Assassin’s Creed: Valhalla


w , , , ,
Producent: Ubisoft
Premiera: 10 listopada 2020
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy
Udostępnij:

Grasz jako zaciekły wojownik lub wojowniczka Eivor, wiking, który wychował się wśród opowieści o chwale i bitwach. Eksploruj tajemniczy i piękny, otwarty świat ukształtowany w brutalnych czasach angielskich mrocznych wieków. Najeżdżaj na swoich wrogów, rozwijaj osadę i wzmacniaj swoje wpływy polityczne, walcząc o miejsce wśród bogów w Walhalli.

Recenzje krytyków

Spośród erpegowych odsłon serii zdecydowanie najlepsza, a w ogólnym rankingu „Asasynów” to ścisła czołówka.
Zobacz pełną recenzje
Weźcie tylko poprawkę na ewentualne błędy i lepiej zaopatrzcie się w melisę. Bo choć Assassin’s Creed Valhalla to naprawdę dobra gra i niezapomniana przygoda, to lepiej zadbać o spokój własny i bezpieczeństwo domowników. No chyba że lubicie latające w powietrzu gamepady.
Zobacz pełną recenzje
Pomimo tego, że gra pochłonęła mnie bez reszty, a każdą wolną chwilę poświęcałem na wcielaniu się w Eviora to szczerze mówiąc, chyba liczyłem na więcej.
Zobacz pełną recenzje
Ubisoft zdecydował się połączyć formułę otwartego świata z rozgrywką typową dla pierwszych odsłon serii, co w efekcie okazało się doskonałe rezultaty. Dzięki nowemu podejściu do rozgrywki i fabuły – najlepsza odsłona od lat!
Zobacz pełną recenzje
Assassin’s Creed Valhalla to gra przepiękna, która poza bugami i długimi ekranami ładowania, jest must-havem dla każdego fana serii… no właśnie, bo to odsłona, która idealnie łączy najlepsze elementy części za czasów Ezio, ale i tych nowych, RPG-owych. Valhalla zadowoli dosłonie każdego.
Zobacz pełną recenzje
To bardzo dobra produkcja, która zaskoczy wszystkich przekonanych, że po cyklu nie można się już spodziewać niczego dobrego. Bo okazuje się, że jednak można.
Zobacz pełną recenzje
Assassin’s Creed Valhalla przerosło moje oczekiwania - liczyłem na produkcję dobrą, a otrzymałem znakomitą. W zasadzie nie ma elementu, do którego mógłbym się w Assassin’s Creed Valhalla przyczepić.
Zobacz pełną recenzje
Radzę więc poczekać, aż ekipa Ubisoft połata wszystkie dziury i wtedy zabrać się za ten tytuł, bo jest on niewątpliwie warty uwagi zarówno pod względem wizualnym, jak i całej wciągającej fabuły.
Zobacz pełną recenzje
Jeśli jednak pominąć ogrom błędów, których liczba z czasem - w miarę wydawania kolejnych łatek - będzie sukcesywnie maleć, Assassin's Creed: Valhalla to po prostu świetna gra, która porwie was na kilkadziesiąt godzin do świata wikingów i nordyckiej mitologii.
Zobacz pełną recenzje
"Assassin’s Creed Valhalla" to dobra gra, jednak ciągnie za sobą bagaż pomysłów minionej generacji, z którym należałoby się już pożegnać.
Zobacz pełną recenzje
Gra w teorii świetna, w praktyce - ledwo działająca. Przed zagraniem warto poczekać na poprawki.
Zobacz pełną recenzje
Choć Valhalla ma kilka premierowych problemów, to jest moim zdaniem najlepszą grą w całej serii Assassin's Creed.
Zobacz pełną recenzje
Gra Assassin's Creed: Valhalla powiela schematy znane z poprzednich części cyklu, ale wprowadza także nowe ciekawe rozwiązania. To bardzo dopracowany produkt, który spodoba się zwłaszcza nowym graczom i fanom mitologii nordyckiej.
Zobacz pełną recenzje
... Ubisoftowi kolejny raz wyszła udana gra. W wielu miejscach niedoszlifowana, w innych przekombinowana, a jednak bardzo klimatyczna i wciągająca na wiele godzin.
Zobacz pełną recenzje
Gdyby nie techniczne babole to byłby celujący werdykt ale patrząc na całą serię Assassin’s Creed zawsze jest mały zgrzyt i wszystkiego mieć nie można. Na Odyna, to cholernie długa i bardzo dobra gra!
Zobacz pełną recenzje
Niestety, jako fan serii nie mogę przejść do porządku dziennego nad radykalną zmianą, jaką jest odebranie mi w wielu momentach wyboru – czy chcę przechodzić misje po cichu, czy wchodząc „z buta”, razem z główną bramą.
Zobacz pełną recenzje
Podobnie jak w poprzedniej serii Asasynów, tak i teraz podążamy utartym wcześniej szlakiem. Formuła jeszcze się nie wyczerpała, a klimat z każdą odsłoną jest fenomenalny.
Zobacz pełną recenzje
Nowy "Asasyn", stare problemy - chciałoby się powiedzieć. Ale niezależnie ile znalazłbym drobiazgów, na które muszę wskazać palcem, "Assassin's Creed Valhalla" nie traci nic ze swojego magnetyzmu.
Zobacz pełną recenzje
Valhalla okazała się prawdziwym rajem nie tylko dla wojowników, ale i skrytobójców.
Zobacz pełną recenzje
Dalej jednak gra to piaskownica, która potrafi nas zakopać nudą, no i jeszcze ta masa bugów. Mimo to przy Valhalli bawiłem się naprawdę dobrze, bo postanowiłem zaakceptować jej wady i po prostu cieszyć się tym, co dobre.
Zobacz pełną recenzje
Valhalla pozbyła się większości problemów nękających Odyssey i Origins, szkoda tylko, że poza momentami fabularnymi grze brak większej głębi, a imersję niszczy najzwyklejsze lenistwo twórców i niedbałość o szczegóły.
Zobacz pełną recenzje
Dla mnie to najlepsza część serii od czasu Black Flag. Wciągająca, rozbudowana i nie nuży się po dziesiątkach godzin.
Zobacz pełną recenzje
Nie zdziwcie się, jeśli nie będziecie mieli w najbliższych dniach kontaktu ze swoimi przyjaciółmi, którzy kochają serię Assassin's Creed. Valhalla naprawia błędy poprzednich dwóch odsłon i wciąga jak bagno już od pierwszych minut.
Zobacz pełną recenzje
Czy zatem warto kupić Assassin’s Creed: Valhalla? Według mnie zdecydowanie tak. Jest w nim więcej nawiązań do odsłon oryginalnych, czyli do bractwa asasynów.
Zobacz pełną recenzje
[...] przy Valhalli bawiłem się naprawdę dobrze, bo postanowiłem zaakceptować jej wady i po prostu cieszyć się tym, co dobre. I wszystkim polecam podobne podejście.
Zobacz pełną recenzje
Valhalla bardzo dobra gra, dobry RPG, słaby Assassyn z coraz bardziej męczącym wątkiem współczesnym, który budzi nieco niechęci swoim dziwnym charakterem, niemrawymi postaciami oraz wydarzeniami, które budzą wątpliwości nawet u najbardziej zaangażowanych fanów. Jeżeli nie razi Was obecny model zabawy to bez dwóch zdań będziecie zadowoleni z tej wyprawy w do Norwegii oraz Anglii.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Zdecydowanie polecam zakup i to nawet bez czekania na obniżki cen. Choć jeżeli Origins i Odyssey komuś nie przypadły do gustu, to i w Valhalli nie będzie miał czego szukać.
Zobacz pełną recenzje
Podsumowując Assassin’s Creed Valhalla to najlepszy Assassin’s Creed od lat – dużo lepszy niż poprzedniczki. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że od czasów Assassin’s Creed IV: Black Flag nie mieliśmy tak dobrej gry z serii.
Zobacz pełną recenzje
Śmiało mogę polecić, niezależnie czy jest się fanem serii czy panów o długich brodach dzierżących topory (nie chodzi o drwali). Każdy znajdzie tu coś dla siebie mimo tej monotonności czy błędów.
Zobacz pełną recenzje
Z ogromną radością i zaskoczeniem informuję, że, od dzisiaj, ”Assassin’s Creed: Valhalla” to mój numer jeden i śmiało stawiam ten tytuł obok “Ghost of Tsushima” jako dwie najlepsze gry tego roku.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza