Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy


Producent: Gust
Premiera: 26 stycznia 2021
Wersja językowa: angielska
Tryb: jednoosobowy
Gatunek: ,
Udostępnij:

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy to japońskie RPG utrzymane w klimacie bajkowego fantasy. Produkcję opracowało studio Gust, czyli zespół, który odpowiada za wszystkie wcześniejsze odsłony tego cyklu.

Zgodnie z tytułem, pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout. Ponownie wcielamy się w alchemiczkę imieniem Ryza. To pierwszy przypadek w historii tego cyklu, gdy jedna postać jest główną bohaterką w dwóch odsłonach.

Akcja gry zaczyna się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części. Ryza jako jedyna ze swojej drużyny postanowiła pozostać na wyspie Kurken. Opuszcza ją dopiero gdy otrzymuje list od starego przyjaciela, proszącego o spotkanie w stolicy królestwa Ashra-am Baird. Na miejscu dziewczyna wplącze się w intrygę, która zmusi ją do próby odkrycia tajemnic ruin otaczających miasto.

Recenzje krytyków

Pierwsza część przygód Ryzy sprzedała się fenomenalnie jak na wcześniejsze wyniki studia. Sequel dorzuca ognia do pieca, polerując niedoskonałości pierwowzoru i sprawiając, że z zaintrygowaniem czekam na ostatnią część przygód młodej alchemiczki.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli spędziliście miłe chwile w towarzystwie Ryzy w pierwszej części, kontynuacja raczej powinna się wam spodobać. Nie sądzę jednak, by zaoferowała komukolwiek nowe doświadczenia, a tym bardziej ekscytujące doznania.
Zobacz pełną recenzje
Patrząc na całokształt, to gra wypada wyśmienicie. Naprawia problemy poprzedniej wersji, zwiększa wydajność oraz grafikę i mogę ją szczerze polecić wszystkim, którzy przepadają za jRPGami, ale też późnym sympatykom. Nie ma aż tylu nawiązań do wydarzeń z pierwszej części, dlatego nowi gracze nie powinni się czuć zagubieni. Chociaż z mojej strony polecam zapoznanie się z podstawowymi postaciami, aby mieć ogólne pojęcie
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Ciekawa historia, świetne walki i ludzkie relacje między bohaterami, sprawiają, że gra się bardzo lekko i przyjemnie. Trzymam kciuki za trylogię ...
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza