Biomutant


w , ,
Producent: Experiment 101
Premiera: 25 maja 2021
Wersja językowa: polska (dubbing)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Biomutant to gra z gatunku RPG akcji dziejącą się w otwartym, postapokaliptycznym świecie z elementami Kung Fu i klasycznych baśni, gdzie walczysz za pomocą broni białej, palnej i wyjątkowych umiejętności mutanta.

Interaktywna narracja z kontekstowym komentatorem pozwala graczowi na stworzenie własnej historii o przetrwaniu w kolorowym i żywym świecie.

Recenzje krytyków

Biomutant to gra, którą trudno jednoznacznie ocenić. Może równie łatwo zachwycić, co zniechęcić, bo na każdy fajny, dobrze zrealizowany element przypada tu jakiś nietrafiony bądź zepsuty. Denerwowały mnie rozmowy streszczane przez lektora, wychodzenie do pulpitu, prymitywne zadania poboczne, ale jednocześnie byłem zachwycony kreacją artystyczną tego świata.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to dla mnie gra pełna kontrastów – z jednej strony wykorzystuje oklepane motywy, z drugiej jednak miksuje je w taki sposób, że ma się wrażenie obcowania z czymś unikalnym. Bawiłem się przy niej naprawdę dobrze, ale błędy czasami sprawiały, że musiałem robić sobie dłuższe przerwy, by nie rzucać padem po pokoju.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to bardzo rozbudowana produkcja, która zachęca walką, ale odrzuca niedopracowanymi elementami. Jednych pozytywnie zaskoczy, ale kolejnych mocno odrzuci.
Zobacz pełną recenzje
Nie licz na to, że fabuła przykuje cię do ekranu na długie godziny. Ona ma tutaj drugorzędne znaczenie. Pod tym względem Biomutant przypomina trochę Rage 2, w którym wszystkiego było dużo, ale całość posklejana została niczym Frankenstein. Niby dawało to frajdę, ale trzeba było przywyknąć.
Zobacz pełną recenzje
[...] mimo posiadania ćwierćwiecza na karku – grało się na PS4 bardzo przyjemnie i miałem czasem problem, żeby odkleić się od pada. Nasz bohater jest dokładnie taki, jakiego sobie go obmyślimy, a jego styl walki jest tak plastyczny, jak nam się tylko zamarzy. Walki to strzelaniny, machanie mieczem i rzucanie kulami ognia jednocześnie. Czegóż można chcieć więcej!
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to bardzo przeciętna, momentami nawet słaba gra, pełna kiepskich rozwiązań i zbyt wielu niedopracowanych mechanik. Nie jest to coś, co chcecie kupić w pełnej cenie. Poczekać na przeceny? W sumie na rynku jest tyle lepszych gier, że nic nie stracicie omijając Biomutanta.
Zobacz pełną recenzje
Każdy element wydaje się być na swoim miejscu, gdy rozpatrujemy go z osobna, jednak w połączeniu z pozostałymi jest co najwyżej strawny. Biomutant to sympatyczny tytuł z równie sympatycznym włochatym protagonistą. Sierściuch z pistoletem to jednak zbyt mało, by postrzegać go jako coś więcej niż przeciętniaka.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to bardzo dobra produkcja, która momentalnie wciąga. Nie mogłem się oderwać od tego tytułu i poszukiwanie nowych elementów wyposażenia było dla mnie niesamowicie przyjemnym doznaniem.
Zobacz pełną recenzje
Obserwując ogromny przedpremierowy hype na ten tytuł, zastanawiam się, czy czeka mnie lincz za wystawioną poniżej ocenę, czy jednak gracze zgodzą się z tym, że no, niestety, nie wszystko się udało.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo wielu minusów i potknięć nie sposób "Biomutanta" nie polubić. Czuć w grze miłość do całego medium, twórcy zręcznie łączą baśniowość i historię z morałem. Brawa należą się osobom odpowiedzialnym za spolszczenie [...]
Zobacz pełną recenzje
[...] ostatecznie dzieło studia Experiment 101 może nie okazało się przełomowe, ale jego charakter jest na tyle intrygujący, że warto dać tej grze szansę. Szczególnie gdy lubujemy się w eksploracji i odhaczaniu kolejnych znaczników w dużym, ciekawie zaprojektowanym, otwartym świecie.
Zobacz pełną recenzje
Fajny action RPG w konwencji otwartego świata, który nie przypadnie jednak do gustu fanom rozbudowanej fabuły. Tutaj liczy się głównie świetnie zrealizowana akcja i zaglądanie w każdy zakamarek mapy w poszukiwaniu nowych przedmiotów.
Zobacz pełną recenzje
Doceniam Biomutant za wizję świata, styl graficzny (choć nie samą oprawę) i niektóre pomysły, ale naprawdę trudno mi powiedzieć żeby był to tytuł więcej niż tylko dobry, a wręcz przeciętny.
Zobacz pełną recenzje
Mimo kilku ciekawych rozwiązań i bardzo oryginalnego settingu Biomutant to duży zawód i gratka głównie dla zapalonych fanów open worldów, którzy lubią czasami włączyć sobie jakiś podcast i zrelaksować się, szukając skrzynek na mapie lub wykonując zagadki.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to świetna gra dla osób, które potrafią dużo wybaczyć. Mimo wielu wad bawiłem się całkiem przyjemnie i nie żałuję czasu spędzonego w postapokaliptycznej krainie. Ubolewam jedynie nad niewykorzystanym potencjałem, bo Biomutant miał szansę być czymś o wiele lepszym.
Zobacz pełną recenzje
Ostatecznie jestem po prostu usatysfakcjonowany, nic więcej. Uważam, że to całkiem przyzwoity RPG akcji, ale nie dla osób, dla których najważniejsza jest fabuła oraz oprawa graficzna. Pod tymi względami produkcja 101 Experiment nie domaga.
Zobacz pełną recenzje
Na pewno jest to tytuł jak najbardziej odpowiedni dla każdego fana gatunku RPG, ponieważ zastosowane w grze mechanizmy dają wiele przyjemności z rozwoju postaci. Usatysfakcjonowani będą też wszyscy miłośnicy przemyślanych i pełnych głębi systemów walki – pojedynki wymagają sporo zręczności i odrobiny strategii.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to gra z ogromnym potencjałem, zawierająca mnogość elementów i mechanik. Szkoda, że twórcy nie rozwinęli wielu z nich, bo efekt końcowy byłby o wiele lepszy. Jednak dla samego nazewnictwa przedmiotów i lokacji warto zagrać.
Zobacz pełną recenzje
Dużo tu dłużyzn, zaburzeń tempa i balansu. Przebija się przez to jednak piękna oprawa, przyjemna przygoda i ogólnie uczucie chęci powrotu do grania po wyłączeniu komputera czy konsoli. Jest tu potencjał na coś wielkiego [...]
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to jedna z najciekawszych gier z otwartym światem dostępnych obecnie na rynku. Z przyjemnością ukończyłem grę i będę chciał do niej wracać w przyszłości.
Zobacz pełną recenzje
[...] Biomutant sam w sobie nie jest złą produkcją. Z wyłączeniem narratora nie ma tutaj konceptów totalnie nieudanych czy obraźliwych. Nie jest to jednak najdziwniejsza gra roku, a wręcz przeciwnie. Gra jest to jak najbardziej średnia i typowa, po prostu jest jej bardzo dużo. Jestem pewny, że ktoś się z nią polubi [...]
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
[...] od dawna nie spotkaliśmy się z tak nierównym jakościowo produktem, w którym rozgrywka jest przyjemna, ale nie warta jakiegokolwiek zaangażowania w fabułę. Biomutant broni się dostatecznie otwartym i całkiem ciekawym światem, zabawnymi postaciami oraz walką, która nie frustruje i zachęca do eksperymentowania z bronią i atakami.
Zobacz pełną recenzje
Bez względu na pewne niedociągnięcia, Biomutant to jedna z niewielu produkcji, w których zapragnąłem robić wszystko - odkrywać wszelkie zakątki mapy, wykonywać zadania poboczne czy zgłębiać przedstawioną historię, a zdarza mi się to stosunkowo nieczęsto.
Zobacz pełną recenzje
Deweloperom nie można odmówić pasji oraz ambicji. Nie zagrało jednak tempo rozgrywki, wiele pomysłów nie klika, a w grze nie ma tej marchewki motywującej do działania. Za taką marchewkę trudno bowiem uznać rodzinną historię głównego bohatera, od banalności której będziecie przewracać oczami.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to jedna z najlepszych gier action RPG ostatnich lat. Jeśli od razu Was nie porwie, dajcie mu chwilę. Z minuty na minutę robi się ciekawiej i bardziej wyjątkowo.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant jest grą przedziwną, ze względu na naprawdę pokręconą terminologię oraz nazewnictwo. Podaje nam znane schematy oraz mechanizmy innych, podobnych gier, ale w zupełnie nowej i wciągającej otoczce. Z dużą ciekawych pomysłów oraz ogromną dawką humoru.
Zobacz pełną recenzje
Gra nie jest ani dobra ani zła - jest średnia i mało wciągająca. Ale czy jest ciekawa? Owszem i to jak :)
Zobacz pełną recenzje
Gra jest skierowana do młodszej części graczy. W grę można zagrać już od dwunastego roku życia, chociaż ja bym powiedział, że młodsi gracze też nie powinni mieć z tym tytułem problemów.
Zobacz pełną recenzje
[...] to doskonały wybór dla osób, które chcą się zrelaksować, przemierzając postapokaliptyczny, ale wciąż piękny świat i rzucić się w wir niesamowicie satysfakcjonującej walki. Jeśli natomiast ktoś oczekuje angażującej, zapadającej w pamięć historii – zawiedzie się, gdyż takiej tu nie znajdzie.
Zobacz pełną recenzje
Biomutant to gra zasługująca na Waszą uwagę. Warto jednak zastanowić się wcześniej, czy wymienione elementy nie będą Wam aż nadto przeszkadzać. Produkt spadł też trochę z ceny, dzięki czemu stosunek jakości do ceny jest już lepszy.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza