuje to po części fabuła i świetnie napisane postaci, ale reszta... co najwyżej przeciętna.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza