Aliens: Fireteam Elite


w
Producent: Cold Iron Studios
Premiera: 24 sierpnia 2021
Wersja językowa: polska (napisy)
Tryb: jednoosobowy, wieloosobowy (Internet)
Udostępnij:

Osadzona w słynnym uniwersum Obcego gra Aliens: Fireteam Elite jest trzecioosobową strzelanką kooperacyjną z elementami survivalu, w której Twój oddział zatwardziałych marines prowadzi desperacką walkę z ewoluującymi ksenomorfami.

Staw czoła falom przeraźliwych ksenomorfów i syntetyków Weyland-Yutani, walcząc u boku dwóch graczy lub sojuszników sterowanych przez SI, i przejdź wraz z oddziałem cztery kampanie, które wzbogacają uniwersum Obcego o nowe historie. Stwórz i spersonalizuj własnego Kolonialnego Marine, wybierając spośród licznych klas, broni, elementów wyposażenia i atutów, i zmierz się z przeważającymi siłami wrogów w tej przyśpieszającej tętno strzelance survivalowej.

Recenzje krytyków

Chyba nikt nie spodziewał się hitu, ale można by było liczyć chociaż na przyzwoite doświadczenie. Finalnie wyszła z tego totalnie pomijalna produkcja, o której zapominamy minutę po ukończeniu ostatniej misji. Cóż, fani "Obcego" muszą jeszcze trochę poczekać.
Zobacz pełną recenzje
[...] są momenty w Aliens: Fireteam Elite kiedy nasz oddział mierzy się z dziesiątkami wrogów jednocześnie. I da się w tych momentach zapomnieć o pretekstowej fabule, kiepskim designie poziomów i ogólnej wtórności. Ale po chwili robimy to samo jeszcze raz. I jeszcze raz. Mnie Aliens: Fireteam Elite nie potrafiło wciągnąć na dłużej.
Zobacz pełną recenzje
W kontekście growej marki Aliens: Fireteam Elite nie wnosi do niej nic szczególnego. To prosta gra do kooperacji dla casualowych graczy, z którą można spędzić niezobowiązujący weekend. I tylko tyle, bo wyprano z niej oryginalny klimat i napięcie...
Zobacz pełną recenzje
Jeśli szukacie kooperacyjnej zajawki na dłuższy lub krótszy czas, to warto dać Aliens: Fireteam Elite szansę. Nie zawiedziecie się. Dobry shooter w dobrze znanych klimatach - dla fanów kasowania obcych jak znalazł!
Zobacz pełną recenzje
[...] jeśli jesteś fanem Obcego, strzelanek kooperacyjnych i masz ekipę do grania, podejrzewam, że możesz spędzić z Alien: Fireteam Elite dużo godzin. Bo nie powiem, sam bawiłem się przy niej całkiem przyjemnie, a możliwość anihilacji ponad dziesięciu rodzajów ksenomorfów była jedyna w swoim rodzaju.
Zobacz pełną recenzje
Aliens: Fireteam Elite to dobra gra, choć trzeba dać jej szansę, aby się o tym przekonać. Warto też mieć towarzysza do grania, choć można bawić się w pojedynkę. I choć strzelanie nie jest zbyt satysfakcjonujące, a udźwiękowienie ma problemy, może to być sposób na spędzenie wielu przyjemnych godzin.
Zobacz pełną recenzje
[...] jest dosyć powtarzalna i koniec końców nudna. Mimo dobrego feelingu strzelania z broni, używania umiejętności i pracy zespołowej, niestety ciężko jest powrócić do gry, aby ją kontynuować. Nic tu nie zachęca do poznawania dalszego rozwoju wydarzeń.
Zobacz pełną recenzje
Patrząc na takie gry jak GTFO, wiem, że można zaprojektować kooperacyjną strzelankę, która utrzymuje poczucie napięcia i strachu, gdy poruszam się po obszarach wypełnionych wrogami. Aliens: Fireteam Elite nie oferuje takich wrażeń, ale miewa momenty, które sprawiają, że naprawdę chciałbym, aby tak było.
Zobacz pełną recenzje
Studio Cold Iron stworzyło zupełnie przeciętną kooperacyjną strzelankę. Od innych reprezentantek gatunku odróżnia ją głównie to, że strzela się w niej do ksenomorfów. I nie jest to bynajmniej pochwała.
Zobacz pełną recenzje

Recenzje krytyków bez oceny końcowej

Nie są brane pod uwagę do średniej CyberKrytyk
Aliens: Fireteam Elite, pomimo wtórności i kilku nietrafionych decyzji, pozwala dobrze się bawić przy eksterminacji kolejnych fal ksenomorfów. Bez dalszych aktualizacji, trudno jednak wyobrazić sobie, by gra zdołała utrzymać zainteresowanie na dłużej. Na ten moment tytuł wyłącznie dla najgorliwszych fanów „Obcego”.
Zobacz pełną recenzje
Każdy element gry, nieważne jak bardzo nam znany z innych tego typu produkcji, jest tu zrobiony poprawnie i może zapewnić kilka godzin całkiem przyjemnej rozgrywki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie trzeba za niego zapłacić tyle, co za gry triple-A.
Zobacz pełną recenzje

Dodaj ocenę gracza