Bravely Default 2


Producent: Claytechworks
Premiera: 26 lutego 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Gatunek: , ,
12, ,
Udostępnij:

Historia rozpoczyna się kiedy Seth, młody żeglarz, pojawia się na brzegach jednego z pięciu królestw kontynentu Excillant. Tutaj spotyka księżniczkę Glorię z Musy. Uciekła ze swojego królestwa w momencie, kiedy uległo zniszczeniu przez wrogie siły, usiłujące skraść ich Kryształy. Spotyka także Elvisa i Adelle, dwoje podróżników pragnących rozszyfrować tajemniczą i magiczną księgę. Tylko ty możesz zmierzyć się ze złem, które zagraża wszystkim naszym bohaterom i całemu kontynentowi Excillant.

Wybieraj spośród wielu różnych zawodów, umiejętności i zdolności, aby dostosować każdego członka drużyny do swojej strategii. Im więcej się nauczysz, tym lepszymi umiejętnościami taktycznymi będziesz władać.

Recenzje krytyków

Jeszcze przed włączeniem Bravely Default 2 nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo tęskniłem za klasycznymi jRPG-ami. Twórcy przypominają najlepsze systemy, trochę gubią się w schemacie, ale oferują mnóstwo nostalgii, która została dopieszczona ulepszeniami.
Zobacz pełną recenzje
Nie bawiłem się w tym czasie źle, ale nie będę też długo wspominał Bravely Default 2. To po prostu jedna z tych gier, które szybko zapomnę.
Zobacz pełną recenzje
Seria Bravely Default może nie być dla każdego, ale Bravely Default II ma wystarczająco dużo cech, aby spodobać się fanom dawnych jRPG-ów.
Zobacz pełną recenzje
... jeśli wiecie, jak cienka granica dzieli hołd od autorskiej wizji, tym bardziej docenicie tytuł, który balansowanie na tej granicy czyni sednem zabawy.
Zobacz pełną recenzje
Nie oszukujmy się, Bravely Default II w dużej mierze korzysta z utartych schematów, jednocześnie wprowadzając niewiele nowości.
Zobacz pełną recenzje
Bravely Default II to swego rodzaju hołd dla wszystkich klasycznych jRPG, w szczególności tych od studia Square Enix. Bardzo klasyczna i nieco sztampowa fabuła polegająca na szukaniu kryształów i ratowaniu świata miesza się tutaj z ciekawym, turowym systemem walki, który jest flagowym elementem tej serii.
Zobacz pełną recenzje
Bravely Default 2 można podsumować jednym zdaniem: to bardzo typowy jRPG pod niemal każdym względem. W zależności od osobistych upodobań odbiorcy może być to największą zaletą lub wadą tego tytułu.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
To tytuł poniżej oczekiwań, niezwykle nierówny i bez pomysłu na ciekawe wykorzystanie dodatkowej mocy handhelda. ... Dlatego z przykrością stwierdzam, że Bravely Default 2 to sequel gorszy od oryginału.
Zobacz pełną recenzje
... jeżeli szukacie świeżego jRPG z masą nowatorskich pomysłów i trzymającą w napięciu fabułą i bohaterami którzy są JACYŚ, to omijajcie grę z daleka. Jeżeli jednak macie ochotę na klasycznego przedstawiciela japońskich RPG ... to jak najbardziej tak.
Zobacz pełną recenzje
Dla mnie Bravely Default II jest naprawdę udaną produkcją, której poświęciłem bardzo dużo czasu. Nie wymaga zręczności palców, więc nadaje się na spokojne, wieczorne "posiadówki" w fotelu.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza