Back 4 Blood


Producent: Turtle Rock Studios
w , , , ,
Premiera: 12 października 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Opis:

„Back 4 Blood” to emocjonująca, pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez członków zespołu twórców i programistów „Left 4 Dead”, w której trafiasz w centrum wojny z „robaczywymi”. Będący niegdyś ludźmi, są żywicielami śmiercionośnego pasożyta, który przemienił ich w przerażające stworzenia dążące do pożarcia resztek cywilizacji. Z ludzkością na krawędzi zagłady to na tobie i twoich przyjaciołach spoczywa obowiązek walki z wrogiem, wytępienia „robaczywych” i odzyskania świata.

Recenzje krytyków

Grając w Back 4 Blood poczułem, że deweloperzy nie zawiedli dostarczając rozgrywkę, która nie tylko przypomina Left 4 Dead, ale jednocześnie zespół zadbał o nowe i dobrze przemyślane systemy. Nie w każdym aspekcie możemy mówić o „wielkim sukcesie”, ale wiem, że będę często wracał na serwery B4B.
Zobacz pełną recenzje
Back 4 Blood to duchowy spadkobierca Left 4 Dead, który stanowi idealną odskocznię od szarej rzeczywistości – oczywiście tylko jeśli naszą preferencją jest bezmyślna walka z bezmyślnymi hordami zombie. Płynna i dynamiczna rozgrywka mogą zapewnić nam długie godziny dobrych wrażeń.
Zobacz pełną recenzje
[...] mniejszych i większych zmian jest tu na tyle dużo, że od razu poczujecie obcowanie z nowym tytułem. Za wciągającą i szalenie grywalną rozgrywką idzie jednak garść nie do końca przemyślanych rozwiązań, choć na szczęście na tyle niewielkich, że spokojnie z czasem uda się je zmienić lub poprawić.
Zobacz pełną recenzje
[...] nie zawodzi jako kooperacyjna strzelanka i właśnie jako takowa sprawdzi się najlepiej. Jeśli jednak zamierzacie grać w kampanię samotnie, z botami, możecie się wynudzić.
Zobacz pełną recenzje
Dlaczego poziom grafiki jest porównywalny do tytułów z ery PS3? Wcale tutaj nie przesadzam, gdyż momentami Back 4 Blood naprawdę przypominało mi klasyczne Left 4 Dead, które ma już 13 lat. [...] Back 4 Blood po prostu nic nie wyróżnia na tle innych FPS z zombie. Jest to jedna z najbardziej rozczarowujących gier tego roku [...]
Zobacz pełną recenzje
[...] przydałoby się jeszcze więcej odmian przeciwników. Z drugiej strony prawda jest taka, że przez kilkanaście długich godzin, za każdym razem ciężko było zakończyć tę shooterową przygodę i czas licznych misji leciał błyskawicznie.
Zobacz pełną recenzje
Twórcy "Back 4 Blood" zalewają nas bowiem zarażonymi, którzy potrafią zmaterializować się znikąd, co jest zabiegiem nieuczciwym i sztucznie komplikującym rozgrywkę, bo obojętne, ilu byśmy wytłukli, to i tak skądś zjawią się kolejni.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli lubicie gry kooperacyjne to Back 4 Blood jest zdecydowanie grą dla was. Nawet zabawa z nieznajomymi potrafi zapewnić sporo emocji. [...] Niestety Back 4 Blood nie jest grą dla samotnych graczy, ba ona kiepsko radzi sobie nawet z obsługą mniejszych niż 4 osobowe grupy.
Zobacz pełną recenzje
[...] to świetna propozycja dla miłośników kooperacyjnych strzelanek i można się tu doskonale bawić nawet z nieznajomymi [...] Jeśli jednak preferujecie zabawę solo i produkcje nastawione na poznawanie historii, to raczej nie macie tu czego szukać.
Zobacz pełną recenzje
[...] to gra wieloosobowa przeznaczona do grania z innymi, ale warto wspomnieć, że nie jest to tytuł solowy. Ponadto Back 4 Blood jest trudny na dwóch wyższych poziomach trudności. Naprawdę trudny. Posiadanie innych graczy pomaga.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Back 4 Blood na obecnym etapie rozwoju raczej nie przyciągnie wszystkich fanów pierwowzoru, zwłaszcza z uwagi na wyjątkowo kiepski tryb PvP, lecz z pewnością jest ekscytującą grą kooperacyjną.
Zobacz pełną recenzje
Back 4 Blood to shooter, który dla fanów Left 4 Dead przynosi dokładnie to, czego mogli oczekiwać. Do tego dochodzą zmiany, które tylko urozmaicają rozgrywkę. Zaznaczam raz jeszcze, że to nie jest tytuł stworzony dla pojedynczego gracza [...]
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza