Call of Duty: Black Ops – Cold War


w , , , ,
Producent: Treyarch i Raven Software
Premiera: 13 listopada 2020
Wersja językowa: polska (dubbing)
Udostępnij:

Black Ops Cold War rzuci cię w sam środek dynamicznego zimnowojennego konfliktu z początku lat 80. Podczas porywającej kampanii dla jednego gracza staniesz twarzą w twarz z historycznymi postaciami i trudną prawdą, walcząc w kultowych lokacjach, takich jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcja czy główna siedziba KGB. Pamiętaj tylko o jednym: nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Wcielając się w elitarnych tajnych agentów, ruszysz śladem tajemniczego Perseusa, który chce zdestabilizować globalną równowagę sił i zmienić bieg historii. Dotrzyj do sedna mrocznego międzynarodowego spisku i przekreśl snute od dekad niszczycielskie plany. Pomogą ci w tym kultowe postacie, takie jak Woods, Mason i Hudson, jak również zupełnie nowy zespół agentów.

Oprócz kampanii na graczy czekają też nowe odsłony trybów Wieloosobowych i trybu Zombie z rozległym arsenałem broni i sprzętu z czasów zimnej wojny.

Recenzje krytyków

Na pewno czekałem na taką kampanię fabularną – o, tak, ona jest rewelacyjna. Nie mogę jednak powiedzieć tego o Call of Duty: Black Ops Cold War jako całości. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że Activision, kontynuując zapoczątkowaną w Modern Warfare praktykę regularnych sezonowych aktualizacji, co nieco jeszcze poprawi.
Zobacz pełną recenzje
Na pewno po grę sięgnąć warto, jeśli Call of Duty zwykle było dla Was zabawą w singleplayerze lub w trybie Zombie, a multi traktowaliście jako kilkugodzinny dodatek. Te dwa elementy zostały wykonane po prostu dobrze, ale w mojej opini, nawet sumarycznie mają mniejszą wagę niż mocno przeciętny multiplayer.
Zobacz pełną recenzje
... wydaje mi się, że lepiej byłoby jeszcze trochę nad Black Ops Cold War popracować i dać więcej zawartości oraz doszlifować niektóre elementy. Zwłaszcza, że to właśnie na next-genach miała gra błyszczeć, a mimo wszystko nie jest to pełen blask. Szkoda.
Zobacz pełną recenzje
Cold War z miejsca stało się moją ulubioną kampanią w CoD-zie i mam nadzieję, że twórcy będą kontynuować ten styl i wykonanie. Multi nie do końca trafiło w mój gust, ale może to kwestia osobistych preferencji i inni znajdą w nim sporo zabawy.
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War to kawał przyjemnej rozgrywki, ale na... PS5. Jeśli nie gracie na nowym sprzęcie Sony - odejmijcie od oceny "oczko". DualSense zmienia wszystko i zapewnia poczucie nowości.
Zobacz pełną recenzje
... kampania w Call of Duty: Black Ops – Cold War mnie nie porwała. Jest jeden świetny zwrot akcji, ale reszta wydaje mi się aż nazbyt naiwna jak na szpiegowską opowieść. Tryby multiplayer niby bardzo podobne do ubiegłorocznej odsłony, a jednak strzelało mi się inaczej i niestety gorzej.
Zobacz pełną recenzje
... multiplayer w Call of Duty: Black Ops - Cold War zupełnie mnie nie porwał. A do tej pory była to ponad połowa wartości niemal każdego COD-a. Tym razem pochwalić mogę tylko kampanię single i tryb Zombie.
Zobacz pełną recenzje
Scenarzyści nowej gry odcinają jednak grubą kreską wszystko, co wydarzyło się po pierwszej odsłonie cyklu, przepisują historię Masona, Woodsa i spółki pod dyktando fanów. Można dostrzec w tym miły, symboliczny gest samokrytyki (który do pewnego stopnia rozumiem, zwłaszcza na wspomnienie gier z numerkami 3 i 4), ale ja raczej powiedziałbym, że to znak czasów i że wszyscy tracimy na podobnych kompromisach.
Zobacz pełną recenzje
Podsumowując, Call of Duty: Black Ops Cold War to porządna odsłona serii, która nie dość, że trzyma w napięciu, to jeszcze do tego robi to z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dobra oznaka na przyszłość.
Zobacz pełną recenzje
Gra stoi jednak na wysokim poziomie i nie rozczaruje, jeśli chcemy odpalić na naszych nowych konsolach ładną grę, w której można spędzić setki godzin. Call of Duty jest zawsze wielce popularną serią i ta gra jest jedną z lepszych.
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War dostarcza przełomową dla serii kampanię dla pojedynczego gracza. Możliwość wyboru różnych ścieżek oraz różne zakończenia robią wrażenie na końcu opowieści. Tryb multi, w którym zazwyczaj spędza się długie godziny jest za to ubogi i bardzo szybko staje się powtarzalny przez niewielką liczbę map.
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War na Xbox Series X jest jedną z najlepszych gier na start, która zaprezentuje nam możliwości konsoli nowej generacji.
Zobacz pełną recenzje
Przed Cold War jeszcze wiele łatek balansujących, ale nawet w obecnym stanie gra zapewnia wiele godzin niezłej zabawy. Szkoda tylko, że kampania została potraktowana tak po macoszemu…
Zobacz pełną recenzje
Jeśli zdecydujesz się na zakup Cold War z pewnością się nie zawiedziesz, bo jest tu co robić i wielu graczy znajdzie coś dla siebie. Przeżyjesz krótki ale intensywny i pełny interesujących misji „wirtualny film”, walkę z umarlakami jaką dobrze znasz i rozgrywki sieciowe pełne trybów ale przewidywalne i niezaskakujące.
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War to kawał solidnego CoD-a. Kampania jest świetną rozrywką na dwa, krótsze wieczory, a Zombie wprowadzi do popularnego trybu mnóstwo nowych graczy. Multiplayer, chociaż wymaga jeszcze nieco pracy, będzie stawał się coraz lepszy z kolejnymi sezonami.
Zobacz pełną recenzje
Mimo wszystko, przez te kilkanaście godzin z Call of Duty: Black Ops Cold War bawiłem się znakomicie i nawet pomimo kilku niedociągnięć warto po ów tytuł sięgnąć.
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo solidną grą, jednak bo dłuższej sesji zaczyna brakować w niej głębi. Absolutnie nie mówię tutaj o kampanii dla jednego gracza, a o trybie sieciowym.
Zobacz pełną recenzje
Choćbym nie wiem, jak wielkie zrozumienie okazał deweloperom, jest to gra, która w wielu aspektach robi jeden krok do przodu i dwa do tyłu. ...To spowodowało, że całościowo Call of Duty: Black Ops Cold War to tylko i wyłącznie solidny tytuł.
Zobacz pełną recenzje
... nie ma cienia wątpliwości, że Call of Duty: Black Ops Cold War to świetna gra. Ba, jej kampania jest fantastyczna dzięki fascynującej historii i dużej różnorodności.
Zobacz pełną recenzje
Poprzednia odsłona dawała spore nadzieje, że seria idzie w dobrym kierunku i gracze powinni być zadowoleni. Tymczasem część sprawdzonych i lubianych rozwiązań wyrzucono do kosza ...
Zobacz pełną recenzje
Call of Duty: Black Ops Cold War wraca na stare śmieci, a konkretniej - do przestarzałego silnika. Po świetnym Modern Warfare jest to krok wstecz, ale mimo wszystko - nadal można się tu dobrze bawić.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Na serwerach ponownie panuje ADHD, a paleta możliwości została zwinięta. Call of Duty Black Ops Cold War to gra dla wszystkich tych, którzy rok temu narzekali, iż seria za bardzo zbliża się w kierunku taktycznych shooterów.
Zobacz pełną recenzje
Po znakomitym Modern Warfare z ubiegłego roku po nowej odsłonie oczekiwaliśmy na pewno więcej, ale to wciąż dobre Call of Duty.
Zobacz pełną recenzje
Całość ratuje faktycznie tylko tryb dla wielu graczy, choć trzeba mieć świadomość, że nie respektuje on zbytnio taktyki czy nie faworyzuje graczy lubiących atakować z dystansu.
Zobacz pełną recenzje
Historia w trybie singleplayer jest odświeżającym powiewem w serii i będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników kampanii fabularnych w pierwszoosobowych shooterach.
Zobacz pełną recenzje
Nie ma co ukrywać, ze Call of Duty: Black Ops Cold War to udana produkcja. Mimo nie najdłuższego trybu fabularnego i tak bawiłem się niesamowicie.
Zobacz pełną recenzje
Dla mnie Call of Duty to taka sama maszynka do dojenia z nas kasy jak Fifa, Madden czy NBA 2K, tworzona z minimalnymi zmianami w taki sposób, że co rok trzeba kupować nową wersję ... Mówiąc krótko, rozczarowanie roku 2020.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza