Beautiful Desolation


Producent: The Brotherhood
Premiera: 26 lutego 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Opis:

Mark i jego brat Don trafiają do odległej, futurystycznej ery, w której władzę sprawują zaawansowane technologie – zarówno szanowane, jak i potępiane.
Mieszkańcy afrykańskiego, apokaliptycznego świata będą pomagać lub przeszkadzać w czasie twoich odkryć i podróży po tej oszałamiającej krainie. Negocjuj przejście dalej z miejscowymi przywódcami, uzdrowicielami i wojownikami albo tocz boje z chmarami nanorobotów, olbrzymimi skorpionami i uzbrojonymi w rakiety robotami.
Od rozwiniętych osad po rozpadające się miasta, skamieniałe lasy i wyschnięte dna oceanów – ten nowy, dziwny świat kryje wiele miejsc, pięknie ukazanych w izometrycznym rzucie 2D. Eksploruj, rozwiązuj łamigłówki i dokonuj wyborów, które będą wpływać na tę krainę jeszcze długo po twojej podróży.

Recenzje krytyków

Stanie w rozkroku pomiędzy tym, co doskonale znamy z klasycznych komputerowych gier RPG, a chęcią dostarczenia pełnoprawnej przygodówki point & click, wprowadza do rozgrywki pewne spustoszenie, które z początku zaciekawia, by pod koniec męczyć.
Zobacz pełną recenzje
Świetne połączenie izometrycznego RPG z point’n’clickiem, osadzone w niezwykle interesującym, unikalnym uniwersum łączącym futurystyczne postapo z południowoafrykańskim folklorem. Fabuła wciąga i angażuje, a doskonała oprawa audiowizualna przydaje całości „duszy”. Nic, tylko grać!
Zobacz pełną recenzje
Gra ma parę niedociągnięć, jak wspomniane problemy ze znajdywaniem przedmiotów i informacji niezbędnych do postępu. Ponadto niektóre mechanizmy rozgrywki nie są dobrze wytłumaczone. Nad tymi kwestiami można przejść do porządku, gdyż to dzieło stworzone z pomysłem, z pasją i z sercem. Szczerze zachęcam, by dać mu szansę.
Zobacz pełną recenzje
Beautiful Desolation to dość interesująca produkcja, którą można sprawdzić, jeśli brakuje Wam przygodówek na Switchu. Nie jest to jednak bynajmniej obowiązkowa produkcja do posiadania w swojej kolekcji.
Zobacz pełną recenzje
Czy Beautiful Desolation to zła gra? Powiedziałbym, że jest to tytuł bardzo specyficzny, skierowany do osób, które wolą poczytać dobrą książkę, aniżeli grać. Tytuł miał wszystko, aby stać się wyjątkowy i wiem, że w niektórych kręgach faktycznie tak jest. Sam niestety nie zaliczam się do grona fanów tej produkcji i nie mam zamiaru do niej nigdy więcej wracać.
Zobacz pełną recenzje
[...] to pozycja ciekawa i dość oryginalna na tle współczesnych przygodówek. Potrafi ona być niepokojąca, czasami – choć rzadziej – pozwala ona użytkownikowi się uśmiechnąć, jednak wzbudzane przez nią emocje potrafią osadzić się w pamięci gracza na dłużej i wypłynąć w zupełnie niespodziewanej chwili.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Jeżeli tęsknicie do starych Falloutów i macie ochotę na izometryczną przygodę w stylu Disco Elysium czy starych Baldurów, ale bez nadmiaru akcji, to Beautiful Desolation jest grą, której po prostu nie możecie przegapić. [...] Unikać Beautiful Desolation powinny przede wszystkim osoby, które nie lubią post-apo, gier nastawionych na eksplorację i, ogólniej, spokojniejszych, mniej dynamicznych produkcji.
Zobacz pełną recenzje
Jeżeli wizja powolnego przemierzania postapokaliptycznej sawanny wydaje ci się atrakcyjna, to śmiało sięgnij po przenośny port BEAUTIFUL DESOLATION. [...] Fanom wartkiej akcji radziłbym jednak poszukać czegoś innego.
Zobacz pełną recenzje
Fabuła oraz postacie są świetnie napisane, wykreowany świat zachęca do poznawania jego historii i sekretów. Dodając pięknie narysowaną grafikę i klimatyczną ścieżkę dźwiękową mamy grę niemal idealną. Niemal, gdyż od ideału musimy odjąć sporadyczne wyrzucanie do menu konsoli, pozbawione emocji głosy bohaterów oraz nieczytelność plansz i irytujący backtracking.
Zobacz pełną recenzje
Mimo wszystko na konsolową Beautiful Desolation warto rzucić okiem, ale nie ukrywam, że na PC gra się o niebo lepiej. Sam jednak pomysł na wykreowany świat i fabułę broni się nadal i jeśli komuś niestraszna mordęga z interfejsem to produkcja od The Brotherhood powinna wciągnąć go na te 20 godzin przygody.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza